دمشق: حمایت مالی و رسانه‌ای فرانسه از تروریست‌ها همچنان ادامه دارد

یک مقام مسئول در وزارت خارجه سوریه روز شنبه گفت که نظام فرانسه همچنان حمایت مالی و رسانه‌ای از تروریست‌ها و جدایی‌طلب‌ها در سوریه را ادامه می‌دهد.

ادامه

امریکا, تحریم, تحلیل, تروریسم, جهان, جهان غرب, حقوق بشر, خاورمیانه, سوریه

سران ناتو و اتحادیه اروپا اهمیتی برای آسانژ قائل نیستند

سخنگوی وزارت خارجه روسیه گفت که هیچ یک از رهبران اتحادیه اروپا یا ناتو نمی‌خواهند به وضعیت بنیانگذار وبسایت افشاگر ویکیلیکس اشاره کنند.  

ادامه

اتحادیه اروپا, امریکا, انگلستان, جهان, جهان غرب, روسیه, ویکی‌لیکس

دمشق: غرب دنبال کمک به تروریست‌ها است نه مردم سوریه

وزیر امور خارجه سوریه، کشورهای غربی را به تلاش برای انتقال کمک‌های بشردوستانه به “عناصر تروریستی” متهم و بر لزوم ورود این کمک‌ها تنها از طریق دمشق تأکید کرد.

ادامه

امریکا, تحریم, تحلیل, ترکیه, تروریسم, جهان, جهان غرب, حقوق بشر, خاورمیانه, روسیه, سازمان ملل, سوریه

مسکو: هدف تحریم‌های غرب براندازی نظام مشروع سوریه است

نماینده دائم روسیه در سازمان ملل اعلام کرد، تحریم‌های غرب علیه سوریه وضعیت انسانی کشور را بدتر می‌کند و به نظر می‌رسد هدف از این اقدام براندازی مقامات مشروع سوریه است.

ادامه

تحریم, جهان, جهان غرب, حقوق بشر, خاورمیانه, خبر, روسیه, سازمان ملل, سوریه, فقر

سرکرده تروریست‌های هیئت تحریر الشام اطلاعات شبه‌نظامیان خارجی را به غرب می‌فروشد

برخی فعالان در ادلب فاش کردند، هیئت تحریر الشام (جبهه النصره سابق) از چند هفته قبل به بهانه تدابیر امنیتی، بانک اطلاعاتی از تمامی شبه‌نظامیان خارجی حاضر در مناطق را جمع‌آوری کرده و قصد دارد آن را به دستگاه‌های اطلاعاتی غرب بفروشد.

ادامه

امریکا, تروریسم, جهان, جهان غرب, خاورمیانه, خبر, سوریه, قطر

هشدار آلمان درباره جنگ تجاری با آمریکا به دلیل تحریم‌های روسیه

وزیر اقتصاد آلمان شرکت‌های آلمانی را در سایه تحریم های جدید آمریکا علیه روسیه در معرض تهدید دانسته و درباره وقوع یک جنگ تجاری با آمریکا هشدار داد.
به نقل از روزنامه “هندلزبلات” آلمان، تصمیمات آمریکا برای تحریم های جدید علیه روسیه ترس و نگرانی ها درباره تاثیرات این تحریم ها بر روند کار شرکت های اروپایی را افزایش داده است.

 

“بریگیته تسیپراس”، وزیر اقتصاد آلمان شرکت های آلمانی را در سایه تحریم های جدید آمریکا علیه روسیه در معرض تهدید دانسته و درباره یک جنگ تجاری با آمریکا هشدار داد.

 

وی که در گفتگو با “آر دی آلمان” سخن می گفت تصریح کرد که امکان ضد تحریم ها در این شرایط بر اساس اطلاعات سازمان تجارت جهانی وجود دارد. همچنین اتحادیه اروپا برای اقدامات متقابل آماده است.

 

وی ابراز امیدواری کرد که تحریم های اقتصادی تصمیم گرفته شده از طرف آمریکاعلیه روسیه به صورت هدفمند ضد اروپا برنامه ریزی نشده باشد.

 

وزیر اقتصاد آلمان همچنین این انتقاد را به آمریکا وارد کرد که با طرح قانونی علیه روسیه راه مشترک در برخورد با روسیه را ترک کرده است.

 

مجلس نمایندگان آمریکا روز سه شنبه یک طرح قانونی را تصویب کرد که تحریم های این کشور علیه روسیه را تشدید می کند. آمریکا این طور استدلال کرد که به این ترتیب روسیه باید برای الحاق شبه جزیره کریمه، حمایت از بشار اسد در سوریه و اعمال نفوذ بر انتخابات آمریکا تنبیه شود. آمریکا در زمینه تجارت نفت و گاز رقیب روسیه است و بنابراین این انتقاد نیز به واشنگتن وارد می شود که می خواهد از این تحریم ها همچنین استفاده اقتصادی کند.

 

در مرکز نگرانی های آلمان و اتحادیه اروپا تاثیرات تحریم های آمریکا علیه روسیه بر شرکت های غیر آمریکایی قرار دارد. عرصه اقتصادی و سیاسی آلمان این انتقاد را به آمریکا وارد می کنند که با این تحریم ها می خواهد منافع اقتصادی خود در اتحادیه اروپا را پیش ببرد.

