دادگاه عالی لندن به آسانژ اجازه اعتراض به حکم استرداد به آمریکا را داد

ویکی لیکس امروز (دوشنبه) اعلام کرد که دادگاه عالی لندن به جولیان آسانژ، بنیانگذار این وبسایت افشاگر اجازه داد تا به دادگاه عالی انگلیس در مورد حکم قبلی که استرداد وی به ایالات متحده را تایید کرده بود، اعتراض کند.

ادامه

امریکا, انگلستان, جهان, حقوق بشر, خبر, روزنامه نگاران, غرب اروپا, ویکی‌لیکس

افشاگری جدید علیه جانسون؛ اخاذی نخست وزیر از نمایندگان پارلمان انگلیس

در حالی که این روزها جانسون تحت فشار شدید افشاگری‌ها درباره برگزاری مهمانی‌های ضد قواعد کرونایی در دفتر نخست وزیری قرار دارد، روز گذشته رسانه‌ها اتهامات جدیدی به نخست وزیر انگلیس مبنی بر اخاذی از نمایندگان سرکش محافظه کار را مطرح کردند.

ادامه

انگلستان, جهان, خبر, غرب اروپا, فساد

ماکرون در پارلمان اروپا: طرح امنیتی جدید برای کاهش تنش با روسیه تهیه شود

امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهوری فرانسه روز چهارشنبه در جلسه پارلمان اروپا خواستار تهیه طرح امنیتی جدیدی برای کمک به کاهش تنش با روسیه شد.

ادامه

اتحادیه اروپا, امنیتی, جهان, حقوق بشر, خبر, روسیه, غرب اروپا, فرانسه

شورش در حزب محافظه کار انگلیس برای برکناری جانسون!

رسانه‌های انگلیسی در گزارش‌هایی از تصمیمات تعداد زیادی از هم حزبی‌های نخست وزیر برای دادن رای عدم اعتماد به جانسون و ساقط کردن وی از حکومت پیامد افشاگری‌های مداوم علیه او خبر دادند.

ادامه

انگلستان, جهان, خبر, غرب اروپا

اعتصاب معلمان فرانسه در اعتراض به مدیریت نا مناسب بحران کرونا

معلمان فرانسه در اعتراض به نحوه مدیریت دولت در مقابله با همه گیری کرونا، روز پنجشنبه دست به اعتصاب سراسری زدند.   به گزارش ایرنا از شبکه ای بی سی نیوز، معلمان فرانسه در اعتصاب سراسری خود قوانین گیج کننده دولت در مورد وضعیت کرونا را محکوم کرده و خواستار حمایت بیشتر از این اعتصاب شدند.  

ادامه

اعتراضات اجتماعی, جهان, حقوق بشر, خبر, غرب اروپا, فرانسه

مردم انگلیس استعفای جانسون را خواستارند

در میان اعتراض‌ها پس از انتشار گزارش هایی از مهمانی نخست وزیر انگلیس در باغ دفتر نخست وزیری در بحبوحه کرونا و وادار کردن مردم به رعایت قرنطینه و دوری از اجتماعات درخواست ها برای استعفای جانسون بالا گرفت.

 

به گزارش ایسنا، در نظرسنجی یو گاو ۵۶٪ فکر می کردند جانسون باید استعفا دهد، در حالی که نسبتی که در نظرسنجی Savanta ComRes چنین گفته بود ۶۶٪ بود.

 

نتایج این دو نظرسنجی ضربه‌ای به جانسون خواهد بود، زیرا او با سؤالات فزاینده‌ای در مورد حضورش در این مهمانی مواجه است. ایمیلی فاش شده نشان داد که بیش از ۱۰۰ نفر از کارکنان دفتر نخست وزیری برای مهمانی ۲۰ مه ۲۰۲۰ دعوت شده بودند و از آنها خواسته شده بود “نوشیدنی خود را بیاورند”. در آن زمان، انگلیس هنوز از اولین قرنطینه ملی سخت‌گیرانه برای مهار شیوع کووید ۱۹ بیرون می‌آمد، و مردم از ملاقات با بیش از یک نفر دیگر در خارج از منزل منع می شدند.

 

بر اساس نظرسنجی ساوانتا کامرس، اکثریت واضح (۶۶ درصد) گفتند که نخست وزیر اکنون باید استعفا دهد، از جمله ۴۲ درصد از کسانی که در انتخابات زمستانی ۲۰۱۹ به محافظه کاران رأی دادند.

