افشاگری اسنودن درباره دروغ شرکت سازنده جاسوس‌افزار پگاسوس

کارمند سابق سازمان اطلاعات آمریکا دروغ شرکت اسرائیلی سازنده جاسوس‌افزار پگاسوس درباره غیر ممکن بودن هک گوشی‌های رؤسای جمهور آمریکا و فرانسه را فاش کرد.

ادامه

اسراییل, اسنودن, امریکا, جهان, حقوق بشر, خبر, روسیه, فرانسه

اسنودن؛ آمریکا هم باید با الزام صریح برای افشای اقدامات خود مواجه شود

افشاگری اخیر درباره جاسوسی آمریکا از سران اروپایی با کمک سرویس مخفی دانمارک در میانه سکوت واشنگتن، واکنش‌های زیادی را به همراه داشته است.

ادامه

اتحادیه اروپا, اروپا, اروپای شمالی, اسنودن, المان, امریکا, جهان, جهان غرب, چین, حقوق بشر, دانمارک, سوئد, غرب اروپا, فرانسه, گزارش, نروژ

آمریکا، ائتلاف «پنج چشم» علیه چین شکل داد

یک خبرنگار مستقل اظهار کرد، آژانس‌های اطلاعاتی غربی توانسته‌اند به دلیل شبکه‌های رو به گسترش کابل‌های فیبر نوری حوزه خاورمیانه به داده‌ها و ترافیک ارتباطاتی این منطقه دسترسی پیدا کنند.

ادامه

اروپا, استرالیا, اسنودن, المان, امریکا, انگلستان, جنگ سرد, جهان, چین, خاورمیانه, روسیه, ژاپن, کانادا, گزارش, مصر, نیوزلند

تلاش سناتورهای جمهوری‌خواه برای مجاب کردن ترامپ به عفو اسنودن

پایگاه خبری پولیتیکو گزارش داد، چندین تن از قانون‌گذاران جمهوری‌خواه از رئیس جمهور در حال کناره‌گیری آمریکا می‌خواهند تا مقاطعه‌کار سابق و افشاگر آژانس امنیت ملی را مورد عفو قرار دهد.

ادامه

اسنودن, امریکا, امریکای شمالی, جهان, حقوق بشر, خبر رسانی, روسیه

حکایت آسانژ در باره « سیا» طولانی خواهد بود

جولیان آسانژ،  بنیان گذار  سایت « ویکیلیکس»  به سایت های گوگل، میکروسافت، اپل و دیگر شرکت های « آی. تی» قول داد  اطلاعات در باره روشهایی  که در  سازمان « سیا» آمریکا مورد استفاده قرار می گیرند را در اختیار آن ها بگذارد.  منظور برنامه ها و ویروس های خاصی است  که سرویس ویژه برای  هک کامپیوترها  و گوشی ها  و تلویزیون ها از آن ها استفاده می کند.

 

به عقیده  اولگ دِمیدوف  مشاور  مرکز « پیر» روسیه، آسانژ  می تواند از اطلاعات منحصربفردی برخوردار باشد  و حتی از کد کامپیوتری برنامه هایی که در « سیا» مورد استفاده قرار می گیرند. این اطلاعات برای  شرکت های « آی. تی» فوق العاده جالب خواهند بود.

 

اولگ دِمیدوف در مصاحبه با « اسپوتنیک» در این خصوص گفت: شرکت های مذکور دردریافت اطلاعاتی ذینفع هستند که به درک آسیب پذیری برنامه های مورد استفاده « سیا» کمک کند.  زیرا بخش اعظم  اطلاعات — توضیحات نسبی هستند  و بر اساس  اصول عمومی  بنا شده اند و اینکه  وسیله استفاده از این آسیب پذیری طراحی شده است.  اما هیچکس نمی داند این ابزار چگونه کار می کنند.  برای  رفع « آسیب پذیری» باید وسیله  استفاده از آن  قابل تصور باشد.  باید در سطح « کد» با آن آشنا شد.  از اینرو، آری، این اطلاعات برای شرکت های « آی. تی» جالب خواهند بود».

