بازنشستگان مقابل سازمان برنامه؛ چرا بودجه مناسب برای همسان‌سازی کارگرانِ بازنشسته اختصاص نمی‌دهند؟

کارگران بازنشسته امروز بیست و ششم بهمن، بعد از تجمع مقابل مجلس شورای اسلامی و استمداد از نمایندگان مجلس، مقابل سازمان برنامه و بودجه رفتند تا با مقامات این سازمان در ارتباط با مطالبات خود و تبعیض در اختصاص بودجه‌ها مذاکره کنند.

 

به گزارش ایلنا، یکی از حاضران در تجمع امروز می‌گوید: بیش از یک ساعت است که مقابل سازمان برنامه، خواستار دیدار با نوبخت رئیس این سازمان، هستیم اما هیچ کس به ما پاسخگو نیست؛ آقای نوبخت حاضر نشد در جمع بازنشستگان کارگری حاضر شود.

 

این بازنشسته می‌گوید: هدف ما از اجتماع مقابل سازمان برنامه و بودجه، اعتراض به تبعیض حاکم در اختصاص بودجه‌هاست و اینکه چرا از خزانه ملی بودجه کافی برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان کارگری اختصاص نداده‌اند؟

 

موضوع بعدی، تخصیص اعتبار همسان‌سازی در بودجه سال آینده است؛ بازنشستگان کارگری خواستار تثبیت بودجه بیش از ۵۰ هزار میلیارد تومانی فقط برای همسان‌سازی در ۱۴۰۰ هستند و می‌گویند: با عددهای کمتر، بازهم عدالت برقرار نمی‌شود.

 

این بازنشستگان می‌گویند: خواستار مذاکره رودررو با مقامات سازمان برنامه هستیم و امیدواریم به تقاضای خیل عظیم بازنشستگان توجه کنند.

بیانیه پایانی تجمع بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تأمین اجتماعی

بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تأمین اجتماعی باردیگر با تجمع در استان‌های مختلف نسبت به وضعیت معیشتی، بدهی ۳۴۰ هزار میلیارد تومانی دولت به این سازمان و عیدی به بازنشستگان تجمع کردند.

ادامه »

ایران, بازنشستگان, بیانیه, حقوق بشر, کارگری

رهبریِ مذهبی، به‌شکست کشاندن انقلاب ضد دیکتاتوری ۵۷، و ریشه‌های بحران‌های کنونی

چهل‌ودو سال پیش کشور ما دستخوش تحول‌ها و رخدادهایی بسیار مهم و تاریخ ساز شد که همراه با سرنگونی دیکتاتوری سلطنتی می‌توانست گذار جامعهٔ استبداد زدهٔ ایران را به مرحله‌ای دموکراتیک امکان‌پذیر کند.

ادامه »

اقتصادی, امپریالیسم, امریکا, ایران, بازنشستگان, تاریخ, حقوق بشر, خاورمیانه, زنان, سیاسی, عراق, کارگری, محیط زیست, مقاله, نئولیبرالیسم

دولت با تخصیص ۹۰ هزار میلیاردی برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی مخالفت کرد!

رئیس کانون بازنشستگان تأمین اجتماعی شهر تهران از مخالفت دولت با تخصیص ۹۰ هزار میلیارد تومانی در لایحه بودجه ۱۴۰۰ برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی انتقاد کرد.

ادامه »

ایران, بازنشستگان, حقوق بشر, کارگری, گزارش