اندیشکده آمریکایی؛ روند دلار زدایی در جهان توقف ناپذیر است

اندیشکده‌ای در آمریکا اعلام کرد روند دلار زدایی در جهان توقف ناپذیر و برتری بی چون و چرای واشنگتن در جهان در حال محو شدن است.  اندیشکده ریسپانسیبل استیتکرافت مستقر در واشنگتن دی سی آمریکا هشدار داد: برتری بی چون و چرای آمریکا در جهان در حال محو شدن است. حتی اگر کشور‌های جهان در ... اندیشکده آمریکایی؛ روند دلار زدایی در جهان توقف ناپذیر است

ادامه

آمریکا, اقتصادی, ایران, جنگ سرد, جهان, چین, روسیه

هشدار غول بانکی-مالی آمریکا: نشانه‌های دلارزدایی درحال ظهور است

استراتژیست های یکی از بزرگترین شرکت های خدمات مالی و بانکداری آمریکایی موسوم به جی پی مورگان روز دوشنبه هشدار دادند نشانه های از روند ظهور دلار زدایی و افول عصر دلار در اقتصاد جهانی در حال ظهور است. به گزارش روز دوشنبه ایرنا به نقل از خبرگزاری رویترز، تاثیرات اقتصادی ناشی از افزایش شدید ... هشدار غول بانکی-مالی آمریکا: نشانه‌های دلارزدایی درحال ظهور است

ادامه

آفریقای جنوبی, آمریکا, اقتصادی, برزیل, بریکس, جهان, چین, خبر, روسیه, گزارش, هندوستان

«اوپک پلاس» تصمیم به کاهش تولید نفت گرفت

وزیران نفت کشورهای اوپک پلاس در نشست امروز خود توافق کردند که تولید خود را از ابتدای سال آینده میلادی به میزان ۱.۴ میلیون بشکه در روز به مدت یک سال(تا پایان سال ۲۰۲۴) کاهش دهند. عربستان، روسیه و عمان نیز اعلام کردند که بطور داوطلبانه تولید نفت خود را کاهش خواهند داد. به گزارش ... «اوپک پلاس» تصمیم به کاهش تولید نفت گرفت

ادامه

آفریقا, اقتصادی, امارات, جهان, خبر, روسیه, عراق, عربستان سعودی, عمان

«ایلان ماسک» در پکن بدنبال چیست؟

ایلان ماسک، شهروند آمریکایی و ثروتمندترین مرد جهان که کارخانه خودروهای پیشرفته تسلا یکی از دارایی‌های اوست، سفری خبرساز را به چین آغاز کرده است؛ سفری که پیام‌های زیادی در عرصه سیاست و اقتصاد جهانی بدنبال دارد و اینکه فشارهای آمریکا برای مهار غول بزرگ صنعت و اقتصادی جهان ناکام مانده است. به گزارش روز ... «ایلان ماسک» در پکن بدنبال چیست؟

ادامه

آمریکا, اقتصادی, جهان, چین, شرق آسیا, گزارش

رئیس‌جمهوری کوبا؛ بریکس جایگزین هژمونی آمریکا در نظم اقتصادی بین‌المللی است

رئیس‌جمهوری کوبا، «بریکس» (ائتلاف اقتصادهای نوظهور جهان/ برزیل، روسیه، هند، چین و آفریقای جنوبی) را جایگزین مهمی برای نظم اقتصادی بین‌المللی «کاملا ناعادلانه» ایالات متحده و سیاست هژمونیک واشنگتن در کنترل کامل اقتصاد جهانی دانست. به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، میگل دیاز کانل (Miguel Díaz-Canel) رئیس جمهور کوبا در مصاحبه با بخش اسپانیایی‌زبان شبکه آرتی ... رئیس‌جمهوری کوبا؛ بریکس جایگزین هژمونی آمریکا در نظم اقتصادی بین‌المللی است

ادامه

آفریقا, آفریقای جنوبی, آمریکا, اقتصادی, بانک جهانی, برزیل, بریکس, جنگ سرد, جهان, چین, خبر, روسیه, صندوق بین‌المللی پول, کوبا, گزارش, هندوستان

مجارستان: تحریم نفت روسیه مثل انداختن بمب اتم بر اقتصاد ما است

نخست وزیر مجارستان اعلام کرد تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه بخش انرژی روسیه، خط قرمز این کشور محسوب می‌شود.

