رئیس‌جمهوری کلمبیا در حمایت از حقوق بشر، فرماندهان ارتش و پلیس را تغییر داد

رئیس‌جمهوری کلمبیا روسای ارتش و پلیس این کشور را تغییر داد و اعلام کرد که مقامات جدید را به این دلیل به این مناصب گمارده است که هیچ اتهام فساد یا حقوق بشری علیه آن‌ها مطرح نشده است.

ادامه

امریکای لاتین, جهان, حقوق بشر, خبر, کلمبیا

آلمان مأموریت ارتش خود در مالی را متوقف کرد

در پی تنش میان آلمان و نظامیان حاکم بر مالی، وزیر دفاع آلمان مأموریت ارتش در این کشور را تا اطلاع ثانوی به حالت تعلیق درآورد. نظامیان حاکم بر مالی که رابطه نزدیکی با روسیه دارند، به واحدهای آلمانی اجازه پرواز در آسمان مالی را نمی‌دهند.

ادامه

اسلام سیاسی, المان, تروریسم, جنگ سرد, جهان, حضور نظامی, حقوق بشر, خبر, روسیه, سازمان ملل, شرق اروپا, غرب آفریقا, غرب اروپا, فرانسه, مالی

فریاد اعتراض مردم ونزوئلا علیه غرب بخاطر سرقت دارایی‌های این کشور

به دنبال اعتراض مقام‌های ونزوئلایی به پرونده توقیف غیر قانونی هواپیمای متعلق به این کشور در فرودگاه آرژانتین، مردم این کشور آمریکای جنوبی به شکل تجمع‌های مسالمت‌آمیز به خیابان‌های پایتخت آمدند تا اعتراض خود به «دزدی دارایی‌های ونزوئلا» را ابراز کنند.

ادامه

ارژانتین, امریکا, امریکای شمالی, امریکای لاتین, انگلستان, جهان, خبر, کارگری, ونزوئلا

حریق در یک انبار نفت در کوبا / ۶۷ نفر زخمی و ۱۷ تَن مفقود شدند + فیلم

به دنبال برخورد صاعقه به تأسیسات انبار نفت در استان «ماتانزاس» کوبا، آتش سوزی گسترده ای روی داد و بر اثر آن ۶۷ نفر زخمی و ۱۷ تَن نیز مفقود شدند.

 

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، دفتر ریاست جمهوری کوبا امروز شنبه در بیانیه ای اعلام کرد که بر اثر برخورد صاعقه به تأسیسات مرتبط با انبار نفت در استان «ماتانزاس» (Matanzas) واقع در کشور کوبا، حریق گسترده ای روی داده است.

 

دفتر ریاست جمهوری کوبا در این باره اعلام کرد: در این حادثه ۶۷ نفر مجروح شده‌اند.

 

حزب کمونیست کوبا در این باره اعلام کرد که در این حادثه ۱۷ نفر نیز مفقود شده‌اند.

 

دفتر ریاست جمهوری کوبا در بیانیه خود اضافه کرد که مقامات هاوانا از کشورهای دوست «که تجربه صنعت نفت» دارند، برای مقابله با پیامدهای آتش سوزی اخیر درخواست کمک بین المللی کرده اند.

 

بر اثر این حادثه، ستون هائی از دود به هوا برخاست و آسمان منطقه را فراگرفت.

 

تلخکامی واشنگتن با توسعه سامانه موقعیت‌یاب روسی

آژانس فضایی روسیه در چارچوب مقابله با تحریم‌های آمریکا، جایگزین کردن سامانه موقعیت‌یابی روسی با جی‌پی‌اس آمریکا را در دستور کار قرار داده است و تلاقی این عزم روسیه با آمریکای لاتین از طریق استقرار ایستگاه‌های این سامانه، بی تردید کام واشنگتن را تلخ خواهد کرد.

ادامه

ارژانتین, امریکا, امریکای شمالی, امریکای لاتین, اوکراین, برزیل, پاراگوئه, جهان, چین, دانش, روسیه, شرق اروپا, غرب, گزارش, ناتو

وزیر خارجه بولیوی؛ آمریکای لاتین برعکس اروپا روز به‌روز بیشتر از عمل به‌فرامین آمریکا دورتر می‌شود

«روخلیو مایتا» وزیر امور خارجه بولیوی گفت درگیری در اوکراین ممکن است به جنگ جهانی سوم تبدیل شود.

ادامه

ارژانتین, اروپا, امریکا, امریکای شمالی, اورگوئه, اوکراین, برزیل, بولیوی, پاراگوئه, تحلیل, جنگ سرد, جهان, حقوق بشر, روسیه, شرق اروپا

کوبا: آمریکا در اقداماتش علیه هاوانا شکست خورده است

«میگل دیاز کانل» رئیس‌جمهوری کوبا اعلام کرد، دولت آمریکا در تلاش‌های جدید خود با هدف براندازی نظم اقتصادی و اجتماعی این کشور حوزه کارائیب شکست خورده‌ است و واشنگتن از طریق اقدامات اقتصادی علیه کشورهای مستقل نیز به اهداف خود نخواهد رسید.

ادامه

امریکا, امریکای شمالی, امریکای لاتین, تحریم, تحلیل, جهان, حقوق بشر, کوبا, نیکاراگوئه, ونزوئلا

وقتی رئیس اسبق سیا به دخالت در انتخابات سایر کشورها اعتراف کرد

اظهارات رئیس اسبق سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا به دخالت در انتخابات سایر کشورها مورد توجه کاربران قرار گرفته است.

ادامه

افغانستان, امریکا, امریکای شمالی, امریکای لاتین, تحلیل, جنوب شرق آسیا, جهان, عراق, ونزوئلا, ویتنام

مقام ونزوئلایی: آمریکا می‌خواهد صنعت نفت ما را مختل کند

«دیوسدادو کابِیو» رهبر حزب سوسیالیست متحد ونزوئلا، با اشاره به عملیات خرابکارانه اخیر در خط لوله گاز ایالت شرقی این کشور، آمریکا را متهم کرد که با حمایت گروه‌هایی از مخالفان به اقدامات خود علیه تاسیسات نفتی و سازماندهی حمله به زیرساخت‌های نفتی ونزوئلا ادامه می‌دهد.

ادامه

اروپا, اسپانیا, امپریالیسم, امریکا, امریکای شمالی, امریکای لاتین, تحریم, تحلیل, جهان, حقوق بشر, ونزوئلا