ماهیت و سرشت مبارزۀ سندیکایی

نولیبرالیسم، اپورتونیسم، و فساد برخی سندیکالیست‌ها عامل تحریف ماهیت و سرشت مبارزۀ سندیکایی بوده است. امروز کلمبیا ده‌ها سندیکا دارد که هیچ ارتباطی با مبارزه در دفاع از کارگر و به‌طورکلی پرولتاریا ندارند. آن‌ها زائدۀ کارفرمایان برای یک سکۀ کثیف رقت‌انگیز هستند و حاضرند برادران طبقاتی‌شان را بی‌شرمانه بفروشند. به‌عنوان مثال، هر کسی باور می‌کند ... ماهیت و سرشت مبارزۀ سندیکایی

ادامه

جهان, دیدگاه, سرمایه‌داری, طبقه کارگر, فساد, کلمبیا, کمونیسم, لنین, نئولیبرالیسم

ترامپ: آمریکا کشوری فاسد و فاشیستی است

دونالد ترامپ رئیس‌جمهور سابق آمریکا، با انتقاد از دادگاه و قاضی پرونده اتهامی خود، آمریکا را کشوری فاشیستی و فاسد و بایدن را یک رئیس‌جمهور فاشیست توصیف کرد. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الجزیره، دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق و نامزد کنونی انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ آمریکا پس از اینکه دادگاه منهتن او ... ترامپ: آمریکا کشوری فاسد و فاشیستی است

ادامه

آمریکا, آمریکای شمالی, تحلیل, تروریسم, فاشیسم, فساد

گزارش تحقیق و تفحص از شستا؛ اگر میلیون‌ها دلار به تاراج نمی‌رفت …

با این میلیون دلارهایی که اختلاس شده یا خاصه‌خرجی کرده‌اند و به این و آن بخشیده‌اند، می‌شد برای بازنشستگان کلی امکانات فراهم کرد، می‌شد دستمزد بازنشستگان را آنقدر افزایش داد که در هفته‌های آخر ماه در حسرت یک کیلو میوه نباشند. به گزارش خبرنگار ایلنا، با رونمایی از گزارش تحقیق و تفحص از شستا از ... گزارش تحقیق و تفحص از شستا؛ اگر میلیون‌ها دلار به تاراج نمی‌رفت …

ادامه

اقتصادی, ایران, بازنشستگان, حقوق بشر, طبقه کارگر, غارتگری, فساد, گزارش, معیشت, مغیشت

مقامات اوکراینی تسلیحات غرب را می‌دزدند

رهبر حزب میهن پرستان فرانسه اعلام کرد که تسلیحات ارسالی غرب به اوکراین، به میدان نبرد ارسال نمی‌شود. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از راشاتودی، یک سیاستمدار ارشد فرانسوی اعلام کرد که بخش بزرگی از کمک‌های غرب به کی‌یف توسط مقامات اوکراین دزدیده می‌شود. «فلوریان فیلیپات» رهبر حزب میهن پرستان فرانسه، که منتقد سرسخت ... مقامات اوکراینی تسلیحات غرب را می‌دزدند

ادامه

آمریکا, اوکراین, جنگ نیابتی, جهان, خبر, روسیه, غرب, فرانسه

نخست وزیر مجارستان رهبری اتحادیه اروپا را به ارعاب و باج گیری سیاسی متهم کرد

ویکتور اوربان، نخست وزیر مجارستان، رهبران اتحادیه اروپا را به ارعاب و باج گیری سیاسی متهم کرد و گفت که آنها باید استعفا دهد زیرا همه پروژه‌های کلیدی خود را به شکست کشانده‌اند. به گزارش اسپوتنیک، اوربان در یک کنفرانس مطبوعاتی، که ویدئو آن در شبکه اجتماعی ایکس منتشر شد، گفت:” اکنون رهبران اتحادیه اروپا ... نخست وزیر مجارستان رهبری اتحادیه اروپا را به ارعاب و باج گیری سیاسی متهم کرد

ادامه

آمریکا, اتحادیه اروپا, بلژیک, تحریم, جهان, خبر, فساد, مجارستان

متهمان ردیف دوم و سوم پرونده بابک زنجانی دوباره محاکمه شدند

اولین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات متهم ردیف دوم و سوم پرونده بابک زنجانی، بازرگان ایرانی محکوم به اعدام، روز شنبه ۱۷ تیرماه برگزار شد. حکم اعدام این دو متهم پیش از این در دیوان عالی نقض شده بود اما حکم اعدام بابک زنجانی همچنان به قوت خود باقی است.

