مسکو: دبیرکل سازمان ملل از اختیاراتش فراتر رفته است

ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه گفت: اظهارات آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل مبنی بر اینکه نتایج همه پرسی مناطق جدید وجه قانونی نخواهد داشت، بیش از حد اختیارات است.   

ادامه

تحلیل, جنگ سرد, جهان, حقوق بشر, دونتسک, روسیه, سازمان ملل, شرق اروپا, غرب, لوگانسک

ولادیمیر پوتین، سند الحاق ۴ منطقه از اوکراین به روسیه را امضا کرد

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در مراسمی، اسناد الحاق لوهانسک، دونتسک، خرسون و زاپروژیا به فدراسیون روسیه را امضا کرد.

ادامه

اتحاد شوروی, استعمار, امریکا, اوکراین, تروریسم, جنگ سرد, جهان, خبر, روسیه, شرق اروپا, غرب

انهدام ۱۲ انبار مهمات ارتش اوکراین

وزارت دفاع روسیه از انهدام ۱۲ انبار مهمات ارتش اوکراین و کشته شدن ۲۰۰ نظامی اوکراینی در ۲۴ ساعت گذشته خبر داد.

 

به گزارش خبرگزاری فارس، «ایگور کوناشینکف» سخنگوی وزارت دفاع روسیه امروز (چهارشنبه) از انهدام ۱۲ انبار مهمات ارتش اوکراین و کشته شدن ۲۰۰ نظامی و شبه نظامی اوکراینی در ۲۴ ساعت گذشته خبر داد.

 

به نوشته وبگاه روسیا الیوم، او در یک بیانیه مطبوعاتی گفت نیروی هوایی و توپخانه‌ای روسیه همچنین ۶۸ مقر و پایگاه نظامی را ۱۴۷ منطقه هدف قرار داده است.

 

در ادامه این بیانیه آمده است: «نیروهای روسی توانسته‌اند در حملات خود به یگان‌های تیپ ۲۸ مکانیزه نیروهای مسلح اوکراین خسارات زیادی وارد کنند. به طوریکه در روستای “پراودینو” در منطقه خرسون در این حملات طی ۲۴ ساعت گذشته بالغ بر ۲۰۰ نظامی اوکراینی کشته شدند، تعداد زیادی از این کشته‌ها زمانی اتفاق افتاد که نیروهای گروهان چهارم از گردان دوم به میدان مین برخورد کردند».

 

طبق این گزارش، سامانه‌های پدافند هوایی روسیه همچنین ۱۱ پهپاد را طی ۲۴ ساعت گذشته در مناطق روستاهای «استارومیورسکویه»، «پتروفسکویه» و «کارپوفکا» در جمهوری خلق دونتسک، سرنگون کردند.

 

در گزارش وزارت دفاع روسیه همچنین آمده است که ۲۸ فروند راکت انداز آمریکایی «هیمارس» و سه موشک ضد رادار «هارم» آمریکا در منطقه خیرسون در منطقه منهدم شدند.

 

طبق اعلام وزارت دفاع روسیه از ابتدای آغاز جنگ در اوکراین، در مجموع ۲۹۵ هواپیمای نظامی، ۱۵۵ بالگرد، ۲۰۱۸ پهپاد، ۳۷۵ سامانه موشکی ضد هوایی، ۵۰۵۲ تانک و سایر خودروهای جنگی، ۸۴۱ راکت‌انداز، ۳۴۰۵ قبضه توپ و خمپاره‌انداز منهدم شده‌اند.

«وانگ ئی» در جلسه‌ای با «هنری کسینجر» در باره پیامدهای عدم برخورد درست با موضوع تایوان هشدار داد

وزیر امورخارجه چین گفت اولویت فوری برای آمریکا و چین این است که مساله تایوان را به شکل صحیح حل و فصل کند و درباره پیامدهای عدم برخورد درست با این موضوع و تاثیر مخربی که بر روابط دو کشور خواهد داشت هشدار داد.

ادامه

امریکا, امریکای شمالی, تایوان, تحلیل, جنگ سرد, جهان, چین, شرق آسیا, صلح

نزاع چین با اعضای پیمان آکوس بر سر فروش زیردریایی اتمی به استرالیا

چین و اعضای ائتلاف “آکوس” متشکل از آمریکا، انگلیس و استرالیا در مقر آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بر سر برنامه این ائتلاف برای فروش زیردریایی‌های هسته‌ای به استرالیا نزاع لفظی پیدا کردند.

ادامه

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی, اروپا, استرالیا, اقیانوسیه, امریکا, انگلستان, ایران, جنگ سرد, جهان, چین, روسیه, شرق آسیا, فرانسه