ایستادگی و پایداری در مقابل طرح ضدکارگری نمایندگان جلوگیری از نابودی تامین اجتماعی است

حسین اکبری می‌گوید: به نام حمایت از تولید می‌خواهند تامین اجتماعی را از روابط کار حذف کنند و به کارفرمایان پاداش بدهند.

ادامه

اختلاف طبقاتی, ایران, تحلیل, حقوق بشر, عدالت اجتماعی, کارگری

کارگران پیمانی «تعمیرات واگن» راه آهن آذربایجان خواستار تغییر وضعیت استخدامی خود به قرارداد مستقیم شدند

کارگران پیمانی «تعمیرات واگن» راه آهن آذربایجان که در چند سال گذشته در استخدام یک شرکت پیمانکاری هستند، خواستار تغییر وضعیت استخدامی خود به قرارداد مستقیم هستند.

ادامه

اختلاف طبقاتی, ایران, حقوق بشر, خبر, عدالت اجتماعی, کارگری

بحرانهای اقتصادی و خیزش‌های اجتماعی

بحران‌های فزایندهٔ کنونی کشور که از سیاست‌های رژیم ولایت فقیه سرچشمه می‌گیرند به‌اوج خود رسیده‌اند.

ادامه

اختلاف طبقاتی, اقتصادی, امپریالیسم, ایران, بازنشستگان, پرستاری, دهقانی, سرمایه‌داری, سیاسی, فقر, کارگری, مبارزه طبقاتی, مقاله, نئولیبرالیسم

۱۱ کارگر در چهار حادثه ناشی از کار کشته و زخمی شدند

از انتشار گاز سمی، سوختگی، سقوط از ارتفاع و برق گرفتگی به عنوان علت مرگ و مصدومیت این زحمتکشان نام برده می‌شود.

 

کشته و زخمی شدن شش کارگر در معدن شن و ماسه روستای «طینوج»

 

به گزارش ایلنا، شش کارگر معدن شن وماسه در روستای طینوج در بخش دستجرد استان قم حین انجام کار براثر گاز گرفتگی کشته و مصدوم شدند.

 

حوالی ساعت ۱۳:۲۴ دقیقه رور گذشته (سه شنبه ۲۱ دی ماه) شش کارگر در روستای طینوج (جهرود) در ۶۵ کیلومتری استان قم براثر انتشار گاز سمی کشته و مصدوم شدند.

 

«حمیدرضا باقری» رییس مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی قم در این باره به رسانه‌ها گفته است: در این حادثه یک مرد ۳۳ساله بر اثر مسمومیت شدید با گاز مونوکسیدکربن جان خود را از دست داد و ۵ کارگر دیگر مسموم شده‌اند که یکی از آن‌ها بدحال بوده که سریعا با اورژانس هوایی به مرکز درمانی منتقل شد.

 

روستای طینوج (جهرود) در ۶۵ کیلومتری استان قم حدود شمال غربی و غرب قم واقع شده که این روستا در جاده ساوه و در جاده تفرش واقع شده که انتهای این جاده (تفرش) به استان مرکزی ارتباط دارد.

 

 

حادثه کار پتروشیمی شازند در استان مرکزی موجب مرگ یک کارگر و سوختگی ۲ کارگر دیگر شد

 

به گزارش ایلنا، ۳ کارگر تمیزکار پتروشیمی شازند دچار حادثه شدند. این حادثه موجب مرگ یک نیروی کار و سوختگی ۵۰ درصدی ۲ کارگر دیگر شد.

 

کارگران می‌گویند: شامگاه دوشنبه (۲۰) دی ماه کارگران تمیزکاری وارد لاین فلر می‌شوند. نشتی این لاین موجب بروز حادثه می‌شود. این حادثه موجب مرگ یک کارگر و سوختگی ۲ نفر دیگر می‌شود. سوختگی کارگر از ناحیه کمر به پایین و حدود ۵۰ درصد است.

 

این منابع خبری توضیح دادند: علی علیدادی در این حادثه جانش را از دست داد؛ همچنین جواد فراهانی در این حادثه دچار سوختگی می‌شود. سومین مصدوم این حادثه نیز از کارگران واحد آتش‌نشانی این پتروشیمی است.