 

به گزارش خبرگزاری مهر رسیدگی به این پرونده پیش از این در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به عهده قاضی صلواتی بود. اما در جلسه روز شنبه قاضی مقیسه مسوول رسیدگی به آن بود.

 

بابک زنجانی، متهم اصلی این پرونده پیش از این به عدام محکوم شده و مهدی شمس، متهم ردیف دوم و حمید فلاح هروی، متهم ردیف سوم پیش از این در دادگاه “مفسد فی‌الارض” شناخته و به “اعدام” محکوم شده بودند.

 

در کیفرخواستی که روز شنبه در دادگاه خوانده شد به این موضوع اشاره گشت که ” حسب اظهارات بابک زنجانی مهدی شمس محموله های نفتی را تحویل داده بود و به جای بازگرداندن عواید حاصل از فروش این مبلغ را هزینه کرده است.”

 

به گفته نجفی، نماینده دادستان تهران مهدی شمس از افرادی است که در تطهیر اموال ناشی از جرم به بابک زنجانی کمک کرده است. وی همچنین اتهامات مهدی شمس را مواردی چون فساد فی الارض، مشارکت در کلاه برداری ۱.۲ میلیارد یورویی، مشارکت در پولشویی و اخلالگری اعلام کرد.

 

نماینده دادستان تهران همچنین در این جلسه عنوان کرد که مهدی شمس مبلغ ۲۳۵ میلیون دلار بابت خرید سهام شرکت “اونوایر” ۳۳ میلیون دلار خرید هواپیما، ۲۹ میلیون دلار بابت خرید سه فروند ایرباس ۳۲۰، ۲۵ میلیون دلار بابت خرید ۵ فروند هواپیمای آرجی، ۵۰ میلیون دلار بابت نگهداری محموله ها برای علیرضا زیباحالت منفرد، ۵۰ میلیون دلار جهت هزینه های کشتی ها و همچنین ۱۰۰ میلیون دلار به حساب های مختلف بنکرز هزینه کرده است.

 

پیش از این رسانه‌های ایران اعلام کرده بودند که فرد دیگری در ارتباط با پرونده بابک زنجانی بازداشت شد که در رسانه‌های ایران او را “ع. ز. م” معرفی کردند.

 

مهدی شمس و حمید فلاح هروی نیز در دادگا‌های قبلی خود برخی مسوولیت‌ها در پرونده را به این فرد نسبت داده بودند و دادستان تهران از این شخص با عنوان “جعبه سیاه” پرونده یاد کرده بود.

 

غلامحسین اسماعیلی، رئیس دادگستری استان تهران، حدود یک ماه پیش گفت این شخص اعترافاتی داشته است که در سرنوشت مهدی شمس و حمید فلاح هروی موثر خواهد بود.

 

قاضی مقیسه نیز در این جلسه اعلام کرد که اگرچه این متهمان در بازداشت موقت اعلام کردند که پول ها را برمی گردانند، اما هیچ همکاری نداشته و نخواهند داشت.

 

قاضی مقیسه در واکنش به صحبت های شمس مبنی بر اینکه من به یکباره از لندن راهی اوین شدم، گفت: هر لندن نشینی که قدمی مقابل نظام بردارد، اوین نشین می شود.

 

بابک زنجانی با وزیر نفت رفاقت داشت

 

مهدی شمس نیز در پاسخ به اظهارات قاضی مقیسه مبنی بر اینکه او بابک زنجانی را به مسئولان نظام معرفی کرده بوده، چنین گفت: ” من نمی‌دانم چرا شما می‌گویید من بابک زنجانی را به مجموعه نفت معرفی کردم. مشخص است که خود زنجانی با وزیر نفت رفاقت داشت.”

 

متهم ردیف دوم این پرونده با بیان اینکه بابک زنجانی را چهار وزیر تایید کرده اند، گفت: “کسی که چهار وزیر او را تایید کرده‌اند، من چه کاره‌ام که بخواهم امکان‌سنجی کنم؟”

 

وی همچنین تاکید کرد: ” به نظر خودم خدمت کردم واسناد آن هم مشخص است و اگر ریال برداشتم، چرا از من برای رفع مشکلات نفتی کمک گرفته شد.”

 

مهدی شمس در سال‌های گذشته به عنوان تاجر در بریتانیا فعال بود و پیش از آن نیز در ایران معاون بازرگانی کشتیرانی بود.

 

حمید فلاح هروی، دیگر متهم پرونده، از مدیران سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح (ساتا) و عضو هیات مدیره سرمایه‌گذاری غدیر بود.

