نتیجه درگیری نظامی آمریکا و چین، انهدام تمدن بشری است

وزیر خارجه اسبق آمریکا نسبت به افزایش تنش‌ها بین این کشور و چین و احتمال درگیری نظامی بین دو کشور هشدار داد. به گزارش مهر، هنری کیسینجر، استراتژیست برجسته و وزیر خارجه اسبق آمریکا در گفت‌وگو با نشریه وال‌استریت ژورنال هشدار داد که با روند کنونی افزایش تنش‌ها بین آمریکا و چین منجر به درگیری ... نتیجه درگیری نظامی آمریکا و چین، انهدام تمدن بشری است

ادامه

آمریکا, آمریکای شمالی, تحلیل, جنگ سرد, جهان, چین, حقوق بشر, خبر, شرق آسیا

فرمانده آمریکایی: اوکراین در کوتاه‌مدت به اهدافش دست پیدا نخواهد کرد

رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا روز پنجشنبه به خبرنگاران در پنتاگون گفته جنگ در اوکراین بدون راه حل نظامی در آینده نزدیک ادامه خواهد یافت. به گزارش خبرگزاری فارس، «مارک میلی»، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا روز پنجشنبه به خبرنگاران در پنتاگون گفته جنگ در اوکراین بدون راه حل نظامی در آینده نزدیک ادامه خواهد ... فرمانده آمریکایی: اوکراین در کوتاه‌مدت به اهدافش دست پیدا نخواهد کرد

ادامه

آمریکا, اوکراین, جنگ سرد, جهان, خبر, روسیه, شرق اروپا, گزارش

وبگاه «دی کلسیفاید یوکه»: جنگ‌طلبی انگلیس در اوکراین، اروپا را به سمت فاجعه سوق می‌دهد

وبگاه «دی کلسیفاید یوکه» در گزارشی با اشاره به تحرکات ماجراجویانه انگلیس در جنگ اوکراین، از ارسال تسلیحات آلوده به اورانیوم ضعیف شده گرفته تا لابی برای انتقال جنگنده‌های اف‌-۱۶ به جبهه اوکراین، تصریح کرد که دولت لندن، اروپا را به سمت درگیری فاجعه‌بار با روسیه سوق می‌دهد. به گزارش ایرنا، در این نوشتار با ... وبگاه «دی کلسیفاید یوکه»: جنگ‌طلبی انگلیس در اوکراین، اروپا را به سمت فاجعه سوق می‌دهد

ادامه

آمریکا, اروپا, انگلستان, اوکراین, جنگ سرد, جهان, روسیه, سوریه, شرق اروپا, صلح, گروه ۷, ناتو

حمله هکری گسترده به زیرساخت‌های نیروی دریایی آمریکا

نیروی دریایی آمریکا از حمله سایبری به زیرساخت‌های حیاتی این سازمان خبر داده است. به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «کارلوس دل تور» معاون فرماندهی نیروی دریایی آمریکا از هک زیرساختهای نیروی دریایی این کشور توسط هکرهای مورد حمایت دولت چین خبر داده است.  براساس گزارش شبکه سی ان بی سی، این فرمانده نیروی ... حمله هکری گسترده به زیرساخت‌های نیروی دریایی آمریکا

ادامه

آمریکا, آمریکای شمالی, جنگ سرد, چین, خبر, شرق آسیا

اسپوتنیک؛ فرمانده کل نیروهای مسلح اوکراین از ناحیه سر زخمی شده است

منابع آگاه اعلام کردند که فرمانده کل نیروهای مسلح اوکراین بر اثر حمله موشکی روسیه از ناحیه سر زخمی شده است. به گزارش باشگاه خبرنگاران: امروز چهارشنبه، یک منبع آگاه به اسپوتنیک اعلام کرد که والری زالوژنی، فرمانده کل نیرو‌های مسلح اوکراین در اوایل ماه می‌ در نتیجه حمله موشکی روسیه به مرکز فرماندهی اوکراین ... اسپوتنیک؛ فرمانده کل نیروهای مسلح اوکراین از ناحیه سر زخمی شده است

ادامه

اوکراین, جهان, خبر, روسیه, شرق اروپا

صدور حکم دادگاه عالی پاکستان و واکنش عمران خان

دادگاه عالی پاکستان روز پنجشنبه اقدام عمران خان نخست وزیر این کشور را برای انحلال پارلمان غیرقانونی اعلام کرد و از قانونگذاران خواست تا ظرف دو روز آینده، کار خود را از سر بگیرند.

