چین: آمریکا مسئول ایجاد و تشدید بحران اوکراین است

سخنگوی وزارت خارجه چین با تاکید بر اینکه آمریکا عامل تشدید بحران در اوکراین است توصیه کرد که آمریکایی‌ها به آتش جنگ سوخت نریزند. وانگ ونبین، سخنگوی وزارت خارجه چین گفت ایالات متحده مسئول ایجاد و تشدید بحران اوکراین است، چین توصیه می‌کند که به آتش سوخت نریزد، بلکه برای یک راه حل سیاسی کاری ... چین: آمریکا مسئول ایجاد و تشدید بحران اوکراین است

ادامه

آمریکا, اروپا, اوکراین, تحلیل, جنگ نیابتی, چین, روسیه, شرق آسیا, شرق اروپا, صلح

گام‌های راهبردی روسیه و چین برای مقابله با انحصارگرایی آمریکا

کارشناس مسائل روسیه، با اشاره به سفر اخیر «ولادیمیر پوتین» به چین و دیدار او با رئیس‌جمهور این کشور شرق آسیا تصریح کرد: این سفر به‌رغم فشارهای غرب در حوزه امنیتی و اقتصادی، سفر موفقیت‌آمیزی بود. به گزارش ایسنا، «ولادیمیر پوتین»، رئیس‌جمهور روسیه در جریان سفر رسمی خود به چین در روز پنجشنبه با «شی ... گام‌های راهبردی روسیه و چین برای مقابله با انحصارگرایی آمریکا

ادامه

آمریکا, اروپا, اقتصادی, امنیتی, جهان, چین, روسیه, سازمان پیمان امنیت جمعی, شانگ‌های, شرق آسیا, غرب, کمونیسم, گزارش, همکاری استراتژیک

واشنگتن: تقویت روابط چین با روسیه، امیدها به بهبود رابطه با آمریکا را زیر سوال می‌برد

آمریکا اعلام کرد که با توجه به تقویت روابط چین با روسیه، امکان بهبود روابط پکن-واشنگتن وجود ندارد. به گزارش ایلنا به نقل از اسپوتنیک،‌ آمریکا اعلام کرد که با توجه به تقویت روابط چین با روسیه، امکان بهبود روابط پکن-واشنگتن وجود ندارد. ایالات متحده روز گذشته -پنج‌شنبه- اعلام کرد که رئیس‌جمهوری چین نمی‌تواند روابط ... واشنگتن: تقویت روابط چین با روسیه، امیدها به بهبود رابطه با آمریکا را زیر سوال می‌برد

ادامه

آمریکا, آمریکای شمالی, تحلیل, جنگ سرد, چین, روسیه, شرق آسیا, شرق اروپا, غرب

رسانه فنلاندی: غرب باید توسعه خودروهای برقی را از چین بیاموزد

پرتیراژترین روزنامه فنلاند «هلسینگین سانُمات» روز سه‌شنبه ۱۴ مه با انتشار سرمقاله‌ای اعلام کرد که در مواجهه با موفقیت خودروهای برقی چین، کشورهای غربی باید از این کشور بیاموزند. خودروهای برقی چین از نظر کیفیت شروع به پیشی گرفتن از خودروهای غربی کرده‌اند. محدود کردن چین روند گذار غرب به سوی عاری شدن از سوخت‌های ... رسانه فنلاندی: غرب باید توسعه خودروهای برقی را از چین بیاموزد

ادامه

آمریکا, اروپا, جهان, چین, شرق, شرق آسیا, غرب, فنلاند, گزارش

بورل: اتحادیه اروپا، تایوان را به‌رسمیت نمی‌شناسد

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با اشاره به مسئله «چین واحد» صراحتا عنوان کرد که این اتحادیه، جزیره خودگردان تایوان را به عنوان «کشور» به‌رسمیت نمی‌شناسد و نخواهد شناخت. به گزارش ایسنا، همزمان با اینکه دولت ایالات متحده روابط غیررسمی با تایوان دارد و به این جزیره تسلیحاتی را ارسال می‌کند، تنش‌ها میان آمریکا و ... بورل: اتحادیه اروپا، تایوان را به‌رسمیت نمی‌شناسد

ادامه

آمریکا, اتحادیه اروپا, اروپا, اقتصادی, تایوان, تحلیل, جنگ سرد, جهان, چین, شرق آسیا

رییس‌جمهوری آمریکا؛ احتمال دارد دیدارش با رهبر کره‌شمالی در ماه ژوئن برگزار نشود

رئیس‌جمهوری آمریکا می‌گوید، دیدار ماه آتی او با رهبر کره‌شمالی که قرار بود در سنگاپور برگزار شود، ممکن است به تأخیر بیفتد و ۱۲ ژوئن برگزار نشود.

