سازمان ضد جنگ آمریکا: ایالات متحده و هم‌پیمانانش روزانه بیش از۴۰ بمب و موشک پرتاب می‌کنند

سازمان ضد جنگ “کد پینک” آمریکا اخیرا گزارشی منتشر کرد مبنی بر این که در ۲۰ سال گذشته، آمریکا و متحدانش به طور مداوم کشورهای دیگر را بمباران کرده و به طور متوسط ​​بیش از ۴۰ بمب و موشک در هر روز پرتاب کرده‌اند.  

ادامه

افغانستان, امریکا, امریکای شمالی, جهان, خبر, سوریه, ضد جنگ, عراق, یمن

ضرورت بسیج افکارعمومی ایران و جهان، برای جلوگیری از فاجعهٔ دهشتناک جنگی دیگر در منطقه!

اعلامیهٔ کمیتهٔ مرکزی حزب تودۀ ایران: ضرورت بسیج افکارعمومی ایران و جهان، برای جلوگیری از فاجعهٔ دهشتناک جنگی دیگر در منطقه!

ادامه

امریکا, ایران, جهان, خاورمیانه, سیاسی, ضد جنگ, عربستان سعودی, مصر, مقاله

بیانیهٔ مشترک حزب‌های کمونیست و کارگری در مورد افزایش تنش‌ها و خطرهای جنگ آمریکا با ایران

به ابتکار رهبری حزب تودۀ ایران بیانیۀ زیر برای اظهار نظر و حمایت در اختیار حزب های کارگری و کمونیستی جهان قرار گرفت. متن بیانیۀ و حزب های امضاء کننده بیانیه در زیر آمده است.

ادامه

اسراییل, امریکا, ایران, بیانیه, جهان, خاورمیانه, خبر, دیدگاه, ضد جنگ, عربستان سعودی

بیانیه ۲۲۵ نفر از فعالان سیاسی و مدنی؛ مذاکره تسلیم نیست

بیش از دویست نفر از فعالان سیاسی و مدنی داخل و خارج کشور، از طیف‌های مختلف فکری و سیاسی، طی بیانیه‌ای خواهان «استقبال از میانجی‌گری» و «مذاکره بی قید و شرط ایران و آمریکا» شده‌اند.

ادامه

امریکا, ایران, جهان, خاورمیانه, خبر, ژاپن, ضد جنگ

گزارش پزشکان بدون مرز؛ انتخاب دشوار ساکنان رقه میان “میدان مین” و”بمباران هوایی”

سازمان پزشکان بدون مرز اعلام کرد، تشدید درگیری‌ها در رقه سوریه، ساکنان این شهر را وادار کرده بین ماندن تحت شرایط بمباران شدید با عبور از خطوط مقدم و میدان‌های مین‌، تصمیم بگیرند.

 

به نقل از الیوم السابع، بوک لیندرس، هماهنگ کننده امور فوق‌العاده سازمان پزشکان بدون مرز در گزارشی به این سازمان در ژنو اعلام کرد: پدران در رقه و اطراف آن باید تصمیم غیرممکنی را اتخاذ کنند؛ یا اینکه در رقه بمانند و اجازه دهند کودکانشان در شرایط خشونت‌ و حملات هوایی بمانند یا اینکه برای فرار، کودکانشان را به خطوط نبرد ببرند و از میدان‌های مین عبور کنند که ممکن است در تبادل آتش گیر بیفتند.

 

وی تصریح کرد، حتی درصورتی که آنها تصمیم به خروج از رقه بگیرند، این اقدام نیز همراه با خطرهایی خواهد بود زیرا نیروهای داعش افرادی را که در حال فرار باشند، تحت تعقیب قرار می‌دهند و آنها غالباً نمی‌توانند از این شهر فرار کنند مگر آنکه رشوه‌های هنگفتی را به داعش بپردازند.

 

سازمان پزشکان بدون مرز تاکید کرد تعدادی از افراد فراری از رقه برای دستیابی به آرامش به سمت شمال (عین عیسی، منبج، محمودلی، تل آبیض) می‌روند که تمامی این مناطق در داخل دائره‌ای هستند که نیمی از قُطر آن در شهر رقه است و برخی دیگر به مناطق مرزی با اردن می‌روند که در آنجا تقریبا کمک‌های انسانی وجود ندارد.

 

سازمان پزشکان بدون مرز از تمامی طرف‌های درگیر  خواست تا حفظ جان غیرنظامیان در رقه را تضمین کنند و اجازه عبور امن افرادی را بدهند که خواهان رسیدن به مناطق امن هستند.

 

این سازمان همچنین از کشورهای اطراف سوریه خواست تا رسیدن کمک‌های انسانی به داخل سوریه را تضمین کنند.
ایسنا

گوترش: سازمان ملل باید اصلاح شود / جنگ سوریه برنده‌ای ندارد

به گزارش خبرگزاری رویترز، آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل گفت، نهادهای بین‌المللی از جمله سازمان ملل متحد باید خودشان را اصلاح کرده و تطبیق دهند تا بتوانند از ارزش‌های روشنگری دفاع کنند.   او در سخنرانی‌اش در لندن گفت: بزرگترین هدیه اروپا برای جهان، ارزش‌های روشنگری است. حال این ارزش‌ها زیر سوال رفته و تهدید ... گوترش: سازمان ملل باید اصلاح شود / جنگ سوریه برنده‌ای ندارد

ادامه

جهان, خبر, سوریه

روسیه هشدار داد که استفاده از زور در کره کاملا غیرقابل قبول است!

در حالی که چین و روسیه به واشنگتن علیه اعمال نیروی نظامی تهدیدآمیز علیه کره شمالی هشدار دادند وزیر امور خارجه آمریکا گفت ناکامی در سرکوب توسعه برنامه موشکی و اتمی کره شمالی می‌تواند منجر به پیامدهای فاجعه باری شود.   به نقل از خبرگزاری رویترز، واشنگتن اخیرا پکن را به خاطر تلاش‌هایش برای کنترل ... روسیه هشدار داد که استفاده از زور در کره کاملا غیرقابل قبول است!

ادامه

امریکا, جهان, خبر, روسیه, ضد جنگ

جرمی کوربین: ما خواهان امنیت و صلح جهان هستیم!

بوریس جانسون وزیر خارجه انگلیس ضمن حمله به مواضع ضد جنگ «جرمی کوربین» رهبر چپ گرای حزب کارگر مدعی شد در صورت پیروزی او در انتخابات پارلمانی در پیش رو، امنیت کشورش در معرض خطری جدی قرار خواهد گرفت.   بوریس جانسون در یادداشت که روز پنجشنبه و در آستانه انتخابات پارلمانی انگلیس در روزنامه ... جرمی کوربین: ما خواهان امنیت و صلح جهان هستیم!

ادامه

انگلستان, جهان, خبر, ضد جنگ

تظاهرات در برلین در اعتراض به سیاست های ناتو

شماری از مخالفان ناتو در اعتراض به سیاست های این سازمان دست به برگزاری تظاهرات در شهر برلین زدند. به گزارش خبرگزاری آلمان، هزاران معترض به سیاست های سازمان پیمان آتلانتیک شمالی امروز با برگزاری تظاهرات در برلین مخالفت خود را با خط مشی های این سازمان اعلام کردند.   تظاهرات کنندگان با اعلام در ... تظاهرات در برلین در اعتراض به سیاست های ناتو

ادامه

المان, جهان, خبر, ضد جنگ