دادگاه عالی لندن به آسانژ اجازه اعتراض به حکم استرداد به آمریکا را داد

ویکی لیکس امروز (دوشنبه) اعلام کرد که دادگاه عالی لندن به جولیان آسانژ، بنیانگذار این وبسایت افشاگر اجازه داد تا به دادگاه عالی انگلیس در مورد حکم قبلی که استرداد وی به ایالات متحده را تایید کرده بود، اعتراض کند.

ادامه

امریکا, انگلستان, جهان, حقوق بشر, خبر, روزنامه نگاران, غرب اروپا, ویکی‌لیکس

۷۲ درصد آمریکایی‌ها معتقدند کشورشان در مسیر نادرستی قرار دارد

تازه‌ترین نظرسنجی شبکه ان‌بی‌سی نیوز نشان داد، اکثر آمریکایی‌ها معتقدند که آمریکا در مسیر نادرستی قرار دارد به طوری که اغلب سیاستمداران و احزاب مهم این کشور تنها ۱۰ ماه مانده به انتخابات میان دوره‌ای محبوبیت خود را از دست داده‌اند.

ادامه

اختلاف طبقاتی, امریکا, امریکای شمالی, جهان, حقوق بشر, عدالت اجتماعی, گزارش

ایستادگی و پایداری در مقابل طرح ضدکارگری نمایندگان جلوگیری از نابودی تامین اجتماعی است

حسین اکبری می‌گوید: به نام حمایت از تولید می‌خواهند تامین اجتماعی را از روابط کار حذف کنند و به کارفرمایان پاداش بدهند.

ادامه

اختلاف طبقاتی, ایران, تحلیل, حقوق بشر, عدالت اجتماعی, کارگری

چین از آمریکا خواست زندان‌های سری‌اش در جهان در راس آن گوانتانامو را ببندد

سخنگوی وزارت خارجه چین از آمریکا خواست تا تمام “زندان‌های سری” خود در سراسر جهان را ببند و در عین حال زندان گوانتانامو را “صفحه‌ای سیاه” در تاریح حقوق بشر خواند.

 

به گزارش ایسنا، به نقل از آر تی، وانگ ونبین، سخنگوی وزارت خارجه چین اظهار کرد: ۲۰ سال پس از تاسیس گوانتانامو این زندان همچنان منبع نگرانی گسترده در جامعه جهانی است.

 

وی خاطرنشان کرد: به رغم وعده‌های آمریکا برای بستن گوانتانامو همچنان ۳۹ تن در آن بازداشت هستند و جز اندکی از آنها هیچ‌کس‌تفهیم اتهام نشده و به هیچ جرمی محکوم نشده‌ است.

 

وانگ به تمسخر افزود: که اگر انسانی‌ترین کمپ توقیفی در جهان وجود داشته باشد، آن گوانتانامو است.

 

سخنگوی وزارت خارجه چین تاکید کرد: زندان‌های سری آمریکا در سراسر جهان و گوانتانامو مشتی نمونه خروار است. آمریکا تعداد زیادی زندان مخفی در افغانستان و عراق ایجاد کرد.

 

او اضافه کرد: رسوایی‌ها و شکنجه و قتل غیرنظامیان عراقی به دست ارتش آمریکا بعد از جنگ عراق جنجالی جهانی به دلیل رسوایی بدرفتاری با زندانیان ابوغریب ایجاد کرد.

 

وانگ ادامه داد: زندان‌های سیاه آمریکا حاکی از آن هستند که عملیات آمریکا در سطح جهان به اسم حقوق بشر کاملا گمراه کننده هستند.

 

او از آمریکا خواست به کارهایش فکر کند و گوانتانامو و بقیه زندان‌های سری در جهان را فورا ببندد.

 

وانگ اضافه کرد: بازداشت و شکنجه زندانیان باید فورا متوقف شود.

قتل در روز روشن از چه حکایت دارد؟

کیوان صمیمی، روزنامه‌نگار گرفتار در بند زندان اوین، ششم دی‌ماه ۱۴۰۰، در اعتراض به رفتار و عملکردهای زندانبانان رژیم “ولایت فقیه” می‌نویسد: “دیروز و پریروز علیرضا گلیپور دچار تشنج شدید، خونریزی و همچنین حملهٔ قلبی شد ولی خوشبختانه بهداری توانست با آمپول و داروهای مربوطه، فعلاً رفع خطر کند.

ادامه

ایران, حقوق بشر, دانشجویی, روزنامه نگاران, زنان, کارگری, معلمان, مقاله

خصوصی‌سازی بانک رفاه؛ کسب وکار رژیم ولایی با غارت دارایی زحمتکشان

«فعلاً» هیچ امیدی به لغو واگذاری بانک رفاه نیست؛ دولت و مجلس همچنان اصرار دارند که بانک‌های دولتی و بانکِ غیردولتیِ رفاه را یکجا به بخش خصوصی واگذار کنند و ظاهراً به هیچ عنوان بانک کارگری رفاه را از لیست واگذاری کنار نمی‌گذارند.

ادامه

اختلاف طبقاتی, ایران, بازنشستگان, حقوق بشر, خصوصی‌سازی, عدالت اجتماعی, کارگری, گزارش