هشدار روسیه به انگلیس: جلوی هرگونه تجاوز را خواهیم گرفت

به گزارش خبرگزاری فارس، وزارت دفاع روسیه سه‌شنبه شب به وقت تهران به انگلیس درباره پرواز برنامه‌ریزی شده هواپیمای جاسوسی این کشور بر فراز خاک روسیه هشدار داد.

ادامه

اتحادیه اروپا, اروپا, انگلستان, اوکراین, تشنج‌ زایی, جنگ سرد, جهان, حقوق بشر, شرق اروپا, غرب اروپا

مانورهای متهورانه جنگنده‌های چین مقابل دیدگان ژنرال‌های آمریکا

ژنرال آمریکایی با ابراز نگرانی از رهگیری‌ها و مانورهای متهورانه خلبانان چینی گفت، افزایش مانور جنگنده‌های چین در منطقه نگران کننده است.

ادامه

استرالیا, اقیانوسیه, امریکا, امریکای شمالی, تایوان, جنگ سرد, جهان, چین, خبر, شرق آسیا, کانادا

حضور نظامی برلین درشرق؛ جت‌های جنگنده آلمان در رزمایش استرالیا

گزارش رسانه های بین المللی حاکی است آلمان در حال تغییر تمرکز خود به سوی اقیانوس هند و آرام است و حضور جت های جنگنده این کشور در رزمایش استرالیا یکی از مصادیق آن به شمار می‌آید.

ادامه

استرالیا, اقیانوسیه, المان, تایوان, تشنج‌ زایی, جنگ سرد, جهان, چین, خبر, شرق آسیا

وانگ یی؛ اقدامات آمریکا به اتحاد چینی‌ها برای ایجاد یک دولت سوسیالیستیِ مدرن با ویژگی‌های چینی تسریع می‌بخشد

 وانگ طی نشست خبری گفت: «برنامه آمریکا برای استفاده از تایوان جهت مهار چین هرگز به موفقیت نخواهد رسید و رویه تاریخی اتحاد مجدد قریب‌الوقوع تایوان را تغییر نخواهد داد».

 

به گزارش خبرگزاری فارس، به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک»، او تصریح کرد که اقدامات تحریک‌آمیز آمریکا فقط۱.۴ میلیارد چینی را بر آن می‌دارد تا متحد شوند و ایجاد یک دولت سوسیالیستی مدرن با ویژگی‌های چینی را تسریع می‌بخشد.

 

وزیر خارجه چین همچنین گفت که اقدامات تحریک آمیز واشنگتن در رابطه با موضوع تایوان تصادفی نیست و این یک «نمایش به خوبی برنامه‌ریزی شده» است.

 

وانگ افزود که ایالات متحده «چهره زشت خیانت خود را در معرض دید کل جامعه بین‌المللی قرار داده است».

 

این اظهارات پس از آن بیان شد که او روز چهارشنبه هشدار داد که پکن «هیچ جایی برای اقدام برای نیروهای طرفدار استقلال تایوان یا دخالت نیروهای خارجی باقی نخواهد گذاشت».

 

وی همچنین استدلال کرد که تلاش‌ها برای استفاده از تایوان برای بازدارندگی چین محکوم به شکست است و افزود: «ایالات متحده نباید هیچ گونه توهمی در مورد تضعیف توسعه و احیای چین داشته باشد».

 

مقام‌های چین پس از اقدام تحریک‌آمیز «نانسی پلوسی» رئیس‌ مجلس نمایندگان آمریکا به تایوان علی‌رغم هشدارهای پکن، واکنش‌های تندی از خود نشان داده‌اند.

 

رسانه‌های محلی چین نیز صبح امروز گزارش کردند که بزرگترین رزمایش ارتش چین در پیرامون تایوان امروز (پنجشنبه) و پس از سفر تحریک‌‌‌آمیز «نانسی پلوسی» رئیس مجلس نمایندگان آمریکا به این جزیره، آغاز شد.

 

تلویزیون چین اعلام کرده این رزمایش چهار روزه که تا روز یکشنبه ادامه دارد، از حدود ساعت ۱۲ ظهر به وقت محلی (۸:۳۰ به وقت تهران) آغاز شده و شامل استفاده از مهمات جنگی است.

 

رسانه دولتی چین گزارش داد: «شش منطقه اصلی در اطراف جزیره برای تمرین رزمی انتخاب شده و در مدت انجام رزمایش کشتی‌ها و هواپیماها نباید وارد آب‌ها و حریم‌هوایی این مناطق شوند».

 

خبرگزاری فرانسه نوشته رزمایش «ارتش آزادی‌بخش چین» که در چند منطقه در اطراف تایوان برگزار می‌شود، در برخی نقاط در فاصله ۲۰ کیلومتری سواحل این جزیره است.

 

تنش‌ها در تایوان پس از سفر پلوسی به این جزیره شدت گرفته است. چین تایوان را یک استان خود می‌داند و با سفر مقامات خارجی به این جزیره مخالف بوده و می‌گوید این سفرها، اصل چین واحد را نقض می‌کند و سیگنال‌های نادرستی به نیروهای جدایی‌طلب تایوان ارسال می‌کند.

رزمایش «بی‌سابقه» چین در اطراف تایوان آغاز شد/ از دریا و هوا محاصره شده‌ایم

خبرگزاری رویترز امروز پنجشنبه گزارش داد: یک روز بعد از دیدار نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا از جزیره تایوان که پکن آن را قلمرو خود می داند، چین پنجشنبه (امروز) رزمایش نظامی بی‌سابقه ای را در ۶ نقطه اطراف تایوان آغاز کرد.

ادامه

امریکا, امریکای شمالی, تایوان, جنگ سرد, جهان, چین, شرق آسیا

عفو بین‌الملل: تاکتیک‌های جنگی اوکراین غیرنظامیان را به خطر می‌اندازد

عفو بین‌الملل امروز اعلام کرد که نیروهای اوکراینی با ایجاد پایگاه‌ها و سیستم‌های تسلیحاتی در مناطق مسکونی پرجمعیت، از جمله در مدارس و بیمارستان‌ها، غیرنظامیان را به طور عمدی در معرض آسیب قرار داده‌اند.

ادامه

اوکراین, جنگ سرد, جهان, حقوق بشر, روسیه, شرق اروپا

هرگونه درگیری میان چین و تایوان توجه را از جنگ اوکراین منحرف خواهد کرد

اتحادیه اروپا نگران است که هرگونه درگیری میان چین و تایوان توجه واشنگتن را از کی یف منحرف کند.

ادامه

اتحادیه اروپا, اروپا, امریکا, امریکای شمالی, اوکراین, بلژیک, تایوان, تحلیل, جنگ سرد, جهان, چین, روسیه, شرق آسیا, شرق اروپا, ناتو