میناب؛ قطع راه‌های ارتباطی و تردد با قایق + فیلم

روستاهای مازغ پایین، مازغ بالا و منطقه کلاهی میناب از مناطق درگیر سیلاب و پایین دست سد استقلال میناب هستند که حجم بالایی از آب در کنار آن جریان پیدا کرد اما سیل‌بندهای سپاه جلوی ورود آب به بخش عمده‌ای از مناطق را گرفته‌است.

ادامه

ایران, حوادث, دهقانی, عدالت اجتماعی, کارگری, گزارش, محیط زیست

هشدار؛ کرمان قرمز شد/ مفقودی ۲ کودک، انسداد ۴۵ راه و قطع برق ۳۰ روستای ریگان+ویدئو

فرماندار ریگان در شرق استان کرمان می گوید که به دنبال بارش شدید باران و جاری شدن سیلاب در مناطق کوهستانی این شهرستان ۲ کودک مفقود شدند و تلاش امدادگران برای یافتن آنان جریان دارد.

ادامه

اختلاف طبقاتی, ایران, حقوق بشر, حوادث, عدالت اجتماعی, گزارش, محیط زیست

خسارت ۲ هزار میلیارد تومانی سیل به سیستان و بلوچستان/ تخریب بیش از ۴ هزار خانه فقط در کنارک

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: بارندگی و سیل اخیر یک‌هزارو ۹۲۰ میلیارد تومان به بخش‌های راه، کشاورزی، برق، حمل و نقل، ارتباطات، آب و فاضلاب، شیلات، زیرساخت‌ها و ساختمان‌های اداری این استان خسارت وارد کرده است.

 

به گزارش ایسنا به نقل استانداری، حسین مدرس خیابانی روز سه‌شنبه در نشست ویدئو کنفرانسی جلسه هیات دولت با موضوع ارائه گزارش پیرامون سیل اخیر جنوب سیستان و بلوچستان با بیان اینکه تمامی شهرستان‌های استان دچار بحران‌های مختلف هستند و فرمانداری‌ها به عنوان مدیریت بحران شهرستان حتی کمترین امکانات را هم در اختیار ندارند اظهارداشت: در جریان سیلاب اخیر پنج جلسه ستاد هماهنگی بحران استان با حضور مسوولان کشوری و استانی برگزار شد؛ اما با دست خالی بدون امکانات، تجهیزات و منابع مالی کاری از پیش نمی‌رود.

 

وی خاطرنشان کرد: ۲۱۰ تیم عملیاتی متشکل از گروه‌های جهادی، خیران، نهادها، دستگاه‌های اجرایی و نیروهای کمکی شهرداری مشهد عملیات تخلیه آب منازل و معابر شهر کنارک را بر عهده داشتند که متاسفانه به دلیل کمبود جایگاه سوخت برای تامین سوخت این ماشین‌آلات با مشکل جدی مواجه بودیم.

 

استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه با تدارک تجهیزات تخلیه آب در اولین اقدام، ظرف مدت ۷۲ ساعت آب معابر اصلی و فرعی و منازل تخلیه شد گفت: با توجه به سیلاب خیز بودن نوار ساحلی جنوب استان علاوه بر پایگاه ثابت بحران، استقرار جایگاه سوخت سیار برای سوخت‌رسانی به ماشین‌آلات امدادی و اختصاص یک فروند بالگرد امدادرسانی به این منطقه ضروری است.

 

وی افزود: همچنین در ۱۶ شهرستان خساراتی از جمله مسدود شدن ۳۰۰ راه مواصلاتی روستایی و قطعی برق در ۳۰۰ روستا اتفاق افتاد ضمن اینکه بخش عمده‌ای از منازل مسکونی و لوازم خانگی مردم در شهر کنارک از بین رفته و خسارت‌های عمده نیز به کشاورزی شهرستان‌های زرآباد و دشتیاری وارد شده است.

