محمود عباس: آمریکا اسرائیل را از بازخواست دور نگه داشته است

محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین عصر جمعه در سخنرانی در مجمع عمومی سازمان ملل متحد با بیان اینکه آمریکا حمایت نامحدودی از اسرائیل می‌کند و آن را از بازخواست دور نگه داشته است، گفت: همچنین سازمان ملل متحد و کسانی که در این سازمان نفوذ دارند از اسرائیل در برابر مجازات محافظت می‌کنند.

ادامه

اسراییل, امریکا, انگلستان, تحلیل, تروریسم, حقوق بشر, خاورمیانه, سازمان ملل, فلسطین

رئیس‌جمهور شیلی: فلسطین حق دارد آزاد و مستقل باشد

گابریل بوریچ رئیس جمهور شیلی از سازمان ملل خواست تا به قطعنامه‌های خود پایبند باشد که بر اساس آن داشتن یک کشور آزاد و مستقل حق مسلم فلسطینیان است.

 

به گزارش ایرنا از الجزیره، گابریل بوریچ رئیس جمهور شیلی در جریان سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک، از کشورها خواسته است تا نقض حقوق بشر علیه فلسطینیان را عادی نکنند.

 

وی در ادامه افزود: ما نباید با اعمال قوانین بین‌المللی و قطعنامه هایی که این مجمع، سال به سال منتشر می‌کند، نقض دائمی حقوق بشر علیه مردم فلسطین را عادی سازیم.

 

بوریچ خاطر نشان کرد: [مردم فلسطین] باید به حق مسلم خود برای ایجاد کشور آزاد و مستقل دست پیدا کنند و به همین ترتیب [بیایید] حق مشروع اسرائیل برای زندگی در مرزهای امن و شناخته شده بین‌المللی را تضمین کنیم.

 

سخنرانی رئیس جمهور شیلی در سازمان ملل پس از آن صورت گرفت که به تازگی یک چالش  دیپلماتیک میان شیلی و اسرائیل رخ داده است.

 

بوریچ در هفته های گذشته در واکنش به کشته شدن یک نوجوان فلسطینی توسط سربازان اسرائیلی حاضر به حضور در جلسه‌ای برای پذیرش “گیل آرتزیلی” سفیر جدید تل آویو در شیلی نشد.

کوبا: اسرائیل ثبات منطقه خاورمیانه را به خطر می‌اندازد

«برونو رودریگز» وزیر امور خارجه کوبا، حملات جدید اسرائیل به خاک سوریه را «به شدت» محکوم کرد و اقدامات این رژیم غاصب را عامل «به خطر انداختن ثبات در منطقه خاورمیانه» عنوان کرد.

ادامه

اسراییل, امریکای لاتین, تحلیل, جهان, حقوق بشر, خاورمیانه, سازمان ملل, سوریه, شیلی, فلسطین

عمان خواهان بازگشت سوریه به اتحادیه عرب شد

وزیر امور خارجه عمان در جریان نشست وزیران خارجه اتحادیه عرب در قاهره خواهان بازگشت سوریه به این اتحادیه شد.

ادامه

اتحادیه عرب, اردن, امارات, بحرین, جهان, حقوق بشر, خاورمیانه, خبر, سوریه, عراق, عربستان سعودی, عمان, فلسطین, لبنان, مصر

۱ شهید و ۷ زخمی درپی یورش صهیونیست‌ها به شهر جنین/ نبرد سنگین مبارزان فلسطینی + فیلم

منابع خبری بامداد سه‌شنبه گزارش دادند، در پی حمله نظامیان اسرائیلی به شهر جنین واقع در شمال کرانه باختری، ۱ فلسطینی به شهادت رسیده و ۷ تن دیگر زخمی شدند و در مقابل، مبارزان فلسطینی به شدت با این نظامیان درگیر شدند.

ادامه

اسراییل, تجاوز نظامی, جهان, حقوق بشر, خاورمیانه, خبر, صهیونیسم, فلسطین, فیلم

واقعیت‌های عینی زندگی زحمتکشان و سیاست‌های داخلی و خارجی رژیم ولایت فقیه

چهل و چهار سال پس از انقلاب ضدّدیکتاتوری ۱۳۵۷ که پیشبُرد عدالت اجتماعی و حق حاکمیت ملی از خواست‌های اصلی آن بود، امروزه اکثریت مردم کشور، به‌ویژه زحمتکشان، به‌خوبی متوجه شده‌اند که وضعیت کشور و ملت کاملاً برعکس آن خواست‌های مردمی رقم خورده است.

ادامه

اختلاف طبقاتی, اروپا, اسلام سیاسی, امپریالیسم, امریکا, تحلیل, حقوق بشر, سرمایه‌داری, سوسیالیسم, سیاسی, عدالت اجتماعی, فقر, فلسطین, مقاله