 

در نظرسنجی موسسه یو گاو (YouGov) در انگلیس، ۶۶ درصد از مردم انگلیس می‌گویند جانسون باید استعفا دهد که ۴۲ درصد از رای دهندگان به حزب حاکم محافظه کار در سال ۲۰۱۹، در میان این افرادند.

 

به گزارش این موسسه نظرسنجی، در مقایسه با آخرین نظرسنجی درباره محبوبیت بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس ۱۲ پله دیگر سقوط داشته است.

 

به گزارش نظرسنجی موسسه یوگاو، دو سوم از پاسخگویان گفته اند این گزارش جدید، افتضاحی بالاتر از اخبار مربوط به برگزاری جشن‌های کریسمس در ساختمان‌های دولتی انگلیس، در سال گذشته است. در گزارش نتیجه این نظرسنجی آمده است بیش از سه چهارم از پاسخگویان، ۷۷ درصد معتقدند پلیس باید برگزاری جشن کریسمس در دفتر نخست وزیر را پیگیری کند.

 

نمایندگان مجلس عوام انگلیس روز سه‌شنبه از بوریس جانسون بابت شرکت در یک پارتی در حیاط دفتر نخست وزیری آن هم در دوران قرنطینه کرونا در مارس ۲۰۲۰ به شدت انتقاد کردند.

 

نخست وزیر انگلیس پیش از این هم باعث خشم قانونگذاران شده بود، آن هم زمانیکه در جلسه پرسش و پاسخ پارلمان که درباره خودش بود، شرکت نکرد و بجایش “مایکل الیس”، یکی از مقام‌های دولت را فرستاد.

 

جانسون همچنین قرار است امروز (چهارشنبه) در پارلمان حضور یابد.

 

روز سه شنبه “آنجلا راینر”، معاون رهبر حزب اصلی اپوزیسیون کارگر انگلیس در پارلمان گفت: بسیار ناامید کننده است، اما جای تعجب نیست که نخست وزیری که من از او این سوال را پرسیدم، با اینکه هیچ قرار رسمی نداشت،‌ امروز اینجا حضور ندارد. به نظرم غیبت او در اینجا توهین است و مردم قبلا درباره او نتیجه گیری کرده‌اند. او می‌تواند فرار کند اما نمی‌تواند مخفی شود.

 

وی ادامه داد: دعوتنامه‌ای برای شرکت در آن مهمانی به ۱۰۰ کارمند ارسال شده که اکثرا از افراد منصوب شده از سوی جانسون هستند.

 

آی تی وی ایمیلی را از جانب “مارتین رینولدز”، منشی خصوصی نخست وزیری انگلیس منتشر کرد که در آن، بوریس جانسون از ۱۰۰ تن دعوت کرده بود تا در یک پارتی شرکت کنند درحالیکه کل کشور در قرنطینه به سر می‌برد.

 

در این ایمیل آمده است: سلام به همگی، پس از یک دوره پر مشغله اکنون زمان آن رسیده تا در حیاط دفتر نخست وزیری گردهم آییم. از ساعت ۱۸ به ما ملحق شوید و نوشیدنی‌های خودتان را بیاورید.

 

جانسون از اینکه بگوید در این مهمانی شرکت داشته یا خیر، امتناع کرد اما رسانه‌های محلی گزارش کردند که وی به همراه همسرش قطعا در کنار ۴۰ میهمان دیگر در این پارتی حضور داشتند.

 

در دوران قرنطینه سراسری در انگلیس، قوانین وضع شده از سوی دولت جانسون به مردم اجازه می‌داد تا تنها با یک نفر آن هم در فضای باز معاشرت داشته باشند.

رهبر حزب چپ فرانسه خواستار خروج این کشور از ناتو و تعامل با روسیه شد

رهبر حزب چپ “فرانسه رام نشدنی”، که اعلام کرده قصد دارد دوباره برای احراز سمت ریاست جمهوری فرانسه مبارزه کند، خواستار خروج این کشور از ناتو و تعامل با روسیه شده و اظهار کرد، این امر باید به کاهش تنش در حوزه روابط بین‌الملل کمک می‌کند.

ادامه

اتحاد شوروی, تحلیل, تشنج زدایی, جنگ سرد, جهان, روسیه, غرب اروپا, فرانسه, ناتو

گرسنگی بی‌خانمان‌های انگلیس را در زمستان امسال تهدید می‌کند

بانک‌های غذا در انگلیس نگران هستند در زمستان سخت که تقاضا و کمبود غذا افزایش پیدا می‌کند، قادر به تامین خانواده‌های گرسنه در این کشور نباشند.

ادامه

اختلاف طبقاتی, انگلستان, جهان, حقوق بشر, عدالت اجتماعی, غرب اروپا, گزارش