دولت یمن: انگلیس جنایتکار در سنگر تروریست‌ها ایستاده است

وزارت خارجه دولت نجات ملی یمن ضمن محکوم کردن اظهارات سفیر انگلیس در این کشور، تاکید کرد که لندن در سنگر فاسدان، سارقان و تروریست‌ها ایستاده و به دنبال سنگ اندازی بر سر راه صلح در یمن است. به گزارش روز شنبه ایرنا به نقل از شبکه المیادین، وزارت خارجه دولت نجات ملی یمن در ... دولت یمن: انگلیس جنایتکار در سنگر تروریست‌ها ایستاده است

ادامه

آمریکا, اقتصادی, انگلستان, بیانیه, تروریسم, جهان, سازمان ملل, صلح, یمن

آکسفام: تسلیحات آمریکا و انگلیس یمنی‌ها را می‌کشد

آکسفام در گزارش جدید خود اعلام کرد که تسلیحات آمریکا و انگلیس برای کشتن غیرنظامیان یمنی استفاده می‌شود. به گزارش خبرگزاری تسنیم، این سازمان‌ بین‌المللی تحقیق و امدادرسانی امروز چهارشنبه اعلام کرد که بر اثر استفاده ائتلاف سعودی از تسلیحات آمریکایی و انگلیسی در جنگ یمن، دست کم ۸۷ غیرنظامی کشته و ۱۳۶ نفر دیگر طی یک سال گذشته کشته ... آکسفام: تسلیحات آمریکا و انگلیس یمنی‌ها را می‌کشد

ادامه

آمریکا, انگلستان, جهان, حقوق بشر, خاورمیانه, عربستان سعودی, یمن

دبیرکل اتحادیه عرب حل بحران‌های سوریه، یمن و لیبی را کلید حذف مداخلات خارجی دانست

دبیرکل اتحادیه عرب در نشست مقدماتی اعضای این اتحادیه گفت، بحران‌های کشورهای عربی نشان دهنده یک زخم در حال خونریزی است و حل این بحران‌ها مهمترین کلید حذف دخالت طرف‌های منطقه‌ای در امور داخلی کشورهای عربی است.

ادامه

اتحادیه عرب, اسراییل, الجزایر, تحلیل, تونس, جهان, حضور نظامی, حقوق بشر, سوریه, فلسطین, لیبی, یمن

حمایت چین از ابتکارات و پیشنهادات کشورهای شورای همکاری خلیج فارس برای حل مساله یمن

وانگ ون بین، سخنگوی وزارت امور خارجه چین روز سه شنبه بیست و هفتم سپتامبر گفت که چین نگرانی‌های مشروع کشورهای شورای همکاری خلیج فارس در مورد موضوع یمن را کاملا درک می‌کند و به آن بسیار اهمیت می‌دهد.

ادامه

جهان, چین, خاورمیانه, سازمان ملل, شورای همکاری خلیج فارس, یمن

یونیسف: براثر سوء‌تغذیه ۲/۲ میلیون کودک یمنی؛ هر ۱۰ دقیقه دستکم یک کودک در یمن می‌میرد

به گزارش سایت النشره، صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل (یونیسف) در بیانیه‌ای ضمن اشاره به اینکه میزان سوء تغذیه در میان کودکان یمنی در بالاترین سطح خود است اعلام کرد: حدود ۴۶۲ هزار کودک یمنی از سوء تغذیه شدید رنج می‌برند که این رقم در مقایسه با سال ۲۰۱۴ شاهد رشد ۲۰۰ درصدی بوده است. همچنین ۷ / ۱ میلیون کودک یمنی نیز از سوء تغذیه نسبتا شدید رنج می‌برند.

 

 

طبق بیانیه یونیسف، بالاترین نرخ سوء تغذیه شدید در میان کودکان ساکن استان‌های “الحدیده”، “صعده”، “تعز”، “حجه” و “لحج” دیده می‌شود و این استان‌ها بالاترین میزان سوء تغذیه شدید در یمن را دارا هستند.

 

یونیسف اعلام کرد: استان صعده از نظر میانگین کوتاهی قد کودکان در بالاترین سطح در جهان قرار دارد به طوری که از هر ۱۰ کودک در این استان هشت کودک دچار کوتاهی ناشی از سوء تغذیه مزمن هستند؛ آماری که تاکنون در جهان مانندی نداشته است.

 

در بیانیه این سازمان اعلام شده که در هر ۱۰ دقیقه در یمن یک کودک به دلیل بیماری‌هایی چون اسهال، سوء تغذیه و عفونت دستگاه تنفسی که قابل پیشگیری نیز هستند، جان خود را از دست می‌دهند.

 

نماینده یونیسف در یمن نیز میزان سوء تغذیه در یمن را بالاتر از هر زمانی دانست و گفت: سطح سلامت کودکان فقیرترین کشورهای خاورمیانه نیز هرگز چنین آمار فاجعه باری را که امروز شاهد هستیم نداشته است.

 

وی افزود: خشونت‌ها و درگیری‌ها در دهه اخیر باعث شده که یمن در تحقق هرگونه پیشرفتی در زمینه بهداشت و تغذیه کودکان شکست بخورد. بیماری‌های واگیرداری چون وبا و سرخک در این کشور شیوع پیدا کرده و به دلیل کمبود مراکز درمانی این بیماری‌ها افزایش یافته است.

 

این مسئول یونیسف در ادامه طرف‌های درگیر در یمن را به ایجاد راهکارهایی بدون هیچ پیش شرط جهت امدادرسانی و درمان کودکان یمن و ارائه خدمات بهداشتی به آن دعوت کرد.

ایسنا،

افشاگری ویکی‌لیکس از نقش خونین آمریکا در جنگ یمن

وب سایت افشاگر ویکی‌لیکس به تازگی اسنادی را منتشر کرده که نشان می‌دهد آمریکا چند سال قبل از آغاز درگیری‌های مسلحانه در یمن از طرق سفارتش اسلحه در اختیار دولت منصور هادی قرار داده است. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک روسیه، وب سایت افشاگر ویکی لیکس با انتشار بیش از ۵۰۰ سند ... افشاگری ویکی‌لیکس از نقش خونین آمریکا در جنگ یمن

ادامه

امریکا, جنوب غرب آسیا, جهان, خبر, ویکی‌لیکس, یمن

سازمان ملل: گرسنگی زندگی میلیون‌ها یمنی را تهدید می‌کند

سازمان ملل با اشاره به اینکه یمن قبل از بحران نیز عملا از کمبود غذا و دارو رنج می‌برد، هشدار داد که در پی تشدید بحران و درگیری‌های مسلحانه، میلیون‌ها تن در یمن با خطر مرگ مواجه‌اند.   به گزارش ایسنا، به نقل از روزنامه مصری الیوم السابع، مهند هادی، مدیر منطقه‌ای برنامه‌ جهانی غذای ... سازمان ملل: گرسنگی زندگی میلیون‌ها یمنی را تهدید می‌کند

ادامه

جنوب غرب آسیا, جهان, خبر, یمن