دمشق: حمایت مالی و رسانه‌ای فرانسه از تروریست‌ها همچنان ادامه دارد

یک مقام مسئول در وزارت خارجه سوریه روز شنبه گفت که نظام فرانسه همچنان حمایت مالی و رسانه‌ای از تروریست‌ها و جدایی‌طلب‌ها در سوریه را ادامه می‌دهد.

ادامه

امریکا, تحریم, تحلیل, تروریسم, جهان, جهان غرب, حقوق بشر, خاورمیانه, سوریه

سران ناتو و اتحادیه اروپا اهمیتی برای آسانژ قائل نیستند

سخنگوی وزارت خارجه روسیه گفت که هیچ یک از رهبران اتحادیه اروپا یا ناتو نمی‌خواهند به وضعیت بنیانگذار وبسایت افشاگر ویکیلیکس اشاره کنند.  

ادامه

اتحادیه اروپا, امریکا, انگلستان, جهان, جهان غرب, روسیه, ویکی‌لیکس

دمشق: غرب دنبال کمک به تروریست‌ها است نه مردم سوریه

وزیر امور خارجه سوریه، کشورهای غربی را به تلاش برای انتقال کمک‌های بشردوستانه به “عناصر تروریستی” متهم و بر لزوم ورود این کمک‌ها تنها از طریق دمشق تأکید کرد.

ادامه

امریکا, تحریم, تحلیل, ترکیه, تروریسم, جهان, جهان غرب, حقوق بشر, خاورمیانه, روسیه, سازمان ملل, سوریه

مسکو: هدف تحریم‌های غرب براندازی نظام مشروع سوریه است

نماینده دائم روسیه در سازمان ملل اعلام کرد، تحریم‌های غرب علیه سوریه وضعیت انسانی کشور را بدتر می‌کند و به نظر می‌رسد هدف از این اقدام براندازی مقامات مشروع سوریه است.

ادامه

تحریم, جهان, جهان غرب, حقوق بشر, خاورمیانه, خبر, روسیه, سازمان ملل, سوریه, فقر

سرکرده تروریست‌های هیئت تحریر الشام اطلاعات شبه‌نظامیان خارجی را به غرب می‌فروشد

برخی فعالان در ادلب فاش کردند، هیئت تحریر الشام (جبهه النصره سابق) از چند هفته قبل به بهانه تدابیر امنیتی، بانک اطلاعاتی از تمامی شبه‌نظامیان خارجی حاضر در مناطق را جمع‌آوری کرده و قصد دارد آن را به دستگاه‌های اطلاعاتی غرب بفروشد.

ادامه

امریکا, تروریسم, جهان, جهان غرب, خاورمیانه, خبر, سوریه, قطر

کمیته تحقیق بین‌المللی نقض حقوق‌بشر در‌ سوریه: تحریم‌ها علیه دمشق غیر قانونی است

رئیس کمیته مستقل تحقیق بین المللی درباره نقض حقوق بشر در سوریه روز دوشنبه تحریم های یک جانبه آمریکا و اروپا علیه دمشق را غیر قانونی خواند.

 

به گزارش روز دوشنبه پایگاه خبری «روسیا الیوم»، پائولو سرجیو پین‌یِرو رئیس کمیته مستقل تحقیق بین المللی درباره نقض حقوق بشر در سوریه، در ژنو به هنگام ارائه گزارش جدید این کمیته در جلسه شورای حقوق بشر سازمان ملل گفت: آوارگان سوری در برخی مناطق به خصوص مناطق تحت کنترل دولت، با مشکلات بسیاری روبه رو هستند. تحریم های یک جانبه غیرقانونی در این مناطق باعث افزایش قیمت کالاها و کاهش میزان کالاهای اساسی و اولیه در بازارهای محلی شده است.

 

اتحادیه اروپا طی چند سال اخیر تحریم هایی را علیه ارسال سلاح، نفت و مواد صنعتی به سوریه وضع کرده و روابط مالی و تجاری اروپا را با بانک های سوریه قطع کرده است.

 

تحریم های اعمال شده از سوی اتحادیه اروپا علیه سوریه، بزرگترین بسته تحریمی اتحادیه اروپا تاکنون بوده است. این تحریم ها که از سال ۲۰۱۲ به طور تدریجی آغاز شده است، شامل ممنوعیت واردات نفت از سوریه، صادرات سوخت و مشتقات نفتی، اعمال محدویت در زمینه های سرمایه گذاری، بلوکه کردن حساب بانک مرکزی سوریه در اتحادیه اروپا می شود.

