افاضات «نادران» کم بود، بیانات «کیهان» هم اضافه شد! / «چندر غاز» حقوق بازنشستگان تورم‌زا شده؟

جمعی از بازنشستگان تامین اجتماعی با صدور بیانیه‌ای به اظهارت اخیر نماینده تهران در مجلس و مطلب منتشر شده در روزنامه کیهان پیرامون تورم‌زا بودن تخصیص منابع در بودجه برای اجرای همسان‌سازی در سال ۱۴۰۰ اعتراض کردند.

 

به گزارش ایلنا، نویسندگان این بیانیه اظهارات مطرح شده پیرامون همسان‌سازی و تلاش برای تصویب لایحه دائمی شدن آن را سخیف و غیرکارشناسانه خواندند و افزودند: از جانب برخی از مسئولان و خارج گودنشینان در مورد تورم موجود و بحران‌های اقتصادی جامعه سخنانی می‌شنویم که هر مرغ پخته را نه به خنده به گریه وامی‌دارد، کسانی که در ایجاد وضع نابسامان کشور و تورم و گرانی نقش داشته‌اند. افاضات آقای نادران در خصوص حقوق بازنشستگان کم بود که بیانات روزنامه کیهان هم اضافه شد. جای تعجب است؛ چرا در کشور با داشتن کارشناسان اقتصادی نظیر آقایان الیاس نادران و حسین شریعتمداری در عرض این چهل سال ثبات اقتصادی به وجود نیامده است؟!

 

در بخش دیگری از این بیانیه آمده است: آقایان شما که مدعی دفاع از مستضعفین هستید چرا در مقابل اضافه شدن حقوق‌های نجومی ساکت هستید؟ چرا وقتی مجلس برای خودش ۱۵ برابر افزایش حقوق تصویب کرد ساکت بودید آیا آن‌ها تورم‌زا نیست؟ آیا می‌دانید مطابق قانون، حقوق بازنشستگان باید هرساله طبق تورم سالانه افزایش یابد که هیچگاه انجام نشده چرا از آن دفاع نمی‌کنید؟ حقوق‌های نجومی برای این همه مشاوران مقامات و شغل‌های کاذب تورم‌زا نیست؟ فقط چندر غاز حقوق بازنشستگان تورم‌زا شده؟ آقایان؛ ملت به خوبی می‌دانند که ریشه تورم و اینهمه فقر و نابسامانی کجاست. بحران‌هایی که با تغییر اسامی روسای جمهور فروکش نمی‌کنند و باید چاره اساسی‌تر اندیشید.

اعتراضات کارگران و بازنشستگان نسبت به وضعیت معیشتی

تجمع کارگران خباز مشهدی در اعتراض به دستمزد، تجمع بازنشستگان و مستمری‌بگیران در اعتراض به عقب‌ماندگی‌های معیشتی و ادامه اعتصاب کارگران شهرداری کوت عبدالله از جمله اعتراضاتی بود که در دو سه روز گذشته انجام گرفت

ادامه

اختلاف طبقاتی, ایران, بازنشستگان, حقوق بشر, خبر, کارگری

درود بر کارگران پروژه‌ای صنایع نفت، گاز و پتروشیمی؛ مبارزهٔ مشترک و خواست‌‌های مشترک!

اعتصاب کارگران پروژه‌ای شرکت های پیمانکار صنایع نفت، گاز، و پتروشیمی و تأکید آنان برخواست‌های برحق‌شان از مهم‌ترین رویدادهای چندهفتهٔ اخیر میهن‌مان است.

ادامه

اختلاف طبقاتی, ایران, بازنشستگان, حقوق بشر, دانشجویی, زنان, کارگری, مقاله