افشاگری اسنودن درباره دروغ شرکت سازنده جاسوس‌افزار پگاسوس

کارمند سابق سازمان اطلاعات آمریکا دروغ شرکت اسرائیلی سازنده جاسوس‌افزار پگاسوس درباره غیر ممکن بودن هک گوشی‌های رؤسای جمهور آمریکا و فرانسه را فاش کرد.

ادامه

اسراییل, اسنودن, امریکا, جهان, حقوق بشر, خبر, روسیه, فرانسه

اسنودن؛ آمریکا هم باید با الزام صریح برای افشای اقدامات خود مواجه شود

افشاگری اخیر درباره جاسوسی آمریکا از سران اروپایی با کمک سرویس مخفی دانمارک در میانه سکوت واشنگتن، واکنش‌های زیادی را به همراه داشته است.

ادامه

اتحادیه اروپا, اروپا, اروپای شمالی, اسنودن, المان, امریکا, جهان, جهان غرب, چین, حقوق بشر, دانمارک, سوئد, غرب اروپا, فرانسه, گزارش, نروژ

آمریکا، ائتلاف «پنج چشم» علیه چین شکل داد

یک خبرنگار مستقل اظهار کرد، آژانس‌های اطلاعاتی غربی توانسته‌اند به دلیل شبکه‌های رو به گسترش کابل‌های فیبر نوری حوزه خاورمیانه به داده‌ها و ترافیک ارتباطاتی این منطقه دسترسی پیدا کنند.

ادامه

اروپا, استرالیا, اسنودن, المان, امریکا, انگلستان, جنگ سرد, جهان, چین, خاورمیانه, روسیه, ژاپن, کانادا, گزارش, مصر, نیوزلند

تلاش سناتورهای جمهوری‌خواه برای مجاب کردن ترامپ به عفو اسنودن

پایگاه خبری پولیتیکو گزارش داد، چندین تن از قانون‌گذاران جمهوری‌خواه از رئیس جمهور در حال کناره‌گیری آمریکا می‌خواهند تا مقاطعه‌کار سابق و افشاگر آژانس امنیت ملی را مورد عفو قرار دهد.

ادامه

اسنودن, امریکا, امریکای شمالی, جهان, حقوق بشر, خبر رسانی, روسیه

کارمند سابق ام آی ۵ افشا کرد: احتمال هک انتخابات آمریکا توسط سیا و آژانس امنیت ملی است نه روسیه

کارمند سابق ام آی ۵ با ارائه استدلال هایی مخاطرات مؤسسات آمریکایی در هک کردن انتخابات آتی ریاست جمهوری آمریکا را بیش از روس ها می داند.
به گزارش خبرگزاری مهر، بحث هک شدن ایمیلهای حزب دموکرات تو سط روسیه موضوعی است که جنجالهای زیادی را در رقابتهای انتخاباتی ریاست جمهوری آمریکا باعث شده است.

اگرچه روسیه این موضوع را رد می کند ولی دموکراتها با طرح این اتهام پای روسیه را به مباحث این انتخابات باز کرده اند تا در کنار تعریفهای ترامپ(نامزد حزب جمهوری خواه) از ولادیمیر پوتین رییس جمهوری روسیه بتوانند علیه ترامپ تبلیغاتی را دامن بزنند.

«آنی ماچون» کارمند سابق ام آی ۵ (Military Intelligence, Section ۵) در مصاحبه با خبرگزاری راشا تودی، عمده مخاطرات مربوط به هک شدن انتخابات آتی ریاست جمهوری آمریکا را بیش از آنکه مطابق با جنجال سیاست مداران آمریکائی متوجه روسیه بداند مرتبط با مؤسسات آمریکایی دانست.

وی در بخشی از این گفتگو می گوید: آمریکایی ها باید بدانند دلایل بیشتری وجود دارد تا از دخالت های مؤسسات داخلی خودشان در برابر خطر هک شدن بیش از روس ها در هراس باشند؛ چرا که هیچ مدرکی نیز برای اثبات این مسئله در دست ندارند.

آنچه در ذیل آمده است، مصاحبه وی با خبرگزاری روسی راشا تودی است.

