چین جهت تقویت توانمندی خود در فضا، ماهواره «تیانشینگ-۱» را به فضا پرتاب کرد + فیلم

رسانه‌های چین خبر دادند، این کشور امروز چهارشنبه ماهواره آزمایشی «تیانشینگ-۱» (Tianxing-1) را با موفقیت به فضا پرتاب کرد.

 

به گزارش خبرگزاری فارس، در ادامه تلاش‌های کشورهای مختلف برای تقویت توانمندی خودشان در عرصه فضا، چین یک ماهواره جدید به فضا پرتاب کرد.

 

رسانه‌های دولتی در چین از قبیل شبکه «سی‌جی‌تی‌ان» گزارش دادند، چین امروز چهارشنبه با موشک ماهواره‌بر «کوایژو-۱ اِی» (Kuaizhou-1A) ماهواره آزمایشی «تیانشینگ-۱» (Tianxing-1) را به فضا پرتاب کرد.

 

طبق این گزارش، موشک ماهواره‌بر چین ساعت ۱۰:۰۸ صبح به وقت پکن از مرکز پرتاب ماهواره «جیوچوان» در شمال غربی چین پرتاب شد.

 

مقام‌ها و رسانه‌های چین افزودند، ماهواره وارد مدار تعیین شده قبلی خود شد و ماموریت پرتاب با موفقیت کامل انجام شد. این ماهواره عمدتا برای انجام آزمایش‌هایی مانند تشخیص محیط فضایی استفاده می‌شود.

 

تلاش‌های کشورهای مختلف برای تقویت حضور فضایی خود ادامه دارد در همین راستا، طی سال‌های اخیر بعد از حضور بلندمدت آمریکایی‌ها در عرصه فضایی، روسیه، چین و برخی دیگر از کشورها هم تلاش‌های خود را تشدید کرده‌اند.

برنامه فضایی چین؛ از هیچ تا ساخت ایستگاه فضاییِ مستقل

باز هم از برنامه فضایی چین خبری خوش رسید؛ شن جوئو-۱۴ با موفقیت پرتاب شد و با رسیدن به محل مورد نظر با موفقیت به بخش اصلی ایستگاه فضایی چین با نام «تیان هه» متصل شد.

ادامه

اتحاد شوروی, امریکا, امریکای شمالی, جهان, چین, دانش, روسیه, شرق آسیا, شرق اروپا, مقاله