 

ویکتور اوربان در مصاحبه‌ای رادیویی گفت: «از زمان اعلام تحریم‌ها علیه روسیه موافقت خود را با پنج بسته تحریمی اولیه اتحادیه اروپا اعلام کردیم، اما از همان ابتدا به صراحت گفتیم که مجارستان یک خط قرمز دارد و آن هم انرژی است.»

 

به گزارش اسپوتنیک، نخست وزیر مجارستان با اشاره به اینکه هر کشوری حق حاکمیت توازن انرژی خود را دارد، گفت: «تحریم‌ها بمب اتمی است که می‌خواهند بر اقتصاد مجارستان بیاندازند».

 

نخست وزیر مجارستان همچنین گفت: «تحریم‌هایی که اتحادیه اروپا تاکنون اعمال کرده بیشتر برای اقتصاد اروپا مضر بوده است تا اقتصاد روسیه.»

 

به گفته منابع دیپلماتیک و رسانه‌های اروپایی، کمیسیون اروپا پیشنهاد داده که واردات نفت روسیه در شش ماه و واردات سایر محصولات نفتی تا آخر سال جاری میلادی ممنوع شود. مجارستان با محدود کردن واردات انرژی از روسیه مخالف است. اسلواکی نیز در خصوص آسیب دیدن اقتصاد خود در صورت تحریم نفتی روسیه هشدار داده است.

 

پیش از نخست وزیر مجارستان، پیتر سیجارتو، وزیر امور خارجه این کشور نیز گفته بود دولت مجارستان نمی‌تواند با اعمال ممنوعیت بر واردات نفت روسیه موافقت کند، زیرا این امر صدمات جبران ناپذیری به امنیت انرژی این کشور وارد می‌کند.

نماینده روسیه در سازمان ملل: جنگ جهانی در سطح اقتصادی در حال وقوع است

نماینده دائم روسیه در سازمان ملل در جریان نشست شورای امنیت این سازمان پیرامون اوکراین گفت که در حال حاضر با توجه با اقداماتی که علیه روسیه در واکنش به “عملیات ویژه نظامی” این کشور در اوکراین اتخاذ شده؛ یک جنگ جهانی در سطح اقتصادی در حال وقوع است.

ادامه

اقتصادی, اوکراین, تحریم, تحلیل, جنگ سرد, جهان, روسیه, شرق اروپا, ناتو

جنگ نیابتی روسیه و اوکراین، جهان را به قحطی بی‌سابقه‌ای می‌کشاند؟

براساس انتشار گزارش‌های مستند بین‌المللی همانطور که کارشناسان اقتصادی پیش بینی می‌کردند قیمت گندم به بالاترین سطح خود از سال ۲۰۰۸ به دلیل نگرانی‌های فزاینده از کمبود این محصول استراتژیک جهانی رسیده است. این به دلیل آن است که جنگ روسیه و اوکراین بیش از ۲۵ درصد از صادرات این کالای اساسی و مورد نیاز ... جنگ نیابتی روسیه و اوکراین، جهان را به قحطی بی‌سابقه‌ای می‌کشاند؟

ادامه

ارژانتین, اروپا, استرالیا, افریقا, امریکا, انگلستان, اوکراین, ترکیه, تونس, جهان, چین, حقوق بشر, خاورمیانه, روسیه, سوریه, سومالی, شرق آسیا, شرق اروپا, غرب, لبنان, لیبی, مقاله

اوپک پلاس به طرح افزایش تدریجی تولید نفت پایبند ماند

سازمان اوپک و متحدان نفتی آن در نشست پنجشنبه  (امروز) خود تصمیم گرفتند حتی با وجود طرح اتحادیه اروپا درباره حذف وابستگی به نفت روسیه به افزایش تدریجی تولید نفت پایبند بمانند.

ادامه

اتحادیه اروپا, اروپا, اقتصادی, اوکراین, جهان, خبر, روسیه, شرق اروپا