افشاگری اسنودن درباره دروغ شرکت سازنده جاسوس‌افزار پگاسوس

کارمند سابق سازمان اطلاعات آمریکا دروغ شرکت اسرائیلی سازنده جاسوس‌افزار پگاسوس درباره غیر ممکن بودن هک گوشی‌های رؤسای جمهور آمریکا و فرانسه را فاش کرد.

ادامه

اسراییل, اسنودن, امریکا, جهان, حقوق بشر, خبر, روسیه, فرانسه

اسنودن؛ آمریکا هم باید با الزام صریح برای افشای اقدامات خود مواجه شود

افشاگری اخیر درباره جاسوسی آمریکا از سران اروپایی با کمک سرویس مخفی دانمارک در میانه سکوت واشنگتن، واکنش‌های زیادی را به همراه داشته است.

ادامه

اتحادیه اروپا, اروپا, اروپای شمالی, اسنودن, المان, امریکا, جهان, جهان غرب, چین, حقوق بشر, دانمارک, سوئد, غرب اروپا, فرانسه, گزارش, نروژ

آمریکا، ائتلاف «پنج چشم» علیه چین شکل داد

یک خبرنگار مستقل اظهار کرد، آژانس‌های اطلاعاتی غربی توانسته‌اند به دلیل شبکه‌های رو به گسترش کابل‌های فیبر نوری حوزه خاورمیانه به داده‌ها و ترافیک ارتباطاتی این منطقه دسترسی پیدا کنند.

ادامه

اروپا, استرالیا, اسنودن, المان, امریکا, انگلستان, جنگ سرد, جهان, چین, خاورمیانه, روسیه, ژاپن, کانادا, گزارش, مصر, نیوزلند

تلاش سناتورهای جمهوری‌خواه برای مجاب کردن ترامپ به عفو اسنودن

پایگاه خبری پولیتیکو گزارش داد، چندین تن از قانون‌گذاران جمهوری‌خواه از رئیس جمهور در حال کناره‌گیری آمریکا می‌خواهند تا مقاطعه‌کار سابق و افشاگر آژانس امنیت ملی را مورد عفو قرار دهد.

ادامه

اسنودن, امریکا, امریکای شمالی, جهان, حقوق بشر, خبر رسانی, روسیه

اسنودن: چرا پترائوس حتی یک روز هم به زندان نرفت؟!

ادوارد اسنودن، مقاطعه کار سابق آژانس امنیت ملی آمریکا در مصاحبه‌ای گفت، دیوید پترائوس، مدیر سابق سیا اطلاعات خیلی محرمانه‌تری به نسبت آنچه که خودش منتشر کرده فاش ساخته اما در نهایت مورد ملاطفت قرار گرفته است.

/

به گزارش ایسنا، به نقل از یاهونیوز، ادوارد اسنودن، مقاطعه کار سابق آژانس امنیت ملی آمریکا و افشا کننده برنامه‌های جاسوسی آژانس امنیت ملی این کشور در مصاحبه با این پایگاه اینترنتی گفت، ژنرال دیوید پترائوس، مدیر سابق سیا و فرمانده سابق نظامیان این کشور در عراق که به عنوان کاندیدای تصدی وزارت امور خارجه از سوی دونالد ترامپ، رئیس جمهور منتخب آمریکا معرفی شده، اطلاعاتی را فاش کرده که خیلی محرمانه‌تر از اطلاعاتی بوده‌اند که خودش منتشر ساخته اما “حتی یک روز را هم در زندان سپری نکرده است.”

 

اسنودن گفت: پرونده پترائوس گواهی است بر این که ما در آمریکا یک نظام قضایی دو طبقه داریم که در آن افرادی که دارای ارتباطات خوبی در دولت بوده و یا به حجمی خارق‌العاده از منابع دسترسی داشته باشند در آن صورت مجازات بسیار سبکی دریافت می‌کنند.

 

اسنودن در پاسخ به سوالی درخصوص این که چه نوع اقرار مصلحتی به گناه را در قبال اتهاماتی که در آمریکا علیه او مطرح شده می‌پذیرد، گفت: مواردی هست که در آنها دولت گفته این شخص با حسن نیت رفتار کرده و می‌خواسته کاری را که به صلاح مردم آمریکا بوده انجام دهد اما قانون را شکسته است و در نهایت نیز اتهامی علیه او مطرح نشده و یا اتهامات سطح پایینی مطرح شده است.

