در دیدار دبیرکل حزب کمونیست ویتنام، با وزیر امور خارجه چین، بر تقویت روابط دو کشور تأکید شد

دبیرکل حزب کمونیست ویتنام در دیداری با وزیر امور خارجه چین بر تقویت روابط میان دو کشور تأکید کرد.

 

به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از سی‌جی‌تی‌ان، «نگوین فو ترونگ» دبیرکل حزب کمونیست ویتنام، امروز (شنبه) با «وانگ یی» وزیر امور خارجه چین، دیدار کرد و دو طرف در این دیدار به تقویت روابط میان دو کشور تأکید کردند.

 

نگوین فو ترونگ در این دیدار تأکید کرد: «ویتنام و چین باید مبادلات را تقویت کنند، همکاری بیشتر شود و دولت‌ها نیز منعطف‌تر برخورد کنند.»

 

وانگ یی نیز در سخنان خود بر افزایش همکاری میان ویتنام و چین تأکید کرد و گفت: «باتوجه به شرایط فعلی از لحاظ ثبات بین‌المللی، چین و ویتنام باید اعتماد متقابل را بهبود بخشند؛ همچنین، وحدت، و همکاری نیز باید تقویت و امنیت سیاسی نیز مستحکم شود.»

 

چین همواره با محکوم کردن اقدامات تحریک‌آمیز آمریکا در تنگه تایوان و دریای جنوبی چین، خواهان احترام واشنگتن به حاکمیت ملی خود است. دریای جنوبی چین ازجمله مناطق چالش‌برانگیزی است که استراتژیست‌ها از احتمال وقوع درگیری نظامی در این منطقه خبر می‌دهند.

 

چین می‌گوید که دارای حاکمیت تاریخی بر بیشتر مسیر‌های آبی است، اما آمریکا و همسایگانش با استناد بر کنوانسیون ۱۹۸۲ سازمان ملل متحد درمورد حقوق دریا که چین نیز آن را امضا کرده است، مدعی شدند که این ادعا هیچ مبنایی در حقوق بین‌الملل ندارد.

 

پیش از این نیز امروز وزارت خارجه چین در سخنانی اعلام کرد که چین و ویتنام باید از اقدامات یک‌جانبه درمورد دریای جنوبی چین خودداری کنند، زیرا چنین اقداماتی می‌تواند شرایط را پیچیده و اختلافات را تشدید کند.

هشدار روسیه درباره استقرار صدها هزار نظامی آمریکا در آسیا-اقیانوسیه

سازمان اطلاعات ارتش روسیه هشدار داده که ارتش آمریکا حدود۴۰۰ هزار نفر نیروی نظامی در منطقه آسیا و اقیانوسیه مستقر کرده است.

ادامه

امریکا, جنگ سرد, جنوب شرق آسیا, جهان, چین, حضور نظامی, حقوق بشر, خبر, روسیه, شرق آسیا, ناتو

حامد کرزای: آمریکایی‌ها ننگ و فاجعه به جا گذاشتند، بهتر است بروند

رئیس‌جمهوری سابق افغانستان اظهار کرد: آمریکا “برای مقابله با افراط‌گرایی و برقراری ثبات” به افعانستان آمد و بعد از ۲۰ سال در پی شکست در تحقق این دو هدف کشور را ترک خواهد کرد.

ادامه

اسیای مرکزی, افغانستان, امریکا, تحلیل, تروریسم, جنوب آسیا, جهان, حقوق بشر, دخالت نظامی

سرکرده «سنتکام»: با ترکیه درباره فرودگاه کابُل در حال مشورت هستیم

«کنت مک کنزی»، رئیس «سنتکام» ضمن تکذیب خبرها درباره طرح پنتاگون برای حملات هوایی در حمایت از ارتش افغانستان پس از خروج آمریکا از این کشور، درباره پیشنهاد آنکارا در خصوص فرودگاه کابُل صحبت کرد.

ادامه

اسیای مرکزی, افغانستان, امریکا, امریکای شمالی, ترکیه, تروریسم, جنوب آسیا, جهان, حضور نظامی, روسیه, ناتو