مسکو: دبیرکل سازمان ملل از اختیاراتش فراتر رفته است

ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه گفت: اظهارات آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل مبنی بر اینکه نتایج همه پرسی مناطق جدید وجه قانونی نخواهد داشت، بیش از حد اختیارات است.   

ادامه

تحلیل, جنگ سرد, جهان, حقوق بشر, دونتسک, روسیه, سازمان ملل, شرق اروپا, غرب, لوگانسک

ولادیمیر پوتین، سند الحاق ۴ منطقه از اوکراین به روسیه را امضا کرد

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در مراسمی، اسناد الحاق لوهانسک، دونتسک، خرسون و زاپروژیا به فدراسیون روسیه را امضا کرد.

ادامه

اتحاد شوروی, استعمار, امریکا, اوکراین, تروریسم, جنگ سرد, جهان, خبر, روسیه, شرق اروپا, غرب

چین: از گفت‌وگو برای حل بحران اوکراین حمایت می‌کنیم

وزیر خارجه چین ضمن تاکید بر همکاری با روسیه برای افزایش عدالت در نظام بین‌الملل، بر گفت‌وگو برای حل بحران اوکراین تاکید کرد.

 

به گزارش ایرنا به نقل از شینهوا، «وانگ‌یی» در دیدار با «سرگئی لاوروف» همتای روس خود در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل خاطرنشان کرد: سران دو کشور نشست مهمی را در سمرقند برگزار کردند و به تفاهمات جدیدی برای توسعه روابط دو جانبه رسیدند.

 

وی با اشاره به تداوم شیوع کرونا و پیچیدگی چشم‌انداز بین‌المللی افزود: چین و روسیه به عنوان دو عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل متحد باید مسئولیت خود را در این حوزه به خوبی ایفا کنند.

 

وزیر خارجه چین بر تعمیق همکاری بین مسکو و پکن در حوزه‌های راهبردی، حکمرانی جهانی، مقابله با چالش‌های بین‌المللی، ارتقای نظم بین‌المللی عادلانه‌تر، مخالفت با یکجانبه‌گرایی و افزایش عدالت برای کشورهای در حال توسعه و کوچک تاکید کرد.

 

یانگ‌یی در خصوص مذاکرات صلح برای پایان دادن به جنگ اوکراین نیز گفت: پکن به تلاش برای اتخاذ یک موضع عادلانه و واقع‌گرایانه برای تقویت مذاکرات صلح ادامه خواهد داد.

 

وی با ابراز امیدواری درباره تداوم گفت‌وگو بین طرف‌های درگیر در جنگ اوکراین، افزود: پکن تلاش خواهد کرد نگرانی‌های امنیتی را در مذاکرات صلح پیگیری کند.

 

وزیر خارجه روسیه نیز در این دیدار بر حل مشکلات امنیتی منطقه‌ای و جهانی از طریق گفت‌وگو تاکید و ابراز امیدواری کرد دو طرف همکاری در سازمان‌های منطقه‌ای و بین‌المللی از جمله سازمان ملل، سازمان همکاری شانگهای و گروه بریکس را افزایش دهند.

 

به گزارش ایرنا، چین از ابتدای شروع جنگ اوکراین، موضع عادلانه‌ای را در قبال این جنگ در پیش گرفت به طوری که از طرف آمریکا متهم به انفعال شد اما پکن تاکید کرد که هرگونه طرفداری از طرفین درگیری فقط به آتش جنگ دامن خواهد زد و طرفین را به خویشتنداری دعوت کرد.

روسیه: غرب در منزوی کردن مسکو شکست خورد/ نیوزویک: هشتاد و هفت درصد جهانیان از آمریکا پیروی نکردند

نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی از شکست تلاش‌های کشور‌های غربی برای منزوی ساختن مسکو خبر داد.

ادامه

اروپا, اسیا, اقتصادی, امریکا, اوکراین, تحریم, تحلیل, جهان, روسیه, شرق اروپا, غرب

لاوروف: آمریکا و متحدانش اوکراین را برای تحقق اهداف خود قربانی می‌کنند

وزیر خارجه روسیه با بیان اینکه آمریکا و متحدانش با ارسال تسلیحات به اوکراین در مسیر حل و فصل بحران این کشور مانع تراشی می کنند،گفت که آنها اوکراین را در راستای تحقق اهداف خود قربانی می‌کنند.

ادامه

اروپا, امریکا, انگلستان, اوکراین, جنگ سرد, جهان, حقوق بشر, روسیه, ژئوپلیتیک, شرق اروپا