 

او در این زمینه مثال پترائوس را آورده و گفت: شاید شناخته شده‌ترین مورد در تاریخ معاصر مربوط به پرونده پترائوس باشد. او اطلاعاتی خیلی محرمانه‌تر از چیزی که من در اختیار خبرنگاران گذاشتم را فاش ساخته است. در ضمن باید بگویم که کار او این نبوده که اطلاعات را محض خاطر مصلحت مردم به صورت علنی منتشر کند بلکه او صرفا اطلاعات را برای منفعت شخصی خود در اختیار معشوقه و نویسنده کتاب بیوگرافی‌اش قرار داده است. در مکالمه‌های او اطلاعاتی فاش شدند که درباره برنامه‌های نظامی دارای دسترسی ویژه که حتی از فوق محرمانه نیز محرمانه‌تر است بوده‌اند. وقتی دولت آمریکا خواست او را تحت تعقیب قرار دهد او را متهم به تخلف جزئی کرد و به رغم نوع خاص اطلاعات محرمانه‌ای که او فاش کرده حتی یک روز را در زندان نگذراند.

چه چیزی مانع از سفر اسنودن به آلمان می‌شود؟

آیا سفر اسنودن به آلمان منع سیاسی دارد یا منع حقوقی؟ یک کارشناس حقوق جزایی بین‌المللی به این پرسش پاسخ می‌دهد.   اگر قرار باشد کسی درباره فعالیت‌های جاسوسی آژانس امنیت ملی آمریکا در اروپا اطلاعاتی داشته باشد، آن فرد ادوارد اسنودن است. یعنی همان کسی که با افشاگری‌های خود از فعالیت‌های جاسوسی این آژانس ... چه چیزی مانع از سفر اسنودن به آلمان می‌شود؟

ادامه

اسنودن, المان, امریکا

اسنودن: از ترامپ نترسید

به گزارش امروز (جمعه) خبرگزاری فرانسه، کارمند سابق آژانس امنیت داخلی آمریکا درارتباطی تصویری گفت: ‘ برای جهانی بهتر، نباید به اوباما امید داشته باشیم و از دونالد ترامپ بترسیم. باید خودمان جهان را بسازیم.’   ادوارد اسنودن شب گذشته درارتباط تصویری از روسیه با تماشاگران سینمایی درهلند از مردم خواست تا با همکاری، یکدیگر ... اسنودن: از ترامپ نترسید

ادامه

اسنودن, امریکا, امریکای شمالی, خبر

ویکی لیکس: اوباما به دروغ ادعا می کرد که از استفاده کلینتون ازسرور شخصی خبر نداشت

باراک اوباما، رئیس جمهور امریکا که در ماه مارس ۲۰۱۵ ادعا می کرد از استفاده هیلاری کلینتون از سرور شخصی برای مکاتبات شغلی هنگام عهده دار بودن سمت وزیر خارجه خبر نداشت، دروغ می گفت.   به گزارش اسپوتنیک، سازمان افشاگر ویکی لیکس با استناد به مکاتبات دستیاران کلینتون چنین اتهامی مطرح کرده است. در ... ویکی لیکس: اوباما به دروغ ادعا می کرد که از استفاده کلینتون ازسرور شخصی خبر نداشت

ادامه

اسنودن, جهان, خبر, ویکی‌لیکس

کارمند سابق ام آی ۵ افشا کرد: احتمال هک انتخابات آمریکا توسط سیا و آژانس امنیت ملی است نه روسیه

کارمند سابق ام آی ۵ با ارائه استدلال هایی مخاطرات مؤسسات آمریکایی در هک کردن انتخابات آتی ریاست جمهوری آمریکا را بیش از روس ها می داند. به گزارش خبرگزاری مهر، بحث هک شدن ایمیلهای حزب دموکرات تو سط روسیه موضوعی است که جنجالهای زیادی را در رقابتهای انتخاباتی ریاست جمهوری آمریکا باعث شده است. ... کارمند سابق ام آی ۵ افشا کرد: احتمال هک انتخابات آمریکا توسط سیا و آژانس امنیت ملی است نه روسیه

ادامه

امریکا, جهان, خبر