یک هواپیمای ناشناس پایگاه ترکیه در شمال سوریه را بمباران کرد

یک خبرگزاری کُردی گزارش داد که هواپیمایی ناشناس یکی از پایگاه‌های نیروهای ترکیه را در شمال سوریه بمباران کرده است.

 

به گزارش فارس،‌ خبرگزاری کُردی «هاوار»،‌ شامگاه پنجشنبه،‌ از حمله به یک پایگاه ترکیه در اطراف منطقه «عین عیسی» در شمال سوریه خبر داد.

 

این خبرگزاری به نقل از خبرنگار مستقر خود در منطقه مذکور گزارش داد که «یک پرنده جنگی ناشناس شامگاه (پنجشنبه)، یک پایگاه نیروهای ترکیه در اطراف منطقه عین عیسی را بمباران کرده است».

 

هاوار در ادامه نوشت: «بدون اطلاع از میزان خسارت‌هایی که این حمله بر جای گذاشته است».

 

آنکارا و منابع ترکیه‌ای هنوز واکنشی به این خبر نشان نداده‌اند.

 

منطقه تل ابیض در شمال استان رقه سوریه یعنی جایی که منطقه عین عیسی در آن واقع است، همواره شاهد درگیری‌ میان نیروهای ترکیه و شبه‌نظامیان کُردی بوده که آنکارا آن‌ها را تروریست می‌خواند.,

 

از سال ۲۰۱۶ تاکنون نیروهای ترکیه سه عملیات نظامی در شمال سوریه به راه انداخته‌اند که این عملیات‌ها استان‌های حلب، رقه و الحسکه را در بر گرفته است.

 

آنکارا همچنین در ۲۷ فوریه سال ۲۰۲۰ در عملیاتی به نام «سپر بهار»‌ در استان ادلب سوریه عملیاتی را علیه ارتش سوریه آغاز کرد.

فیگارو : ایران و عربستان گفتگوهای سّری خود را با حمایت آمریکا و چین پی می‌گیرند

پس از روی کار آمدن جو بایدن در آمریکا محمد بن سلمان فهمیده که جهت باد تغییر کرده است. او نگران است، زیرا، جو بایدن می‌خواهد او را تضعیف کند و احتمالاً نگذارد که پس از مرگ پدرش پادشاه عربستان شود. به نوشتۀ فیگارو ملاقات‌های سّری عربستان و ایران در بغداد با حمایت آمریکا و

ادامه »

امارات, امریکا, ایران, ترکیه, جهان, چین, خبر, عراق, عربستان سعودی, عمان, فرانسه, قطر, لبنان, یمن

ژنرال اسرائیلی: روزانه در جنگ آتی ۲۰۰۰ تا ۴۰۰۰ موشک به سوی ما شلیک خواهد شد

ژنرال اسرائیلی گفت: در جنگ آتی ۲۰۰۰ تا ۴۰۰۰ موشک به جبهه داخلی ما در روز شلیک خواهد شد. هزاران موشک برای هفته های متوالی به سوی ما شلیک خواهد شد و سامانه های رهگیر ارتش را فلج خواهد کرد.   به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رای الیوم، اسحاق بریک از ژنرال‌های اسرائیل

ادامه »

اسراییل, تحلیل, جهان, خاورمیانه, خبر, سوریه, فلسطین

نیروی دریایی امریکا؛ رو در رو شدن کشتی‌های جنگی ایران و آمریکا در خلیج فارس

نیروی دریایی ایالات متحده امروز سه شنبه از رو در رو شدن کشتی های جنگی ایران و آمریکا در خلیج فارس برای اولین بار در یک سال اخیر خبر داد.  

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, ایران, تشنج‌ زایی, جهان, خاورمیانه, خبر