 

مدرس خیابانی تاکید کرد: بافت شهری کنارک فرسوده است و ۲ هزار و ۱۰۰ خانه نیاز به احداث مجدد و بیش از ۲ هزار خانه نیاز به بازسازی دارد که مردم این شهر انتظار دارند؛ با تخصیص تسهیلات طرح جهش مسکن بخشی از مشکلاتشان مرتفع شود.

 

وی با بیان اینکه چهار هزارو ۱۰۰ خانواده مشمول اهدای بسته لوازم خانگی هستند که کمیته امداد امام خمینی تامین تعداد یک‌هزارو ۱۷۵ بسته را بر عهده گرفته است گفت: کمبود جایگاه‌های عرضه سوخت در مناطق شهری و جاده‌های برون شهری استان به شدت وجود دارد.

 

استاندار سیستان و بلوچستان خطاب به وزیر نفت اظهارداشت: در نقاط شهری و جاده‌های بین شهری این استان به شدت کمبود جایگاه سوخت داریم و مردم با مشکلات جدی روبرو هستند.

 

وی تاکید کرد: احداث جایگاه سوخت درون شهری و بین شهری در سفر رییس‌جمهور به سیستان و بلوچستان مصوب شده که انتظار داریم با صدور مجوز از سوی وزارت نفت هرچه زودتر بحران سوخت استان که کمتر از سایر بحران ها نیز نیست، به طور جدی حل شود.

مردم شیلی خود را از شر بازمانده‌های پوسیدهٔ دیکتاتوری رها می‌کنند

روز ۲۰ اسفند ۱۴۰۰، گابریل بوریک (بوریچ)، نامزد انتخاباتی ائتلاف چپ و جوان‌ترین رئیس‌جمهور برگزیدهٔ مردم شیلی، کار خود را آغاز خواهد کرد. او اعلام کرده است که از راه اصلاح آتی قانون اساسی، تأمین و تضمین حقوق اجتماعی مردم، و پیکار با نابرابری‌های اجتماعی- اقتصادی، قصد دارد وضعیت کشور را متحول کند.

ادامه

امریکای لاتین, بازنشستگان, برابری اجتماعی, جهان, حقوق بشر, روزنامه نگاران, سوسیالیسم, شیلی, عدالت اجتماعی, کارگری, محیط زیست, مطبوعات, نئولیبرالیسم

وضعیت اضطراری در هرمزگان، فارس و بلوچستان/ خسارت سنگین سیل به زندگی شهروندان/ شرایط مردم خوب نیست+ فیلم

سیلاب روزهای گذشته در استان های جنوبی کشور سبب خسارات فراوان به زندگی مردم شده است به طوری که هم اکنون شرایط خوبی در این مناطق حاکم نیست و هم وطنان ساکن شهرها و روستاهای این استان‌ها نیاز فوری به امدادرسانی دارند.   به گزارش تسنیم، با آغاز بارش‌ها از هفته گذشته در کشور به

ادامه

اجتماعی, ایران, گزارش, محیط زیست, ویدیو

شبح تاریک نابودی بر سر تالاب انزلی؛ ما مرگ تالاب را به نظاره نشسته‌ایم

تالاب انزلی در رسوبات اسیر شده است. هم‌دستی فاضلاب و عقب‌نشینی خزر،  همراه با تصمیم‌های نابخردانه، عمق تالاب انزلی را که روزی عروس تالاب‌های گیلان بود، به کمترین حد رسانده است.

ادامه

ایران, جهان, حقوق بشر, کره جنوبی, گزارش, محیط زیست

مخالفت چین و کره جنوبی با تصمیم ژاپن در رهاسازی آب‌های آلوده به مواد هسته‌ای در اقیانوس + ویدئو

وزارت خارجه چین ضمن ابراز نگرانی از تصمیم توکیو مبنی بر تخلیه آب آلوده به مواد هسته‌ای در اقیانوس، این تصمیم را غیرمسئولانه عنوان کرد.

ادامه

اجتماعی, اعتراضات اجتماعی, المان, جهان, چین, حقوق بشر, خبر, ژاپن, شرق آسیا, کره جنوبی, محیط زیست, ویدیو