 

“یورگن هاردت”، هماهنگ گننده دولت آلمان برای روابط دو سوی آتلانتیک نیز در این باره اظهار داشته است که چنین تاثیرات برون مرزی از طریق این تحریم ها خلاف قوانین بین المللی است. ما نمی توانیم این مسئله را تحمل کنیم که آمریکا از طریق این تحریم ها بر سیاست انرژی اروپا اعمال نفوذ کند.

 

“گرنوت ارلر”، هماهنگ کننده امور روسیه در دولت آلمان نیز درباره عواقب گسترده تحریم های جدید آمریکا علیه روسیه برای تامین انرژی اروپا هشدار داد.

 

از طریق خط لوله انتقال گاز نورد استریم ۲ در سال ۲۰۱۹ گاز روسیه مستقیما به آلمان منتقل می شود.

 

ارلر که در گفتگو با روزنامه آلمانی اوزنابروکر سایتونگ سخن می گفت همچنین این انتقاد را به آمریکا وارد کرد که صادرات منابع انرژی خود را در اولویت قرار داده تا در ایالات متحده جایگاه های شغلی خلق کند. چنین سیاست اول آمریکایی در یک نظام تحریم که برای اشتراکات با شرکای خود ارزش قائل است قطعا هیچ جایگاهی ندارد.

 

وی همچنین درباره به خطر افتادن سیاست هماهنگ بین اروپا و آمریکا در قبال مسئله اوکراین هشدار داد.

 

کمیسیون اروپایی نیز به تحریم های جدید آمریکا علیه روسیه واکنش نشان داده و یان کلود یونکر، رئیس کمیسیون اروپایی در این باره اظهار داشت که این پیش نویس قانونی آمریکا همچنان می تواند تاثیراتی بر شرکت های اروپایی که در پروژه های انرژی روسیه مشارکت دارند داشته باشد. این قانون ایالات متحده می تواند اثرات یکجانبه ناخواسته ای با تاثیراتی بر منافع امنیت انرژِی تحادیه اروپا داشته باشد.

 

مجلس نمایندگان آمریکا طرح جامع تحریم‌های ایران، روسیه و کره‌شمالی را با ۴۱۹ رای موافق و فقط ۳ رای مخالف تصویب کرد.

 

این طرح نسخه اصلاح شده طرحى است که پیش از این با هدف تحریم ایران و روسیه در سنا تصویب شده بود

تسنیم

رای قاطع مجلس سنای آمریکا به تحریم‌های ایران و روسیه

دو روز پس از تصویب طرح تحریم‌های سه کشور روسیه، ایران و کره شمالی در مجلس نمایندگان آمریکا، مجلس سنا نیز با اکثریت قاطع این طرح را تصویب کرد. این طرح برای اجرایی شدن باید به تایید کاخ سفید نیز برسد.   روز پنجشنبه ۲۷ ژوئیه (۵ مردادماه) مجلس سنای آمریکا نیز با اکثریت قاطع ... رای قاطع مجلس سنای آمریکا به تحریم‌های ایران و روسیه

ادامه

امریکا, تحریم, جهان, خبر, روسیه

رویارویی جدید آلمان با واشنگتن؛ از روسیه گاز می‌خریم نه آمریکا

وزیر خارجه آلمان اعلام کرد: کسی نمی تواند ما را مجبور کند تا از خرید گاز روسیه صرفنظر کنیم و به جای آن از آمریکا گاز بخریم.   به گزارش راشاتودی، آلمان اعلام کرده است با هر گونه طرح یا لایحه آمریکایی که هدف آن تحریم شرکت های اروپایی فعال در بخش انرژی روسیه است ... رویارویی جدید آلمان با واشنگتن؛ از روسیه گاز می‌خریم نه آمریکا

ادامه

اقتصادی, المان, امریکا, جهان, خبر, روسیه

صدراعظم آلمان: تحریم‌های آمریکا علیه روسیه را تلافی می‌کنیم

دولت آلمان روز جمعه تهدید کرد که چنانچه طبق تحریمهای جدید مجلس سنای آمریکا علیه روسیه، شرکتهای آلمانی مشمول جریمه شوند، به اقدام تلافی جویانه علیه آمریکا دست خواهد زد.   به گزارش رویترز، دولت آلمان روز جمعه تهدید کرد که چنانچه لایحه تحریمهای جدید مجلس سنای آمریکا علیه روسیه، شرکتهای آلمانی را مشمول جریمه ... صدراعظم آلمان: تحریم‌های آمریکا علیه روسیه را تلافی می‌کنیم

ادامه

المان, امریکا, تحریم, جهان, خبر

هشدار مرکل به آمریکا درباره نقض قوانین بین‌المللی

صدر اعظم آلمان نیز به تحریم‌های سنای آمریکا علیه روسیه انتقاد وارد کرده و درباره نقض قوانین بین المللی به ایالات متحده هشدار داد.   به نقل از روزنامه آلمانی “دی ولت”، نمایندگان مجلس سنای آمریکا روز پنجشنبه با ۹۸ رأی موافق و دو رأی موافق یک بسته تحریمی که خواستار اعمال تحریم‌های جدید علیه ... هشدار مرکل به آمریکا درباره نقض قوانین بین‌المللی

ادامه

المان, امریکا, تحریم, جهان, خبر, روسیه