هلند: گذار سبز اروپا بدون چین غیرممکن است

“لیشی شراین‌ماخر” وزیر بازرگانی هلند با اشاره به تلاش اتحادیه اروپا برای کاهش وابستگی به چین، گذار سبز و رفتن به سوی انرژی‌های پاک را بدون همکاری پکن ناممکن دانست. به گزارش روز یکشنبه ایرنا به نقل از روزنامه فایننشال تایمز، اتحادیه اروپا اگرچه به دنبال کاهش بخشی از وابستگی خود به چین به عنوان ... هلند: گذار سبز اروپا بدون چین غیرممکن است

ادامه

آسیا, آمریکا, اتحادیه اروپا, اروپا, اقتصادی, چین, محیط زیست, هلند

پنتاگون: چین پاسخی به تماس‌ها و درخواست‌های آمریکا نمی‌دهد

یک مقام آمریکایی در وزارت دفاع گفت، تلاش‌های پنتاگون در ماه‌های اخیر برای برقراری تماس با ارتش چین ناکام مانده و این کشور توجهی به درخواست‌های آمریکا نداشته است. به گزارش ایسنا، به نقل از راشا تودی، «الی راتنر» دستیار وزیر دفاع آمریکا در امور امنیتی حوزه هند-پاسیفیک، طی رویدادی در واشنگتن به میزبانی “مرکز ... پنتاگون: چین پاسخی به تماس‌ها و درخواست‌های آمریکا نمی‌دهد

ادامه

آمریکا, آمریکای شمالی, اقیانوسیه, چین, خبر, سنگاپور, هندوستان

نتیجه درگیری نظامی آمریکا و چین، انهدام تمدن بشری است

وزیر خارجه اسبق آمریکا نسبت به افزایش تنش‌ها بین این کشور و چین و احتمال درگیری نظامی بین دو کشور هشدار داد. به گزارش مهر، هنری کیسینجر، استراتژیست برجسته و وزیر خارجه اسبق آمریکا در گفت‌وگو با نشریه وال‌استریت ژورنال هشدار داد که با روند کنونی افزایش تنش‌ها بین آمریکا و چین منجر به درگیری ... نتیجه درگیری نظامی آمریکا و چین، انهدام تمدن بشری است

ادامه

آمریکا, آمریکای شمالی, تحلیل, جنگ سرد, جهان, چین, حقوق بشر, خبر, شرق آسیا

سومین بانک آمریکایی نیز ورشکسته شد

یک بانک دیگر به جمع بانک‌های ورشکسته آمریکا افزوده شد و شمار بانک‌های ورشکسته شده آمریکایی در ظرف یک ماه گذشته به سه بانک رسید. به گزارش باشگاه خبرنگاران، ارزش سهام شماری از بانک‌های منطقه‌ای آمریکا روز دوشنبه با رنگ قرمز (کاهشی) در پایان داد و ستد‌ها بسته شد. این (موضوع) نشان دهنده ادامه نگرانی ... سومین بانک آمریکایی نیز ورشکسته شد

ادامه

آمریکا, آمریکای شمالی, اقتصادی, جهان, خبر, صندوق بین‌المللی پول

بدهی ملی آمریکا می‌تواند اقتصاد جهان را متلاشی کند

اسپوتنیک در گزارشی تحلیلی نوشت: بدهی ملی آمریکا آنقدر زیاد است که می‌تواند اقتصاد جهانی را نابود کند.   به گزارش باشگاه خبرنگاران، در این گزارش به قلم ایلیا تسوکانوف آمده است: نمایش در واشنگتن بر سر سقف بدهی (یعنی محدودیتی که در میزان مجاز برای وام گرفتن دولت است)، کاخ سفید را وادار کرد ... بدهی ملی آمریکا می‌تواند اقتصاد جهان را متلاشی کند

ادامه

آمریکا, آمریکای شمالی, اقتصادی, جهان, خبر, گزارش

آسوشیتدپرس: اعتراض های ضد مهاجرتی ترامپ دانشگاه های سراسر آمریکا را فراگرفت

دانشجویان در سراسر دانشگاه های آمریکا در مخالفت با سیاست های ضد مهاجرتی دونالد ترامپ دست به تظاهرات زدند.

آسوشیتدپرس روز پنجشنبه گزارش داد: دانشجویان دراعتراض به طرح اخراج مهاجران از سوی دونالد ترامپ، با تجمع در صحن دانشگاه ها در سراسر آمریکا، بر حمایت و محافظت از دانشجویان و کارکنان مهاجر دانشگاه های این کشور که ممکن است بنابر این طرح از آمریکا اخراج شوند، تجمع کردند.

بنابر این گزارش تجمع در ۸۰ کالج و موسسه عالی دانشگاهی در آمریکا برگزار شده است که کالج ‘میدلبوری’ (Middlebury)واقع در ایالت ورمونت، دانشگاه ‘ییل’ (Yale) ایالت ‘کنکتیکت’، دانشگاه ممفیس (Memphis) ایالت ‘تنسی’ و دانشگاه های نیویورک از این جمله هستند.

آسوشیتدپرس گزارش داد تجمع دانشجویان در کالج «میدلبوری» و دانشگاه «ییل» به ترتیب ۴۰۰ و ۶۰۰ دانشجو بوده است.

