شبکه ان.بی.سی نیوز استرالیا: جنگ فناوری آمریکا و چین برای دنیا گران تمام می‌شود

شبکه ان.بی.سی نیوز استرالیا گزارش داد، ایالات متحده تلاش کرده است تا مانع از ظهور چین در به اصطلاح جنگ سرد فناوری شود که در حال تبدیل شدن به میدان جنگ تعیین کننده برای رقابت بین دو کشور است.

ادامه

امریکا, جنگ سرد, جهان, چین, دانش, مقاله

وابستگی آمریکا به فناوری “ارزان اما کارآمد” چین

روزنامه فایننشیال تایمز نوشت پهپادهای پیشرفته برای انجام ماموریت‌های تصویربرداری که وزارت دفاع آمریکا برای جایگزینی نمونه‌های چینی ساخته، بسیار گران تر و ناکارآمدتر از مدل‌های چینی از آب درآمده و نهادهای آمریکایی ترجیح می‌دهند از نمونه ارزان و درعین حال باکیفیت چینی استفاده کنند.

ادامه

امریکا, جهان, چین, دانش, شرق آسیا, گزارش

رئیس‌جمهوری کوبا واکسن آبدالا با اثربخشی ۹۲.۲ درصدی را رویدادی افتخارآمیز برای این کشور و دانشمندان آن دانست

به دنبال نتایج بالینی موفقیت‌آمیز واکسن «آبدالا» و اثربخشی ۹۲.۲ درصدی، این واکسن ساخت کوبا تاییدیه استفاده اضطراری را دریافت کرده و منطقه آمریکای لاتین و کارائیب عملا به نخستین واکسن بومی برای مقابله کرونا دست یافته است.

ادامه

امریکای لاتین, جهان, حقوق بشر, خبر, دانش, کوبا

ساخت اولین وسیله نقلیه دو منظوره بدون راننده جهان در چین

یکی از شرکت های چینی فعال در حوزه حمل و نقل، از ساخت اولین وسیله نقلیه دو منظوره بدون راننده که از قابلیت تردد همزمان در جاده و خطوط ریلی برخوردار است، خبر داد

 

این سامانه نقل و انتقال مسافر که شبیه به یک مترو و اتوبوس بزرگ و طویل می باشد، توسط شرکت «سی آر آر سی» چین در شهر «جوجو» در استان «خون نن» رونمایی شده است.

 
کارشناسان و سازندگان این سامانه جدید که به گفته آنها در دنیا نظیر ندارد، تردد ارزان و سفر ایمن را از ویژگی ها آن عنوان کرده اند.

 
این سامانه که «ای آر تی» خوانده می شود سریع و ارزان است و به گفته مسوولان شرکت چینی دارای طایرهای لاستیکی است و فناوری ساخت آن منحصرا در اختیار طرف چینی است.

 
همچنین اعلام شده که این وسیله نقلیه علاوه بر تردد مسیرهای ویژه اتوبوس، در مسیرهای ریلی نیز قابلیت تردد دارد و سازگار با محیط زیست طراحی شده است.

 
انتظار می رود زمانی که این وسیله که شبیه یک مترو می باشد به تولید انبوه برسد، بتواند به سرعت جایگزین اتوبوس های برقی شود که هزینه راه اندازی آنها و تردد در خیابان برای چین چهار برابر این سامانه جدید است.

 
اولین سامانه ساخته شده نزدیک به ۳۱ متر طول و گنجایش ۳۰۷ مسافر را دارد ضمن آنکه می توان با آن نزدیک به ۴۸ تن بار را نیز جابجا کرد.

 
سرعت این وسیله جدید ۷۰ کیلومتر در ساعت عنوان شده و بعد از هر ۱۰ دقیقه شارژ کردن می تواند مسافتی حدود ۲۵ کیلومتر را طی کند.

ایرنا

دانشمندان: انسان در آینده خواهد توانست تا ۵۰۰ سال عمر کند

دانشمندان معتقدند اگر انسان از شیوه زندگی سالم پیروی کند، خواهد توانست تا ۱۲۰ سال عمر کند. به دنبال آن فناوری های نسل جدید خواهند توانست طول عمر انسان را تقریبا به بی نهایت برسانند. طوری که کارشناسان می گویند زمانی انسان خواهد توانست تا ۵۰۰ سال عمر کند.     به گزارش اسپوتنیک، مدتهاست ... دانشمندان: انسان در آینده خواهد توانست تا ۵۰۰ سال عمر کند

ادامه

جهان, خبر, دانش

پیشرفت نظامی چین سلطه غرب را به چالش کشیده است!

“موسسه بین‌المللی مطالعات استراتژیک” مستقر در لندن در گزارشی جدید اعلام کرد، تکنولوژی نظامی چین تقریبا با غرب برابری می‌کند و دیگر نمی‌توان پیشتازی غرب در سیستم‌های نظامی پیشرفته را بدیهی و مسلم دانست.   به گزارش  دویچه وله، این اندیشکده در گزارش خود آورده است: بودجه نظامی چین به تنهایی یک سوم از بودجه ... پیشرفت نظامی چین سلطه غرب را به چالش کشیده است!

ادامه

جهان, چین, خبر, دانش, شرق آسیا

توسط محققان دانشگاه استنفورد اعلام شد: ۳ عامل اساسی برای افزایش طول عمر

مرکز مطالعات طول عمر دانشگاه استنفورد در پایگاه اینترنتی خود ضمن اعلام سه عامل اصلی در زمینه طول عمر انسان، از سران کشورها، سرمایه‌گذاران و محققان جهانی درخواست کرده که به تحقیقات این دانشگاه در این رابطه بپیوندند.   به نقل از پایگاه اینترنتی دانشگاه استنفورد، طبق آمارهای منتشر شده کشور آمریکا توانسته است در ... توسط محققان دانشگاه استنفورد اعلام شد: ۳ عامل اساسی برای افزایش طول عمر

ادامه

امریکا, جهان, دانش, گزارش

​​​​​​​چین پیشتاز خودروهای برقی در جهان

چین با بیش از ۲۷۰ هزار ایستگاه برای شارژ خودروهای برقی از پیش‌کسوتان انرژی‌های پاک، مانند آلمان جلو زده است. در آلمان تنها ۱۰ هزار ایستگاه شارژ وجود دارد که محدودیت بزرگی برای استفاده عمومی از خودروهای برقی است.     از سال ۲۰۱۷ میلادی بیش از ۲۷۰ هزار ایستگاه برای سوخت خودروهای برقی در ... ​​​​​​​چین پیشتاز خودروهای برقی در جهان

ادامه

جهان, چین, خبر, دانش, شرق آسیا