افشاگری اسنودن درباره دروغ شرکت سازنده جاسوس‌افزار پگاسوس

کارمند سابق سازمان اطلاعات آمریکا دروغ شرکت اسرائیلی سازنده جاسوس‌افزار پگاسوس درباره غیر ممکن بودن هک گوشی‌های رؤسای جمهور آمریکا و فرانسه را فاش کرد.

ادامه

اسراییل, اسنودن, امریکا, جهان, حقوق بشر, خبر, روسیه, فرانسه

اسنودن؛ آمریکا هم باید با الزام صریح برای افشای اقدامات خود مواجه شود

افشاگری اخیر درباره جاسوسی آمریکا از سران اروپایی با کمک سرویس مخفی دانمارک در میانه سکوت واشنگتن، واکنش‌های زیادی را به همراه داشته است.

ادامه

اتحادیه اروپا, اروپا, اروپای شمالی, اسنودن, المان, امریکا, جهان, جهان غرب, چین, حقوق بشر, دانمارک, سوئد, غرب اروپا, فرانسه, گزارش, نروژ

آمریکا، ائتلاف «پنج چشم» علیه چین شکل داد

یک خبرنگار مستقل اظهار کرد، آژانس‌های اطلاعاتی غربی توانسته‌اند به دلیل شبکه‌های رو به گسترش کابل‌های فیبر نوری حوزه خاورمیانه به داده‌ها و ترافیک ارتباطاتی این منطقه دسترسی پیدا کنند.

ادامه

اروپا, استرالیا, اسنودن, المان, امریکا, انگلستان, جنگ سرد, جهان, چین, خاورمیانه, روسیه, ژاپن, کانادا, گزارش, مصر, نیوزلند

تلاش سناتورهای جمهوری‌خواه برای مجاب کردن ترامپ به عفو اسنودن

پایگاه خبری پولیتیکو گزارش داد، چندین تن از قانون‌گذاران جمهوری‌خواه از رئیس جمهور در حال کناره‌گیری آمریکا می‌خواهند تا مقاطعه‌کار سابق و افشاگر آژانس امنیت ملی را مورد عفو قرار دهد.

ادامه

اسنودن, امریکا, امریکای شمالی, جهان, حقوق بشر, خبر رسانی, روسیه

عفو بین‌الملل: دنیا اسنودن را نه به چشم یک خیانتکار که به چشم یک قهرمان می‌بیند

درخواست نهادهای حقوق بشری از اوباما برای عفو اسنودن پیش از ترک کرسی ریاست جمهوری

 
کارزاری که به ابتکار برخی نهادهای حقوق بشری از جمله اتحادیه آزادی های مدنی آمریکا، عفو بین الملل و دیده بان حقوق بشر ازماه سپتامبر تاکنون برای عفو«ادوارد اسنودن» پیمانکار سابق آژانس امنیت ملی آمریکا به فعالیت پرداخته بود، روز گذشته با تحویل طومار درخواست مردمی به «باراک اوباما»پایان یافت.

 

به نوشته تارنمای عفو بین الملل، نزدیک به یک میلیون امضا پای طوماری است که از اوباما می خواهد تا اسنودن را که در سال ۲۰۱۳ از فعالیت های جاسوسی دولت های غربی از شهروندان پرده برداشته و اسناد محرمانه آژانس امنیت ملی آمریکا را فاش کرده بود، مورد عفو ریاست جمهوری قرار دهد.

 
اوباما تا پنج روز دیگر کرسی ریاست جمهوری را ترک می کند و جای خود را به «دونالد ترامپ» جمهوریخواه می دهد.

 
درخواست نهادهای حقوق بشری برای عفو اسنودن در شرایطی مطرح شده که اخیرا شایعاتی درباره احتمال استرداد وی از روسیه به خاک آمریکا در دولت ترامپ به گوش می رسد.

 
«مایک پمپئو»گزینه رئیس جمهوری جدید برای سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا(سیا)خواستاراعدام اسنودن به علت اقدام علیه امنیت ملی آمریکا شده واین مسئله، انتقاد فعالان حقوق بشری را به دنبال داشته است.