 

بیش از ۲۰۰ فرد حقیقی و ۶۰ شخص حقوقی سوریه در لیست سیاه اتحادیه اروپا قرار گرفته و ورودشان به این اتحادیه ممنوع اعلام شده و حساب این افراد و شرکت ها نیز در اتحادیه اروپا توقیف شده است.

 

علاوه بر اتحادیه اروپا، آمریکا و شماری از کشورهای دیگر نیز تحریم های یک جانبه علیه سوریه وضع کرده اند.

ایرنا

عطوان: جنگ سوریه در شرف پایان است / طرح سرنگونی نظام شکست مفتضحانه‌ای خورد

عبدالباری عطوان نویسنده و تحلیلگر مشهور جهان عرب در مقاله خود در روزنامه رای الیوم نوشت: نمایشگاه بین المللی دمشق روز پنجشنبه با مشارکت ۴۳ کشور عرب و غیر عرب و در صدر آنها روسیه، چین، ایران، ونزوئلا، عراق و هند و نیز شرکت های ۲۰ کشوری که روابط خود با سوریه را قطع کردند ... عطوان: جنگ سوریه در شرف پایان است / طرح سرنگونی نظام شکست مفتضحانه‌ای خورد

ادامه

امریکا, جهان, سوریه, گزارش

علنی‌شدن جنگ شیمیایی غرب علیه دمشق

روزنامه روسی«نیزوایسیمایا گازیتا» امروز در تحلیلی نوشته است: مقامات دمشق آمریکا و انگلیس را به ارسال تسلیحات شیمیایی و مواد مسموم کننده غیرقانونی برای گروههای تروریستی فعال در سوریه متهم کرده اند. در لندن گفته شد که این مسئله صحت نداشته و چنین ارسالی صورت نگرفته است. مقامات واشنگتن فعلا در این خصوص سکوت کرده ... علنی‌شدن جنگ شیمیایی غرب علیه دمشق

ادامه

امریکا, انگلستان, جهان, حقوق بشر, خبر, سوریه

رای قاطع مجلس سنای آمریکا به تحریم‌های ایران و روسیه

دو روز پس از تصویب طرح تحریم‌های سه کشور روسیه، ایران و کره شمالی در مجلس نمایندگان آمریکا، مجلس سنا نیز با اکثریت قاطع این طرح را تصویب کرد. این طرح برای اجرایی شدن باید به تایید کاخ سفید نیز برسد.   روز پنجشنبه ۲۷ ژوئیه (۵ مردادماه) مجلس سنای آمریکا نیز با اکثریت قاطع ... رای قاطع مجلس سنای آمریکا به تحریم‌های ایران و روسیه

ادامه

امریکا, تحریم, جهان, خبر, روسیه

هشدار آلمان درباره جنگ تجاری با آمریکا به دلیل تحریم‌های روسیه

وزیر اقتصاد آلمان شرکت‌های آلمانی را در سایه تحریم های جدید آمریکا علیه روسیه در معرض تهدید دانسته و درباره وقوع یک جنگ تجاری با آمریکا هشدار داد. به نقل از روزنامه “هندلزبلات” آلمان، تصمیمات آمریکا برای تحریم های جدید علیه روسیه ترس و نگرانی ها درباره تاثیرات این تحریم ها بر روند کار شرکت ... هشدار آلمان درباره جنگ تجاری با آمریکا به دلیل تحریم‌های روسیه

ادامه

اقتصادی, المان, امریکا, تحریم, جهان, حقوق بشر, خبر, روسیه

رویارویی جدید آلمان با واشنگتن؛ از روسیه گاز می‌خریم نه آمریکا

وزیر خارجه آلمان اعلام کرد: کسی نمی تواند ما را مجبور کند تا از خرید گاز روسیه صرفنظر کنیم و به جای آن از آمریکا گاز بخریم.   به گزارش راشاتودی، آلمان اعلام کرده است با هر گونه طرح یا لایحه آمریکایی که هدف آن تحریم شرکت های اروپایی فعال در بخش انرژی روسیه است ... رویارویی جدید آلمان با واشنگتن؛ از روسیه گاز می‌خریم نه آمریکا

ادامه

اقتصادی, المان, امریکا, جهان, خبر, روسیه