آسوشتید پرس افزود: دانشجویان در دانشگاه ممفیس در مخالفت با طرح ضد مهاجرتی ترامپ که در نظر دارد پس از ورود به کاخ سفید بین دو تا سه میلیون مهاجر غیرقانونی از مجموع حدود ۱۲ میلیون مهاجر غیرقانونی را از آمریکا اخراج کند، شعار هایی علیه نژاد پرستی سر دادند.

شبکه تلویزیونی یورونیوز نیز دراین باره از برگزاری تظاهرات اعتراض آمیز هزاران دانشجو در خیابان های شهر نیویورک در مخالفت با طرح دونالد ترامپ در قبال مهاجران غیر قانونی خبر داد.

یورنیوز گزارش داد: هزاران دانشجو در نیویورک خواستار تبدیل دانشگاه های این شهر به مراکز حمایت از دانشجویان مهاجر و یا وابسته به خانواده مهاجران شدند.
این شبکه تلویزیونی همچنین از دیدار شهردار نیویورک با دونالد ترامپ در محل اقامت وی در برج ترامپ واقع در شهر نیورک خبر داد.

بنابراین گزارش «بیل دبلاسیو» (Bill De Blasio ) شهردار شهر نیویورک که یک دمکرات است به دونالد ترامپ هشدار داد که وی به حمایت از مهاجران غیر قانونی در ممانعت از اخراج از این کشور خواهد پرداخت.

یورونیوز گزارش داد، شهردار نیویورک پس از دیدار با ترامپ، در جمع خبرنگاران و معترضان و در برابر برج ترامپ گفت: این مهم است که به رئیس جمهوری منتخب و تیم وی یاد آوری کنیم که هراس عمیق و نگرانی وجود دارد و یک پیام اشتباه می تواند منجر به اقدام های تنفر برانگیزانه شود.

شهردار شهر نیویورک گفت: این مهم است که به رئیس جمهوری جدید بگوییم که هراس و بیم برشهر حاکم شده و من با قاطعیت این امر را (به وی) روشن ساختم که ارسال یک پیام وحدت بخش بسیار حیاتی و مهم است.

در حالی هزاران دانشجو در سراسر دانشگاه های آمریکا در مخالفت با سیاست های ضد مهاجرتی دونالد ترامپ دست به راهپیمایی زدند که شهرهای آمریکا پس از اعلام پیروزی ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری ، دچار آشوب و تظاهرات اعتراض آمیز گسترده ای شد.

دونالد ترامپ در انتخابات هشتم ماه نوامبر برابر با ۱۸ آبان ماه با کسب ۲۹۰ آرا الکترال به عنوان چهل و پنجمین رئیس جمهوری آمریکا برگزیده شد.
وی قرار است ۲۰ ژانویه برابر با جمعه اول بهمن ماه با ادای سوگند ، رسما رئیس جمهوری آمریکا شود.

نمایندگان آمریکا فروش هواپیما به ایران را ممنوع کردند!

مجلس نمایندگان آمریکا با تصویب طرح قانونی فروش هواپیماهای مسافربری به ایران را ممنوع کردند و به این ترتیب مانع از اجرای قراردادهای فروش هواپیماهای مسافربری “بوئینگ” و “ایرباس” به ایران شدند، هر چند دولت اوباما با اجرای این قرادادها موافقت کرده است. طرح مجلس نمایندگان آمریکا با ۲۴۳ رأی موافق و ۱۷۴ رأی مخالف ... نمایندگان آمریکا فروش هواپیما به ایران را ممنوع کردند!

ادامه

امریکا, ایران, جهان, خبر

ایزوستیا: ترامپ پس از تحلیف با پوتین دیدار می‌کند

ایرنا نوشت: پس از اولین مذاکره تلفنی رئیس جمهوری روسیه با نامزد پیروز انتخابات ریاست جمهوری آمریکا که در برگیرنده توافق برای انجام یک دیدار بود، اعلام شد که چنین برنامه ای احتمالا پس از برگزاری مراسم تحلیف دونالد ترامپ انجام می شود. روزنامه ایزوستیا چاپ مسکو امروز (پنجشنبه) به نقل از منبع خبری خود ... ایزوستیا: ترامپ پس از تحلیف با پوتین دیدار می‌کند

ادامه

امریکا, جهان, خبر, روسیه

استفان دی میستورا: تلاش ترامپ برای همکاری با روسیه در مبارزه با داعش اقدامی صحیح است

نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه تاکید کرد که تلاش دونالد ترامپ رئیس جمهور جدید آمریکا برای همکاری با روسیه در شکست داعش در سوریه، اقدامی صحیح است. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النشره، نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه در سخنانی از تعامل رئیس جمهور جدید آمریکا با روسیه در ... استفان دی میستورا: تلاش ترامپ برای همکاری با روسیه در مبارزه با داعش اقدامی صحیح است

ادامه

امریکا, جهان, خبر, روسیه

تظاهرات هزاران یونانی‌ در اعتراض به سفر اوباما به این کشور!

معترضان چپ‌گرای یونان در اعتراض به سفر رئیس جمهور آمریکا به آتن به خیابان‌ها آمدند و با پلیس درگیر شدند. نیروهای امنیتی برای متفرق کردن معترضان از گاز اشک‌آور استفاده کردند. به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه خبری راشاتودی، روز سه شنبه حدود ۷۰۰۰ معترض به خیابان‌های مرکز آتن آمدند تا علیه سفر باراک ... تظاهرات هزاران یونانی‌ در اعتراض به سفر اوباما به این کشور!

ادامه

جهان, خبر, غرب اروپا, یونان