تعیین آیندۀ سیاسی ایران در پشت پردۀ مذاکرات غیرشفاف و دروغگویی‌های دیکتاتوری ولایی و دولت آمریکا

شواهد نشان دهندهٔ این واقعیت است که پای دولت ابراهیم رئیسی در حل مشکلات کشور به‌شدت در گل مانده است و او نیز مانند رئیس‌جمهور قبلی قادر به ایجاد تغییرهای محسوس با هدف بهبود وضعیت معیشتی مردم و اقتصاد ملی ناعادلانه و غارت‌زدۀ ایران نیست.

ادامه

اسراییل, اسلام سیاسی, اعتراضات اجتماعی, اقتصادی, امپریالیسم, امریکا, امنیتی, ایران, تحریم, جنگ سرد, حقوق بشر, سیاسی, صندوق بین‌المللی پول, عدالت اجتماعی, معلمان, مقاله, نئولیبرالیسم

آلمان و ایتالیا هم پول گاز روسیه را به روبل می‌دهند

آلمان و ایتالیا به شرکت های خود اجازه دادند تا حسابی به روبل در «گازپروم بانک» برای پرداخت به روبل و جلوگیری از قطع عرضه گاز، باز کنند.

ادامه

اتحادیه اروپا, اروپا, اقتصادی, المان, ایتالیا, بلغارستان, جهان, خبر, روسیه, شرق اروپا, فنلاند, لهستان

بایدن در نخستین سفر آسیایی خود به سئول و توکیو در راستای برنامه جنگ تجاری با چین

«جو بایدن» هنوز از جنگ نیابتی با روسیه در زمین اوکراین خلاص نشده، روز گذشته راهی کره جنوبی شد و فردا نیز به ژاپن می‌رود تا جنگ اقتصادی با چین را کلید بزند. در واقع او در اقدامی که می‌توان آن را در راستای «عملیات پرچم دروغین» دانست، هرچند به سئول و توکیو رفته است،

ادامه

استرالیا, اقتصادی, امریکا, امریکای شمالی, اوکراین, جنگ سرد, جهان, چین, روسیه, ژاپن, شرق آسیا, کره جنوبی, کره شمالی, مقاله, هندوستان

خیزش توده‌های محروم در شهرهای مختلف در اعتراض به‌ سیاست‌های ضدمردمی حکومت جمهوری اسلامی: «مرگ بر گرانی»، «مرگ بر خامنه‌ای»، «مرگ بر رئیسی»

اطلاعیۀ حزب تودۀ ایران در باره خیزش توده‌های محروم در شهرهای مختلف در اعتراض به سیاست های ضدمردمی حکومت جمهوری اسلامی: «مرگ بر گرانی»، «مرگ بر خامنه‌ای»، «مرگ بر رئیسی»

ادامه

اجتماعی, اختلاف طبقاتی, اطلاعیه, اعتراضات اجتماعی, اقتصادی, ایران, حقوق بشر, سیاسی, عدالت اجتماعی, فقر

عقب‌نشینی اتحادیه اروپا از طرح ممنوعیت انتقال نفت روسیه

منابع خبری از عقب‌نشینی اتحادیه اروپا از طرح منع کشتی‌ها برای انتقال نفت خام روسیه خبر دادند.

 

به گزارش باشگاه خبرنگاران: اتحادیه اروپا امروز (دوشنبه) طرح ممنوعیت حمل و نقل نفت خام روسیه را به دلیل حجم بالای مخالفت‌ها کنار گذاشت.

 

نشریه فایننشال تایمز در گزارشی نوشت: اتحادیه اروپا از طرحی که کشتی‌ها برای انتقال نفت خام روسیه را منع می‌کرد عقب‌نشینی کرده است، زیرا کشور‌های عضو این اتحادیه بر سر این تحریم‌ها به توافق نرسیده‌اند.

 

اما به نوشته این نشریه، کمیسیون اروپا همچنان تمایل دارد شرکت‌های اروپایی، بیمه برای نفتکش‌های حامل نفت خام روسیه را دریافت نکنند تا توانایی روسیه برای انتقال نفت خام محدود شود.

 

اتحادیه اروپا همچنان در تلاش برای حصول توافق بر سر ششمین بسته تحریمی روسیه است. منع کشتی‌ها از حمل و نقل نفت خام روسیه و ممنوعیت واردات نفت از جمله موارد این بسته تحریمی اعلام شده است.

