چهارمین شب ناآرامی‌ها در خوزستان و گزارش‌ها از زخمی شدن یک نفر در سوسنگرد + ویدئو

«چهارمین شب ناآرامی‌ها در شهرهای استان خوزستان در شامگاه یکشنبه ۲۷ تیر در حالی روی داد که بحران بی‌آبی در این استان همچنان بیداد می‌کند.

 

به گزارش یورو نیوز؛ در جریان تجمعات اعتراضی که یکشنبه شب در سوسنگرد، ماهشهر و چند شهر دیگر خوزستان برگزار شد، مأموران پلیس ضد شورش تلاش کردند تا معترضان را متفرق سازند. در ویدیوهای به دست آمده از درگیری‌های دیشب در خوزستان، به ویژه در سوسنگرد صدای تیراندازی شنیده می‌شود و برخی گزارش‌ها حاکی است که دست کم یک نفر در این شهر بر اثر برخورد تیر جنگی زخمی شده است.

 

در تصاویری که از اعتراضات در سوسنگرد در شبکه‌های اجتماعی همرسان شده، گروهی از موتورسواران و نیز شماری از مأموران اسلحه به دست در حال عقب راندن معترضان دیده می‌شوند.

 

در شب‌های گذشته اعتراضات در حدود ۱۷ شهر خوزستان از جمله اهواز، مرکز استان، شوش، شادگان و کرخه ادامه یافته و به نوشته فارس، خبرگزاری نزدیک به سپاه پاسداران، تاکنون دست کم دو نفر در جریان این اعتراضات و درگیری‌ها کشته شده‌اند. این دو نفر قاسم خضیری، ۱۷ ساله و مصطفی نعیماوی، ۳۰ ساله نام دارند که در جریان درگیری با مأموران امنیتی جان باخته‌اند، اما مقامات رسمی جمهوری اسلامی می‌گویند که آنها به دست «اغتشاشگران» کشته شده‌اند.

 

عقب نشینی دولت؛

دستور روحانی برای آب خوزستان

 

به گزارش خبرگزاری رسمی ایران، ایرنا حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران روز یکشنبه ضمن تشکر از «صبر و تحمل» مردم خوزستان دستور داد تا بودجه ویژه مصوب برای حل مشکل بی‌آبی «فورا و به صورت ۱۰۰ درصد» به این استان اختصاص داده شود.

 

محمد باقر نوبخت، معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه در همان روز گفت که هیئت دولت با اختصاص اعتبار هزار و ۱۵۰ میلیارد تومانی «برای رفع مشکلات خوزستان» موافقت کرده است.

 

 

۸۸ کشته در آتش سوزی بیمارستان ذی‌قار/ اعلام عزای عمومی/ اعتراضات اهالی + ویدئو

نخست وزیر عراق دوشنبه شب جلسه اضطراری با تعدادی از وزرا و رهبران امنیتی عراق درباره علل و تبعات آتش سوزی در بیمارستان امام حسین در استان ذی‌قار تشکیل داد که منجر به کشته شدن دستکم ۸۸ تن شد.

ادامه

اعتراضات اجتماعی, جهان, حقوق بشر, خاورمیانه, خبر, عراق, ویدیو

مردم پرو در اعتراض به بلاتکلیفی نتیجه انتخابات، به خیابان‌ها آمدند

با گذشت دقیقا یک ماه از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری پرو، هزاران نفر از شهروندان این کشور آمریکای لاتین در شهر لیما، پایتخت در اعتراض به عدم تایید و اعلام رسمی رئیس‌جمهوری منتخب به خیابان‌ها آمده و خواستار اعلام برنده نهایی شدند.

ادامه

ارژانتین, اعتراضات اجتماعی, امریکا, امریکای لاتین, برزیل, بولیوی, پرو, جهان, خبر

خاموشی‌ها در ایران؛ تظاهرات مردم و شعار مرگ بر خامنه‌ای، مرگ بر دیکتاتور

شهرهای دستکم پنج استان ایران صحنه اعتراض مردم علیه قطع مکرر برق شده‌اند. معترضان شعار “مرگ بر خامنه‌ای” و استعفای “وزیر بی‌کفایت” سر داده‌اند. جان بیماران در شرایط کنونی در خطر است و قطع آب نیز مزید بر علت شده است.

ادامه

اعتراضات اجتماعی, ایران, حقوق بشر, سیاسی, گزارش

هزاران برزیلی خواستار برکناری رییس جمهوری این کشور شدند + ویدئو

هزاران نفر از مردم برزیل در اعتراض به عملکرد «ژائیر بولسونارو» رئیس جمهوری این کشور در مقابله با بحران همه گیری کرونا که باعث جان باختن بیش از نیم میلیون نفر از شهروندان برزیلی شده، به خیابان ها آمدند و فریاد «بیرون برو بولسونارو» را سر دادند.

ادامه

اعتراضات اجتماعی, امریکای لاتین, برزیل, جهان, حقوق بشر, خبر