 

اما  آسانژ  به یک شرط  این اطلاعات را با شرکت های مذکور درمیان خواهد گذاشت و آن اینکه به مدت سه ماه « راه گریز» های کشف شده باز بمانند.  این شرط باعث تعجب بسیاری از  کارشناسان شد. زیرا در تضاد با  تجربیات قبلی است.

 

—  تجربه  عمومی گویای آن است که هر چه سریعتر  اطلاعات در اختیار تولیدکنندگان گذاشته شود.  هرازگاهی حتی قبل از  اعلام این خبر.  این کار به منظور « بستن تمام نقاط آسیب پذیر» انجام می شود. بعد می توان  از  نشت اطلاعات صحبت کرد — ما از  وسایل استفاده از « آسیب پذیری»  و غیره مطلع شده بودیم. چرا آسانژ  خواهان باز ماندن « راه گریز» است؟ راستش را بخواهید دلیلی برای این کار  آسانژ به فکر من هم نمی رسد».

 

در عین حال،  شرکت های « آی تی» برای همکاری با جولیان آسانژ آماده نیستند.  قبلا گزارش شده بود که در دره « سیلیکون»  اعلام کردند محرمانه بودن اسناد  به معنای آن است  که حتی آشنایی سطحی با آن ها بدون اجازه  مقامات آمریکا غیرقانونی خواهد بود.

اسپوتنیک

آمریکایی‌ها نگران شیوه‌های جمع‌آوری داده‌های خصوصی خود هستند

در نظرسنجی جدیدی مشخص شد، اکثریت آمریکایی‌ها نگران تکنولوژی‌ای هستند که آژانس‌های اطلاعاتی این کشور برای جمع آوری داده‌های خصوصی و شخصی آنها استفاده می‌کنند.   به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، بیش از دو سوم از رای شرکت کنندگان در این نظرسنجی نگران استفاده از این فناوری توسط آژانس‌های اطلاعاتی آمریکا برای جمع آوری اطلاعات و ... آمریکایی‌ها نگران شیوه‌های جمع‌آوری داده‌های خصوصی خود هستند

ادامه

اسنودن, امریکا, جهان, خبر

روسیه ادعای تحویل اسنودن به آمریکا را رد کرد

ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت خارجه روسیه روز شنبه در مطلب فیس بوکی خود به ادعای شبکه های خبری ان.بی.سی و سی.ان.ان آمریکا با مضمون اینکه مسکو امکان تحویل اسنودن به واشنگتن را بررسی می کند، اشاره کرد.   وی با بیان اینکه خبر از سوی سازمان های اطلاعاتی آمریکا منتشر نشده است، افزود: دو شبکه ... روسیه ادعای تحویل اسنودن به آمریکا را رد کرد

ادامه

اسنودن, امریکا, جهان, خبر, روسیه

نظرسنجی نشان داد که اکثریت روس ها مخالف استرداد اسنودن به آمریکا هستند

اکثریت مردم روسیه (۷۱%) مخالفت خود با استرداد ادوارد اسنودن، کارمند سابق سرویس های اطلاعاتی آمریکا به این کشور را ابراز کردند.   به گزارش اسپوتنیک، نظر سنجی انجام شده توسط مرکزمطالعه افکارعمومی روسیه از روز ۲۰ تا ۲۲ ژانویه سال ۲۰۱۷ حاکی از این امر است. در این نظرسنجی ۱۸۰۰ نفر که طبق اصول ... نظرسنجی نشان داد که اکثریت روس ها مخالف استرداد اسنودن به آمریکا هستند

ادامه

اسنودن, امریکا, جهان, حقوق بشر, خبر, روسیه

مدت اقامت اسنودن در روسیه تمدید شد

وزارت امور خارجه روسیه با اعلام تمدید اقامت یا پناهندگی ادوارد اسنودن همکار سابق سیا، پیشنهاد یک مقام سابق این سازمان برای تحویل وی به آمریکا را ابلهانه خواند و رد کرد.   ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت خارجه روسیه روز چهارشنبه در فیس بوک خود نوشت: مایکل مورل معاون سابق سیا پیشنهاد کرده، اسنودن تحویل ... مدت اقامت اسنودن در روسیه تمدید شد

ادامه

اسنودن, امریکا, جهان, خبر, روسیه