 

کمیسیون اروپا در حال حاضر در صدد است تا مجارستان و برخی دیگر از کشور‌های اروپای شرقی را موافق با تحریم‌ها کند، به همین منظور «شارل میشل» رئیس کمیسیون اروپا امروز (دوشنبه) به بوداپست خواهد رفت.

 

چند منبع آگاه نیز به این نشریه اعلام کردند که تحریم انتقال نفت روسیه به دلیل مخالفت‌های یونان و مالت در حال حاضر کنار گذاشته شده است.

 

برخی از کشور‌های اروپایی در واکنش به این بسته تحریمی خواستار مشارکت انگلیس و آمریکا در چنین اقدامی شده و همکاری آمریکا در این زمینه را بسیار مهم دانسته‌اند، زیرا می‌تواند از نفوذ خود در لیبری، پاناما و جزایر مارشال که کشتی با پرچم آن‌ها حرکت می‌کند، استفاده کند.

 

در حال حاضر ۷۵ روز از آغاز حمله نظامی روسیه به اوکراین می‌گذرد و کشور‌های غربی با مداخلات و تحریم‌هایشان سعی در بدتر کردن اوضاع داشته‌اند.

 

به طور مثال، شب گذشته کاخ سفید با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد کشور‌های عضو گروه ۷ تصمیم به پایان دادن واردات نفت از روسیه گرفته و واشنگتن نیز تحریم‌های جدیدی علیه روسیه معرفی کرده است.

 

آمریکا در بیانیه خود برای تحریم‌های جدید علیه روسیه، اعلام کرد که مشاوره‌های مدیریتی و خدمات حسابداری و رسانه‌هایی را که به‌ طور مستقیم یا غیرمستقیم توسط دولت روسیه تأمین مالی و حمایت می‌شوند، را هدف قرار می‌دهد.

 

رئیس دومای دولتی روسیه نیز به تازگی آمریکا را به همکاری‌های نظامی در اوکراین متهم و اعلام کرد آمریکا در عملیات‌های نظامی نیرو‌های اوکراینی علیه روسیه مداخله مستقیم دارد.

نقش سیاست‌های اقتصادی دولت ابراهیم رئیسی، در افزایش نرخ تورم،‌بیکاری و گرانی

موج گرانی کالاها و خدمات با قدرتی مهارناپذیر جامعه را درمی‌نوردد و سفرۀ زحمتکشان را با شتابی زیاد می‌روبد و خالی می‌کند.

ادامه

اجتماعی, اختلاف طبقاتی, اقتصادی, ایران, خصوصی‌سازی, سرمایه‌داری, عدالت اجتماعی, فقر

اتریش با رد پیوستن این کشور به ناتو، از مخالفت با تحریم گازی روسیه خبر داد

«آلکساندر شالنبرگ» وزیر امور خارجه اتریش روز یکشنبه در جریان نشستی در«سالزبورگ» تصمیم این کشور برای رد تحریم گازی روسیه را تایید کرد و گفت که اتریش به ناتو نخواهد پیوست.

ادامه

اتحادیه اروپا, اتریش, تحریم, جهان, خبر, روسیه, سوئد, فنلاند, ناتو

بسته تحریمی جدید گروه ۷ علیه روسیه

در آستانه سالروز “پیروزی” در روسیه، ایالات متحده یکشنبه شب اعلام کرد بسته تحریمی جدیدی را علیه روسیه تدوین کرده است.

ادامه

اتحادیه اروپا, اروپا, المان, امریکا, انگلستان, ایتالیا, تحریم, جهان, حقوق بشر, روسیه, ژاپن, شرق اروپا, فرانسه, کانادا, گزارش

بلغارستان: ما را از تحریم خرید نفت روسیه مستثنی کنید

معاون نخست وزیر بلغارستان گفت که اگر اتحادیه اروپا این کشور را از تحریم خرید نفت روسیه مستثنی نکند، بلغارستان از تحریم‌های جدید این اتحادیه علیه روسیه حمایت نخواهد کرد.

ادامه

اتحادیه اروپا, اسلواکی, اوکراین, بلغارستان, تحریم, جنگ سرد, چک, خبر, روسیه, ژاپن, شمال اروپا, گروه ۷, مجارستان