* «ولادیمیر پوتین» فکر می کند که پرخاشگری های آمریکا نسبت به روسیه پس از انتخابات ریاست جمهوری، پایان خواهد یافت. شما تا چه حد با این مسئله موافق یا مخالفید؟

من بیشتر فکر می کنم که مسئله مذکور بیشتر به این بستگی دارد که چه کسی به عنوان رئیس جمهور آینده انتخاب خواهد شد. من فکر می کنم تهدید هایی که از آمریکا بیرون می آید، بیشتر مربوط به درز تعداد زیادی از ایمیل هایی است که «هیلاری کلینتون» را نگران کرده است، زیرا وی دموکرات است و کسی است که مورد علاقه مؤسسات آمریکایی به شمار می رود.

بنابراین، این تلافی کردن مؤسسات آمریکایی است و می گویند که اگر این مسئله ادامه پیدا کند، ما کاری به تلافی آن انجام خواهیم داد. به هر حال آنها دارند با این فرض برنامه ریزی می کنند که بگویند روسیه همه اعضاء را هک کرده است.

اکنون با این جریان روبرو هستیم که وی با داشتن تعدادی ایمیل خیلی محرمانه و هزاران ایمیل محرمانه در سرور شخصی اش، قانون را شکسته است و به همین خاطر کماکان تحت پیگرد قانونی قرار دارد. این مسئله بسیار محتمل است که عمده نفوذها از طریق سرور وی انجام شده باشد؛ زیرا که سرور او آسیب پذیر بوده و محافظت نمی شده است. حاضرم شرط ببندم که ارتباطات خصوصیِ سیاستمداران روسی، بهتر محافظت می شود.

* چه چیزی باعث می شود که آمریکا، روسیه را مقصر این هک شدن ها بداند؟ آیا اصلاً مدرکی وجود دارد که بتواند اثبات کند روسیه در این کار دخالت داشته است؟

من هیچگونه مدرکی ندیده ام. مطمئن هستم اگر آمریکایی ها مدرکی داشتند، حتی اگر در گوشه ای نیز مخفی بود، آن را پیدا و ارائه می کردند. به نظر می رسد این موضوع جعلی باشد و بیشتر یک مسئله سیاسی به شمار می آید. همچنین جالب است که آن ها دارند ویکی لیکس را نیز به این سمت می کشند، چرا که تعداد زیادی از افشاگری ها توسط ویکی لیکس انجام شده و ویکی لیکس یک مجرای قوی برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات مهم توسط افرادی است که دارای اطلاعاتی هستند. همچنین، علاقه عمومی نسبت به آن وجود دارد.

اکنون مقامات آمریکایی این اجازه را به خود می دهند که بگویند ویکی لیکس بیشتر با مقامات روسی، در ارتباط است و به نظر می رسد طرح ناجوانمردانه ای در ورای این موضوع وجود داشته باشد که بیشتر مربوط به جنگ سرد بوده و باعث می شود که دوباره این اتهام علیه «جولیان آسانژ» استفاده شود تا تلاش کنند وی را به جرم جاسوسی تحت پیگرد قانونی قرار دهند. باید توجه داشت که لایه های بسیاری در این جر و بحث ها وجود دارد.

* سخنگوی ویکی لیکس اکنون می گوید که حتی اگر حمله سایبریِ برنامه ریزی شده ای علیه روسیه وجود داشته باشد، در واقع کار اِن اِس اِی (آژانس امنیت ملی آمریکا) است، نه سازمان سیا. نظر شما در این خصوص چیست؟

من فکر می کنم که این قضاوت احتمالاً درست باشد، چرا که اِن اِس اِی، ظرفیت بالایی دارد. اما نباید فراموش کنیم که صدها میلیون دلار، به سازمان سیا تزریق شده تا تجهیزات الکترونیکی خود را تقویت کند. بنابراین این امکان وجود دارد؛ اما فکر می کنم که اگر چنین حمله ای هم بخواهد اتفاق بیفتد، سازمان سیا در خط مقدم است. البته نباید فراموش کرد که در واقع بسیاری از ظرفیت ها و جاسوسی ها، هنوز توسط آژانس امنیت ملی آمریکا انجام می شود.

