کشته شدن سرباز اوکراینی در بحبوحه تنش با روسیه

در تبادل آتش با جدایی‌طلبان مورد حمایت روسیه امروز، دوشنبه یک سرباز اوکراینی در منطقه دونباس در شرق اوکراین کشته شد،‌ این در حالی است که روابط اوکراین و روسیه در میدان، شاهد تنش‌هایی است.

 

به گزارش ایسنا، به نقل از عربی ۲۱، منابع خبری گزارش دادند، ارتش اوکراین در بیانیه‌ای از کشته شدن سرباز خود خبر داد و تاکید کرد: کی‌یف به فرستاده نظارت ویژه در اوکراین وابسته به سازمان امنیت و همکاری اروپا نقض‌های رو به فزونی و تیراندازی در منطقه دونباس را اطلاع داده است.

 

اخیرا درگیری‌هایی در دونباس بین نیروهای دولتی و جدایی‌طلبان مورد حمایت روسیه درگرفته است؛ جدایی‌طلبانی که در سال ۲۰۱۴ استقلال خود را اعلام کردند که منجر به کشته شدن بیش از ۱۳ هزار تن تاکنون شده است.

 

پیشتر رئیس ستاد ارتش اوکراین در ۳۰ مارس گفته بود، نیروهای روسیه یگان‌هایی را به منطقه نزدیک مرزها به بهانه انجام آموزش‌های نظامی فرستاده‌اند.

 

در مقابل ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه از کی‌یف خواست، توافقنامه مینسک را برای دستیابی به راه حلی مسالمت‌آمیز در دونباس اجرایی کند.

روسیه از وجود آزمایشگاه بیولوژیکی آمریکا در خاک اوکراین خبر داد

یک مقام آگاه در مسکو در تأیید سخنان اخیر دبیر شورای امنیت روسیه گفت: آزمایشگاه‌هایی نه تنها در خاک اوکراین، بلکه در گرجستان، وجود دارند که به آمریکا تعلق داشته و فعالیت‌های مشکوک در آنها نگرانی‌هایی را برای روسیه بوجود آورده است.

ادامه »

اکراین, امریکا, جهان, چین, حقوق بشر, خبر, روسیه, گرجستان

روسیه به آمریکا درباره مانع‌تراشی‌ها علیه خط لوله «نورد استریم ۲» هشدار داد

«ماریا زاخاروا» سخنگوی وزارت خارجه روسیه به آمریکا درباره نقض مقررات بین‌المللی و ادامه مانع‌تراشی‌ در مسیر اجرای پروژه خط لوله انتقال گاز «نورد استریم ۲» هشدار داد.

ادامه »

اروپا, اقتصادی, المان, امریکا, تحریم, جهان, خبر, روسیه, سوئیس

مقام روس: اعزام ناوهای آمریکا به دریای سیاه وضع را متشنج می‌کند

«یلنا پانینا» عضو کمیسیون امور بین‌المللی دومای روسیه اعلام کرد: اعزام ناوهای آمریکایی به دریای سیاه در حمایت از اوکراین، اوضاع منطقه دونباس را متشنج می‌کند.

ادامه »

اکراین, امریکا, تشنج‌ زایی, جنگ سرد, جهان, حضور نظامی, خبر, روسیه, شرق اروپا