مخالفت جمعیت مشاغل سودان با طرح سازمان ملل برای حل بحران

جمعیت مشاغل سودان مخالفت خود را با طرح سازمان ملل برای مذاکره با شورای نظامی اعلام کرد.

 

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، جمعیت مشاغل سودانی در بیانیه‌ای اعلام کرد: ما از بیانیه پرتس فولکر، نماینده دبیرکل سازمان ملل در سودان درباره مذاکره و روند سیاسی میان سودانی‌ها اطلاع یافتیم و مخالفت کامل خود را با این درخواست که در راستای پیشبرد عادی سازی با مجرمان شورای نظامی است، اعلام کردیم.

 

در این بیانیه آمده است: مردم جسور ما به وضوح اعلام کردند که راه حل بحران سودان سرنگونی شورای نظامی به طور کامل و محاکمه عاملان آن به دلیل کشتار ملت سودان و تشکیل دولت غیرنظامی است.

 

این جمعیت از تحرکات فولکر انتقاد کرد و گفت: وی برای تثبیت و کسب حمایت از توافق بی ارزش با عبدالفتاح البرهان، رئیس شورای حاکمیتی تلاش کرد. اقدامات فولکر نقض اصول و پیام سازمان ملل درباره حمایت از آرمان‌های ملت‌ها درخصوص آزادی و صلح است.

 

این در حالی است که آمریکا، انگلیس، عربستان و امارات از، ابتکار عمل سازمان ملل درباره سودان استقبال کردند

 

گروه چهارجانبه ( آمریکا، انگلیس، عربستان و امارات) از ابتکار عمل سازمان ملل درباره سودان جهت تسهیل گفتگوها برای حل بحران سیاسی سودان استقبال کردند.

 

به گزارش ایرنا، در بیانیه منتشر شده این چهار کشور در تارنمای وزارت خارجه آمریکا آمده است: ما از اعلام نمایندگی سازمان ملل در سودان برای تسهیل گفتگوها جهت حل بحران سیاسی این کشور استقبال می‌کنیم.

 

در ادامه این بیانیه اشاره شده است: ما با جدیت از این ابتکار گفت‌وگو با کمک سازمان ملل و به رهبری سودان حمایت می‌کنیم. ما از همه بازیگران سیاسی سودان می‌خواهیم از این فرصت برای احیای روند انتقال دموکراتیک قدرت، مطابق با قانون اساسی ۲۰۱۹ استفاده کنند.

سودان: انقلاب ما مستحکم‌تر و سازمان‌یافته‌تر شده است

مصاحبه با موهَنِد اِلنور، وکیل حقوق بشر سودانی و سخنگوی “انجمن حرفه‌ای سودان” به نقل از وبگاه ”لیبریشن“ ۹ دسامبر ۲۰۲۱

ادامه

اتحادیه اروپا, اسراییل, اسلام سیاسی, امارات, امریکا, انگلستان, ایران, جهان, چین, حقوق بشر, روسیه, شمال افریقا

درخواست آتن از آنکارا برای باطل کردن توافقش با دولت پیشین لیبی

یونان بار دیگر از سیاست ترکیه در شرق دریای مدیترانه انتقاد و از آنکارا خواست تا یادداشت تفاهم با دولت پیشین لیبی درباره مرزهای دریایی را باطل کند.

ادامه

ترکیه, جنوب اروپا, جهان, خبر, شمال افریقا, فرانسه, قبرس, لیبی, مصر, یونان