جالب است که دولت آمریکا می گوید که آن ها ارتباطات خصوصی رهبران خارجی را هک خواهند کرد و سپس آن را فاش می کنند تا باعث شرمساری بشود. اکنون این همان چیزی است که آن ها خودشان ویکی لیکس را به خاطر این کار محکوم می کنند؛ آن ها اطلاعات خود را از هر شخص ناشناسی می گیرند، هکرها، افشاگران و… و سپس برای اقدامات زشت سیاستمداران آمریکایی استفاده می کنند. این همان چیزی است که در انتخابات آمریکا در حال رخ داد است.

من همچنین، یک نکته دیگر را نیز یاد آور می شوم. در این مسئله، سرزنش های زیادی نسبت به روسیه شده به خاطر اینکه روس ها را برای تأثیرگذاری منفی بر انتخابات آمریکا مقصر نشان دهند. اکنون یکی از چیزهایی که آمریکایی ها خیلی باید نسبت به آن آگاه باشند، این است که کامپیوترها خودشان رأی می دهند، وقتی آنها می روند باید آراء را مشخص کرد؛ چرا که تجربه، عدم موفقیت این سیستم ها را نشان داده است. آن ها را می شود از راه دور هک کرد. به این صورت که وقتی شما به یک حزب رأی می دهید، آن رأی به سرعت به نفع حزب دیگر تغییر می کند. بنابراین، فکر می کنم که آمریکایی ها باید ترس بیشتری از هک شدن توسط مؤسسات داخلی یا هرکس دیگری داشته باشند تا روس ها!

واشنگتن پست: اوباما باید اسنودن را عفو کند

روزنامه بانفوذ آمریکایی واشنگتن پست ، در پیروی از سازمان بین المللی دفاع از حقوق بشر از باراک اوباما ، رئیس جمهور آمریکا خواست که از ادوارد اسنودن ، کارمند سابق سازمان اطلاعات را که پناهندگی روسیه را دریافت کرده است، رفع اتهام شود. بلافاصله دو مقاله روز سه شنبه در سایت این روزنامه منتشر ... واشنگتن پست: اوباما باید اسنودن را عفو کند

ادامه

اسنودن, امریکا, جهان, خبر

راه‌اندازی کمپین برای عفو ادوارد اسنودن

دو گروه حقوق بشری سرشناس در آمریکا از باراک اوباما خواستند ادوارد اسنودن، افشاگر برنامه‌های اطلاعاتی این کشور را مورد عفو قرار دهد. به گزارش ایسنا، به نقل از ایندیپندنت این دو سازمان اتحادیه آزادی‌های مدنی آمریکا و عفو بین الملل هستند که به همراه یک گروه دیگر موسوم به کمپین حقوق بشر و چند ... راه‌اندازی کمپین برای عفو ادوارد اسنودن

ادامه

اسنودن, امریکا, جهان, خبر

اسنودن: امریکا به تمام هکرهای دنیا سفارش داده است

مقامات ایالات متحده امریکا سفارش یک سر حملات سایبری به احزاب سیاسی و سازمان ها را داده است. ادوارد اسنودن مامور سابق آژانس امنیت فدرال امریکا این موضوع را در کانال راشا ۲۴ مطرح کرد. اسنودن از سال ۲۰۱۰ میلادی سری اسناد محرمانه در شبکه مجازی منتشر می کند. جنبش های سیاسی در پاکستان، هند، ... اسنودن: امریکا به تمام هکرهای دنیا سفارش داده است

ادامه

اسنودن, امریکا, جهان, حقوق بشر, خبر

دستگاه اطلاعاتی انگلیس همچنان به جاسوسی ازمردم ادامه می دهد

روزنامه ایندیپندنت روزجمعه نوشت: دولت انگلیس با اصلاح قانون جاسوسی این کشور، به ‘ستاد ارتباطات دولت انگلیس’ (جی سی اچ کیو) اختیار داده است تا به حملات سایبری و جاسوسی علیه مردم و شهروندان خودش ادامه دهد. روزنامه ایندیپندنت درگزارشی نوشت: در حالی که نهادهای مدنی وشرکت های خصوصی فعال در حوزه فناوری پیشتر تلاش ... دستگاه اطلاعاتی انگلیس همچنان به جاسوسی ازمردم ادامه می دهد

ادامه

انگلستان, جهان, خبر, غرب اروپا