 

 

کارگر یک کارخانه در شهرک صنعتی هشتگرد در استان البرز بر اثر حادثه کار جان باخت

 

منابع کارگری در شهرستان ساوجبلاغ به ایلنا گفتند: یک کارگر شاغل در یک کارخانه واقع در شهرک صنعتی هشتگرد بر اثر سقوط از ارتفاع ۱۲ متری جان باخت.

 

به گفته این کارگران؛ کارخانه محل وقوع حادثه در شهرک صنعتی هشتگرد در شهرستان ساوجبلاغ واقع است که پس از اعلام حادثه، گروه‌های امداد و نجات به محل حادثه اعزام شدند.

 

از قرار معلوم، این کارگر حدود ۵۰ سال سن داشت. او حین کار بر اثر سقوط از ارتفاع دچار حادثه کار شده است.

 

 

یک کارگر سیمبان شرکت توزیع برق لاهیجان بعد از ۱۸۰ روز کما در گذشت

 

به گزارش ایلنا، اسماعیل زارع، سیمبان شرکت توزیع برق لاهیجان که در تاریخ ۱۸ تیر ماه سال جاری بر اثر برق گرفتگی دچار حادثه کار شده بود، بعد از حدود شش ماه در کما بودن، روز ۱۸ دی ماه در بیمارستانی در گیلان جان باخت.

 

به گفته یکی از کارگران؛ اسماعیل زارع، سیمبان خط گرم در شرکت توزیع برق لاهیجان است که به دلیل کمبود امکانات دچار برق گرفتگی شد

گول زدن مردم برای پیش برد اهداف ضدملی

استاد اقتصاد دانشگاه الزهرا اظهار داشت: آماری که ارائه می‌دهند تناسبی با واقعیت‌های روزمره ندارد. مردم برای خرید اقلام‌های اساسی خود شاهد رشد قیمت‌ها به صورت روزانه و هفتگی هستند چطور می‌شود در این شرایط اعلام کرد نرخ تورم کاهش یافته است.

ادامه

اختلاف طبقاتی, اقتصادی, ایران, تحلیل, حقوق بشر, کارگری

رژیم کارگرستیز ولایی پیمانکاران را به جان کارگران فاقدتشکل مستقل انداخته است

کارگران قطار شهری اهواز بیش از یک سال است که حقوقی دریافت نکرده‌اند. یکی از این کارگران می‌گوید: «همکاری داشتم که فرزندش را تا درِ مدرسه بغل می‌کرد. یکبار از او پرسیدم چرا نمی‌گذاری خودش برود، گفت کفشهایش تنگ شده و پول ندارم برایش کفشی بخرم. بغلش می‌کنم تا راه اذیتش نکند.»

ادامه

اختلاف طبقاتی, ایران, حقوق بشر, عدالت اجتماعی, کارگری, گزارش

تجمع اعتراضی کارگران پیمانکاری پتروشیمی مارون با خواست عقد قرارداد مستقیم و افزایش دستمزد+ویدئو

کارگران پیمانکاری پتروشیمی مارون در منطقه ویژه پتروشیمی ماهشهر نسبت به پایین بودن دستمزد و مزایا در مقایسه با دیگر پتروشیمی‌های این منتطقه اعتراض دارند. آن‌ها همچنین خواهان عقد قرارداد مستقیم با کارفرما هستند.

ادامه

اختلاف طبقاتی, ایران, حقوق بشر, خبر, عدالت اجتماعی, کارگری, ویدیو

یک نماینده مجلس؛ نمایندگان پشت مردم را خالی کردند/ قطعا بودجه ۱۴۰۱ آبروی دولت و مجلس را خواهد برد

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، گفت: این بودجه تکافوی نیازمندی‌های امروز مردم ایران را نخواهد داد و من با صراحت می‌گویم که قطع به یقین شک نکنید آبروی دولت سیزدهم و مجلس یازدهم را خواهد برد.

ادامه

اجتماعی, اختلاف طبقاتی, ایران, بازنشستگان, تحلیل, حقوق بشر, عدالت اجتماعی, کارگری