 

به گزارش خبرگزاری مهر، عمران خان نخست وزیر پاکستان در توئیتی پس از خطاب قرار دادن مردم، خواستار تشکیل جلسه کابینه در روز جمعه شد.

 

وی در ادامه افزود: پیام من به ملتم این است که همیشه به جنگیدن و مبارزه برای پاکستان تا آخرین نفس ادامه خواهم داد.

 

دادگاه عالی پاکستان روز پنجشنبه اقدام عمران خان نخست وزیر این کشور را برای انحلال پارلمان غیرقانونی اعلام کرد و از قانونگذاران خواست تا ظرف دو روز آینده، کار خود را از سر بگیرند. عمران خان روز دوشنبه و بعد از آنکه نایب رئیس پارلمان طرح رأی عدم اعتماد به وی را رد کرد، خواستار انحلال پارلمان و برگزاری انتخابات شد. در پی این اقدام، اپوزیسیون به دادگاه عالی شکایت برد و به این ترتیب، سرنوشت عمران خان به این مرجع قانون گذاری واگذار شد.

 

دادگاه عالی در حکم روز گذشته خود برگزاری جلسه رأی عدم اعتماد را بلامانع اعلام کرد. این حکم می‌تواند به قیمت پایان دوره زمامداری عمران خان در کشوری تمام شود که در آن هیچ نخست وزیری از اقبال تکمیل دوره زمامداری خود برخوردار نیست.

 

رهبر پاکستان که پیشتر مخالف مداخله آمریکا در امور افغانستان بود و در عین حال روابطش را با روسیه (و چین) از زمانی که در سال ۲۰۱۸ به قدرت رسیده بود مستحکم کرده بود، آمریکا را به حمایت از برنامه برکناری‌اش متهم می‌کند. واشنگتن این اتهام را رد می‌کند.

 

در همین حال پس از تصمیم دادگاه عالی این کشور طرفداران خشمگین عمران خان در حالی با شعارهای ضدآمریکایی به خیابان‌ها سرازیر شدند که مخالفان وی در خیابان‌ها به جشن و پایکوبی پرداختند. پلیس در این ماجرا دو طرف را به آرامش فراخواند.

 

برپایه این گزارش اگر «عمران خان» رای اعتماد پارلمان را بدست نیاورد، مخالفانش می‌توانند تا ماه اوت ۲۰۲۳ نامزد نخست وزیری خود را برای انتخابات معرفی کنند. «شهباز شریف» جوان‌ترین برادر «نواز شریف» که ۳ دوره نخست وزیر پاکستان بود اعلام کرد به عنوان نامزد مخالفان انتخاب شده است. مخالفان دولت گفته بودند خواستار برگزاری انتخابات زودهنگام می‌باشند اما تنها پس از شکست سیاسی «عمران خان» و به صورت قانونی این اقدام انجام خواهد شد. کمیسیون انتخابات پاکستان روز پنجشنبه اعلام کرد ممکن است انتخابات جدید این کشور در ماه اکتبر برگزار شود.

چین نسبت به “سیاسی‌شدن” مسئله حقوق بشر هشدار داد

پس از آنکه مجمع عمومی سازمان ملل متحد به تعلیق روسیه از شورای حقوق بشر این سازمان رای مثبت داد، وزارت خارجه چین گفت که پکن “مخالف سیاسی شدن” مسئله حقوق بشر است.

ادامه

جنگ سرد, جهان, چین, حقوق بشر, روسیه, سازمان ملل, شرق آسیا, گزارش

سوریه: اقدام هماهنگ غرب علیه روسیه هیچ ارتباطی با حقوق بشر در اوکراین ندارد

بسام صباغ نماینده دائم سوریه در سازمان ملل متحد در پی تعلیق عضویت روسیه در شورای حقوق بشر سازمان ملل تأکید کرد که اقدام هماهنگ غرب برای بدنام کردن فدراسیون روسیه هیچ ارتباطی با حقوق بشر در اوکراین ندارد.

ادامه

امریکا, امریکای شمالی, اوکراین, بیانیه, تحریم, تحلیل, جهان, حقوق بشر, خاورمیانه, روسیه, سازمان ملل, سوریه, شرق اروپا, غرب

سربازان اوکراینی اسیران روس را اعدام کردند

تصاویر منتشر شده در رسانه‌های اجتماعی نشان می‌دهد که گروهی از سربازان اوکراینی پس از اسیر کردن سربازان روسیه، آن‌ها را درحالی که دست‌هایشان بسته است، به قتل می‌رسانند.

ادامه

امریکا, اوکراین, جنگ سرد, جهان, حقوق بشر, روسیه, شرق اروپا