۴ پایگاه آمریکا در سوریه هدف حمله قرار گرفتند

نیروهای مقاومت ۴ پایگاه آمریکا در شرق و شمال شرق سوریه را تنها طی ۲ ساعت هدف حمله راکتی قرار دادند. به گزارش فارس، شبکه «المیادین»، شامگاه امروز (جمعه)، به نقل از منابع خود گزارش داد گروه‌های مقاومت ۴ پایگاه آمریکا را طی ۲ ساعت گذشته در سوریه هدف حمله قرار داده‌اند. براساس این گزارش، ... ۴ پایگاه آمریکا در سوریه هدف حمله قرار گرفتند

ادامه

آمریکا, اسراییل, جهان, خاورمیانه, خبر, سوریه, عراق, فلسطین

گزارش نیویورک‌تایمز از تداوم حمایت آمریکا از جنایات اسرائیل

روزنامه نیویورک تایمز در مطلبی با اشاره به تداوم حملات جنایتکارانه اسرائیل به غزه، نوشت: دولت جو بایدن هیچ تغییری در سیاست خود نسبت به این رژیم ایجاد نکرده‌است. به گزارش روز شنبه ایرنا از این روزنامه آمریکایی، مقامات دولت بایدن می‌گویند که اسرائیل باید برای محدودکردن تلفات غیرنظامیان و ورود کمک‌های بشردوستانه به غزه ... گزارش نیویورک‌تایمز از تداوم حمایت آمریکا از جنایات اسرائیل

ادامه

آمریکا, اردن, اسراییل, امارات, تحلیل, خاورمیانه, عربستان سعودی, فلسطین

هشدار مصر به آمریکا و اسرائیل درباره کوچاندن مردم غزه به صحرای سینا

یک رسانه آمریکایی گزارش داده مصر به واشنگتن و تل‌آویو درباره کوچاندن ساکنان غزه به صحرای سینا هشدار داده است. به گزارش فارس، پایگاه آکسیوس، نزدیک به منابع آمریکایی و اسرائیلی گزارش داده مصر به واشنگتن و تل‌آویو درباره کوچاندن ساکنان غزه به صحرای سینا هشدار داده است. چهار مقام اسرائیلی و آمریکایی به پایگاه ... هشدار مصر به آمریکا و اسرائیل درباره کوچاندن مردم غزه به صحرای سینا

ادامه

آمریکا, اسراییل, ترکیه, جهان, حقوق بشر, خاورمیانه, خبر, سازمان ملل, عراق, فلسطین, مصر, یمن

رهبر حزب وطن ترکیه خواستار خروج آمریکا از پایگاه هوایی اینجرلیک شد

رهبر حزب وطن ترکیه در گفت‌وگویی اخراج نیروهای هوایی آمریکا از پایگاه هوایی اینجرلیک را امری ضروری تلقی کرده و خواستار تحویل این پایگاه به نیروی هوایی ملی ترکیه شد. به گزارش ایسنا، «دوغو پرینچک» رهبر حزب وطن ترکیه گفت، خروج نیروهای آمریکایی از پایگاه هوایی اینجرلیک در جنوب ترکیه به ضرورت تاریخی تبدیل شده ... رهبر حزب وطن ترکیه خواستار خروج آمریکا از پایگاه هوایی اینجرلیک شد

ادامه

آمریکا, اروپا, اسراییل, ترکیه, جهان, خاورمیانه, خبر, فلسطین, قبرس, ناتو

مخالفت سناتور ترقی‌خواه آمریکا با کمک مالی به اسرائیل

برنی سندرز،‌ از چهره‌های مشهور ترقی‌خواه سنای آمریکا با غیراخلاقی خواندن رویکرد کابینه اسرائیل در غزه و نقض قوانین بین‌المللی توسط این رژیم،‌ به ارسال ده‌ها میلیارد دلار کمک مالی کشورش به اسرائیل برای ادامه این جنگ اعتراض کرد. به گزارش روز سه‌شنبه ایرنا از تارنمای آمریکایی هیل وابسته به کنگره این کشور،‌ سناتور برنی ... مخالفت سناتور ترقی‌خواه آمریکا با کمک مالی به اسرائیل

ادامه

آمریکا, آمریکای شمالی, اسراییل, جهان, فلسطین

نماینده عراقی؛ فرود بالگردهای ناشناس در اماکن حضور داعش

عضو کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق از وجود شواهدی دال بر امداد رسانی بالگردهای ناشناس به عناصر داعشی در مناطق صلاح الدین، نینوا و دیالی خبر داد.

 

به گزارش ایلنا به نقل از المعلومه، «جاسم الجباره»، عضو کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق امروز شنبه فاش کرد که شواهدی دال بر امدادرسانی بالگردهای ناشناس به عناصر داعشی در مناطق صلاح الدین، نینوا و دیالی وجود دارد.

 

الجباره از دولت خواست تا برای افشای هویت بالگردهای ناشناس به سرعت عمل کند.

 

وی اظهار داشت: «عملیات فرود هواپیماهای حمل‌و‌نقل و یک بالگرد برای تجهیزات و سلاح‌ها در مناطق تحت نفوذ داعش با چشم غیر مسلح قابل مشاهده است.»

 

وی توضیح داد که مناطق فرود هواپیماها هر از گاهی شاهد بمباران نیروهای عراقی بوده که این خود دال بر وجود عناصر تروریستی در این مناطق است.

 

الجباره افزود: «فرود مداوم این هواپیماها یادآور وقایعی است که در حوادث سال ۲۰۱۴ و وقایع خونین پس از آن از گروه تروریستی داعش پشتیبانی می‌کرد.»

 

وی با طرح پرسشی درباره هویت آن هواپیماها و عدم افشاگری دولت درباره این اقدامات داعش ادامه داد که چه کسی مسئول تحویل این تجهیزات و سلاح به تروریست‌هاست.

 

الجباره از دولت جدید به نخست‌وزیری «مصطفی الکاظمی» خواست که فورا اقدام کند و به حضور تروریست‌ها در صلاح الدین، موصل، تلعفر و دیالی و پشتبانی این هواپیماها از آن‌ها پایان دهد.

درگیری تروریست‌های مورد حمایت ترکیه با یکدیگر بر سر تقسیم غنایم

درگیری تروریست‌های مورد حمایت ترکیه با یکدیگر برای تقسیم اموالی که از ساکنان محلی به سرقت برده‌اند و از دیروز (جمعه) آغاز شده، همچنان ادامه دارد.

ادامه

امریکا, ترکیه, تروریسم, جهان, حقوق بشر, خاورمیانه, خبر, سوریه

انتقاد تند پامپئو از دادستان کل دیوان کیفری بین‌الملل به دلیل حمایت از حقوق فلسطینی‌ها

وزیر خارجه آمریکا دادستان کل دیوان کیفری بین‌الملل را به دلیل حمایت از حق فلسطین در طرح شکایت از جرائم جنگی اسرائیل به این دادگاه، به شدت مورد انتقاد قرار داد.

ادامه

اسراییل, امریکا, امریکای شمالی, جهان, حقوق بشر, خاورمیانه, خبر, فلسطین, قضایی, هلند

تروریست‌های داعش به هماهنگی با آمریکا برای حملات خود در سوریه اعتراف کردند

چند تروریست داعشی که توسط ارتش سوریه در منطقه صحرای سوریه دستگیر شدند اعتراف کردند که حملات تروریستی خود در سوریه را با هماهنگی نظامیان آمریکایی انجام می‌دادند.

ادامه

امریکا, تروریسم, جهان, خاورمیانه, خبر, سوریه