شبکه ان.بی.سی نیوز استرالیا: جنگ فناوری آمریکا و چین برای دنیا گران تمام می‌شود

شبکه ان.بی.سی نیوز استرالیا گزارش داد، ایالات متحده تلاش کرده است تا مانع از ظهور چین در به اصطلاح جنگ سرد فناوری شود که در حال تبدیل شدن به میدان جنگ تعیین کننده برای رقابت بین دو کشور است.

ادامه

امریکا, جنگ سرد, جهان, چین, دانش, مقاله

وابستگی آمریکا به فناوری “ارزان اما کارآمد” چین

روزنامه فایننشیال تایمز نوشت پهپادهای پیشرفته برای انجام ماموریت‌های تصویربرداری که وزارت دفاع آمریکا برای جایگزینی نمونه‌های چینی ساخته، بسیار گران تر و ناکارآمدتر از مدل‌های چینی از آب درآمده و نهادهای آمریکایی ترجیح می‌دهند از نمونه ارزان و درعین حال باکیفیت چینی استفاده کنند.

ادامه

امریکا, جهان, چین, دانش, شرق آسیا, گزارش

رئیس‌جمهوری کوبا واکسن آبدالا با اثربخشی ۹۲.۲ درصدی را رویدادی افتخارآمیز برای این کشور و دانشمندان آن دانست

به دنبال نتایج بالینی موفقیت‌آمیز واکسن «آبدالا» و اثربخشی ۹۲.۲ درصدی، این واکسن ساخت کوبا تاییدیه استفاده اضطراری را دریافت کرده و منطقه آمریکای لاتین و کارائیب عملا به نخستین واکسن بومی برای مقابله کرونا دست یافته است.

ادامه

امریکای لاتین, جهان, حقوق بشر, خبر, دانش, کوبا

استفاده از مچ‌بند کرونا در مدارس چین الزامی شد

دولت چین در ادامه برنامه‌های مقابله با ویروس کرونا دانش‌آموزان را ملزم به استفاده از مچ‌بندهای دماسنج کرده است تا با آغاز مجدد فعالیت مدارس بعد از فروکش کردن ویروس کرونا، بتواند پایش مناسبی از شیوع ویروس کرونا در جامعه داشته باشد.

 

به گزارش اعتمادآنلاین، دولت چین استفاده از یک مچ‌بند دماسنج را که متصل به یک اپلیکیشن هوشمند است برای دانش‌آموزان مدارس پکن الزامی کرده است تا در صورت افزایش دمای بدن شاگردان، مسئولان به سرعت آنها را ردیابی و مشخص کنند.

 

دولت چین پیش از این نیز برای مقابله با شیوع مجدد ویروس کرونا دوربین‌های حرارتی را در اماکن عمومی تعبیه و اکثر مردم نیز روی تلفن‌های همراه خود اپلیکیشن‌های اعلام وضعیت نصب کرده بودند که از این طریق مناطق مختلف کشور از لحاظ میزان خطر ابتلای افراد به ویروس کرونا نیز به سه دسته سبز، زرد و قرمز تقسیم شده است.

 

در حال حاضر دانش‌آموزان پنج منطقه در پکن که بعد از چند ماه به مدرسه بازگشته‌اند ملزم به استفاده از این مچ‌بندها شده‌اند.

 

معلم یکی از این مدارس به روزنامه دولتی پکن دیلی گفت: این مچ‌بند شبیه مچ‌بندهای مربوط به آمادگی جسمانی است و به دانش‌آموزان توصیه شده در طول شبانه‌روز آن را به دست داشته باشند.

 

گفته می‌شود در صورت رسیدن دمای بدن فرد به بالاتر از ۳۷.۲ درجه این اپلیکیشن مسئولان مدرسه را در جریان قرار داده و آنان نیز موظف خواهند بود مسئولان بهداشت و درمان را مطلع کنند.

روسیه از نتایج مثبت یک دارو در درمان بیماران کرونایی خبر داد

دست کم حال ۷۰ درصد بیماران مبتلا به کرونا پس از استفاده از این دارو بهتر می‌شود. نکته جالب این است که در پایان هفته نخست استفاده از داروی مفلوخین، در ۶۰ درصد بیماران، ویروس کووید-۱۹ از بین می‌رود.

ادامه

جهان, حقوق بشر, خبر, دانش, روسیه, شرق اروپا

افزایش توان هسته‌ای چین با بمب‌افکن فراصوتی جدید

تکمیل مراحل ساخت بمب‌افکن پنهان‌کار و فراصوتی چین در سال جاری، در کنار آمریکا و روسیه این کشور را از توان پرتاب مواد اتمی از زمین، هوا و دریا برخوردار می‌کند.

ادامه

امریکا, امریکای شمالی, جهان, چین, خبر, دانش, روسیه, شرق آسیا