 
کارمند سابق نهاد های امنیتی آمریکا حتی اگر اعدام هم نشود، یک دوره محکومیت طولانی در انتظارش خواهد بود که ممکن است قریب به ۳۰ سال به طول بینجامد.

 
«سالیل شتی» دبیرکل سازمان عفو بین الملل روز جمعه در این خصوص گفت که دنیا اسنودن را نه به چشم یک خیانتکار که به چشم یک قهرمان می بیند.

 
وی گفته بود : اینکه او پس از گذشت سالها همچنان در تبعید و سرگردان باشد، یک بی عدالتی آشکار است.

 
اسنادی که اسنودن فاش کرده بود، از جاسوسی گسترده دولت آمریکا و برخی شرکای اروپایی واشنگتن از شهروندان عادی حکایت داشت. شرکت های بزرگ اینترنتی مانند گوگل، فیسبوک، توئیتر، مایکروسافت و اسکایپ هم در این موضوع مشارکت داشتند.

ایرنا

تحقیقات پارلمان آلمان درباره ویکی لیکس؛ سازمان اطلاعات آلمان برای آمریکا جاسوسی کرده است

پلیس پارلمان آلمان درباره اسناد ویکی لیکس تحقیقات خود را آغاز می کند. به گزارش  مجله اشپیگل، یکی از مقامات ارشد امنیتی اعلام کرده بود که سایت ویکی لیکس اسناد مربوط به همکاریهای امنیتی-اطلاعاتی میان واشنگتن و برلین را از سوی هکرهای روسی بدست آورده است.   این مقام امنیتی همچنین خاطر نشان کرده بود که ... تحقیقات پارلمان آلمان درباره ویکی لیکس؛ سازمان اطلاعات آلمان برای آمریکا جاسوسی کرده است

ادامه

اسنودن, المان, جهان, خبر

اسنودن: چرا پترائوس حتی یک روز هم به زندان نرفت؟!

ادوارد اسنودن، مقاطعه کار سابق آژانس امنیت ملی آمریکا در مصاحبه‌ای گفت، دیوید پترائوس، مدیر سابق سیا اطلاعات خیلی محرمانه‌تری به نسبت آنچه که خودش منتشر کرده فاش ساخته اما در نهایت مورد ملاطفت قرار گرفته است. / به گزارش ایسنا، به نقل از یاهونیوز، ادوارد اسنودن، مقاطعه کار سابق آژانس امنیت ملی آمریکا و ... اسنودن: چرا پترائوس حتی یک روز هم به زندان نرفت؟!

ادامه

اسنودن, امریکا, جهان, خبر

چه چیزی مانع از سفر اسنودن به آلمان می‌شود؟

آیا سفر اسنودن به آلمان منع سیاسی دارد یا منع حقوقی؟ یک کارشناس حقوق جزایی بین‌المللی به این پرسش پاسخ می‌دهد.   اگر قرار باشد کسی درباره فعالیت‌های جاسوسی آژانس امنیت ملی آمریکا در اروپا اطلاعاتی داشته باشد، آن فرد ادوارد اسنودن است. یعنی همان کسی که با افشاگری‌های خود از فعالیت‌های جاسوسی این آژانس ... چه چیزی مانع از سفر اسنودن به آلمان می‌شود؟

ادامه

اسنودن, المان, امریکا

اسنودن: از ترامپ نترسید

به گزارش امروز (جمعه) خبرگزاری فرانسه، کارمند سابق آژانس امنیت داخلی آمریکا درارتباطی تصویری گفت: ‘ برای جهانی بهتر، نباید به اوباما امید داشته باشیم و از دونالد ترامپ بترسیم. باید خودمان جهان را بسازیم.’   ادوارد اسنودن شب گذشته درارتباط تصویری از روسیه با تماشاگران سینمایی درهلند از مردم خواست تا با همکاری، یکدیگر ... اسنودن: از ترامپ نترسید

ادامه

اسنودن, امریکا, امریکای شمالی, خبر