 

به گفته برخی رسانه‌ها حمید فلاح هروی در سال‌های گذشته به دلیل تخلفاتی از دستگاه‌های امنیتی اخراج شده بوده است.

 

این متهمان در دفاعیات قبلی خود اعلام کرده بودند که فعالیت‌هایشان در جهت کمک به ایران برای دور زدن تحریم‌های نفتی بوده است.

 

همچنین در حالی که قرار بود در جلسه امروز علیرضا زیباحالت منفرد نیز شرکت داشته باشد؛ اما وی در دادگاه حضور نداشت و مسوولان نیز درباره این غیبت توضیحی ندادند.

 

جلسه بعدی دادگاه متهمان پرونده بابک زنجانی روز یکشنبه برگزار خواهد شد.

 

بابک زنجانی بازرگان ایرانی است که تا پیش از دولت احمدی‌نژاد فعالیت‌های اقتصادی محدودی داشت اما در دوران دولت وی به یکی از بزرگترین سرمایه داران تاریخ ایران بدل شد وی همچنین یکی از بزرگترین متهمان به فساد و رانت خواری در تاریخ ایران است.

 

وی در دسامبر ۲۰۱۲ توسط اتحادیه اروپا به دلیل آنچه “کمک به دور زدن تحریمها از طریق داشتن نقش کلیدی در تجارت نفت ایران و انتقال پول مربوط به فروش آن به دولت ایران” خوانده شد، در لیست تحریم قرار گرفت. همچنین بابک زنجانی و موسسات مرتبط با او در آوریل ۲۰۱۳ از سوی آمریکا به پولشویی برای دور زدن تحریم‌های اعمال‌شده علیه ایران متهم شده‌اند.

رادیو فرانسه

افشای واگذاری‌۲۳مرکز بهاران به‌نزدیکان قالیباف ازسوی عضو شورای شهر

عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران با اشاره به قرارداد شهرداری تهران با قرارگاه امام رضا  در خصوص مدیریت ۲۳ مرکز بهاران به عنوان مراکز توانمندسازی جمعی از مددجویان مرتبط با آسیبهای اجتماعی گفت: من پیش از این نیز در خصوص ماهیت قرارگاه امام رضا به شهرداری تهران تذکر داده و ... افشای واگذاری‌۲۳مرکز بهاران به‌نزدیکان قالیباف ازسوی عضو شورای شهر

ادامه

ایران, خبر, فساد

سکوت محض درباره اسناد قاچاق ۲۰۰۰ تن خاک

به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا؛ خاک از منابع اصلی و ارزشمند کشور به حساب می‌آید، در ماه های گذشته مباحثی پیرامون خرید و فروش و قاچاق آن نیز مطرح شده است. بنابراین کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی در جریان بررسی لایحه حفاظت از خاک این موضوع را نیز تعیین تکلیف کرد.   بر اساس ... سکوت محض درباره اسناد قاچاق ۲۰۰۰ تن خاک

ادامه

ایران, خبر, فساد

راشا تودی؛ تخریب هوایپیماهای ویژه‌ی مقاوم در برابر حمله اتمی آمریکا در توفان

به گزارش راشاتودی، ۲ فروند از هواپیمای ویژه آمریکا که با هدف حفظ جان مقامات این کشور در برابر حملات اتمی احتمالی ساخته شده بودند بر اثر توفان تخریب شده اند.   حادثه طوفان و گردباد حدود یک هفته پیش رخ داده اما این حادثه برای نیروی هوایی آمریکا چنان شرم آور است که یک ... راشا تودی؛ تخریب هوایپیماهای ویژه‌ی مقاوم در برابر حمله اتمی آمریکا در توفان

ادامه

امریکا, جهان, خبر, فساد

تجمع سپرده‌گذاران مؤسسه اعتباری آرمان با دخالت نیروی انتظامی به خشونت کشیده شد + فیلم

اعتراض سپرده گزاران مؤسسه اعتباری آرمان(وحدت) اهواز به خشونت کشیده شد.   نیروی انتظامی با یورش به مالباختگان و سپرده گذاران اهواز که برای بازپس گیری پول و سپرده هایشان به استانداری رفته بودند سعی در متفرق کردن آنان کرد. در این حمله وحشیانه که اکثرا زنان را مورد حمله قرار داده بودند اقدام به ... تجمع سپرده‌گذاران مؤسسه اعتباری آرمان با دخالت نیروی انتظامی به خشونت کشیده شد + فیلم

ادامه

ایران, حقوق بشر, خبر, فساد