 

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا این سخنان را همزمان با استقبال از مون جائه این، رئیس‌جمهور کره‌جنوبی گفت که برای مشورت دادن به ترامپ به واشنگتن رفته است.

 

ترامپ امروز سه‌شنبه، پیش از آغاز دیدار با همتای کره‌جنوبی خود با اشاره به دیدار ماه آتی او با رهبر کره‌شمالی که قرار بود دوازدهم ژوئن در سنگاپور برگزار شود، گفت: اگر حالا برگزار نشود، شاید یک وقت دیگر برگزار شود.

 

خبرگزاری رویترز گزارش داد، رئیس‌جمهور آمریکا گفته است، احتمال این که این دیدار برگزار نشود، کم نیست.

 

قرار بود رئیس‌جمهوری آمریکا ۱۲ ژوئن با رهبر کره‌‍شمالی در سنگاپور دیدار کند. هنوز هیج تغییر رسمی و حتمی درباره تأخیر این دیدار از سوی دو کشور اعلام نشده است.

 

کره‌شمالی هفته گذشته تهدید کرد در صورت اصرار آمریکا برای خلع سلاح یک‌طرفه پیونگ‌یانگ، کیم جانگ اون ممکن است از حضور در این دیدار تاریخی صرف‌نظر کند.

 

در صورت برگزاری، این نخستین دیدار میان یک رئیس‌جمهوری آمریکایی مستقر در کاخ‌سفید با یک رهبر کره‌شمالی است.

 

هم‌زمان گزارش شده رئیس‌جمهوری کره‌جنوبی که چندی پیش در منطقه مرزی میان دو کره یک روز کامل را با کیم جونگ اون سپری و رو دو رو با او مذاکره کرد، در دیدار امروز خود با رئیس‌جمهوری آمریکا درباره شکل و محتوای این جلسه به ترامپ مشورت می‌دهد.

 

خبرگزاری یونهاپ کره‌جنوبی به نقل از یکی از مقام‌های دولت این کشور گزارش داد، قرار است مون دراین جلسه به ترامپ از آنچه باید در این جلسه انتظارش را داشته باشد و آنچه نباید از کیم جونگ اون انتظار داشته باشد، بگوید.

 

کره شمالی چهارشنبه گذشته دیدار فرماندهان ارشد نظامی خود با فرماندهان کره‌جنوبی را در اعتراض به ادامه مانورهای نظامی مشترک میان سئول و واشنگتن لغو کرد.

 

پیونگ‌یانگ این مانورها را تحریک‌آمیز و تمرینی برای اشغال کره‌شمالی ارزیابی می‌کند.

 

پس از آن کره‌شمالی به سخنان جان بولتن، مشاور امنیت ملی جدید ترامپ واکنش تندی نشان داد؛ چرا که بولتن از نحوه مواجهه آمریکا با برنامه هسته‌ای لیبی به عنوان مدل مناسبی برای کره‌شمالی سخن گفته بود.

 

هم‌زمان مایک پنس، معاون رئیس‌جمهوری آمریکا به کیم جونگ اون اخطار داده است، در صورت برگزاری اجلاس ماه آینده با دونالد ترامپ، او را به بازی نگیرد.

 

او در مصاحبه با شبکه فاکس نیوز گفت: اشتباه بزرگی خواهد بود اگر کیم جونگ اون فکر کند می‌تواند دونالد ترامپ را به بازی بگیرد.

 

پنس همچنین گفت که ممکن است رئیس‌جمهوری آمریکا در مورد شرکت در اجلاس ۱۲ ژوئن در سنگاپور تجدید نظر کند.

ایسنا

امریکا مجدد تهدید کرد؛ کره شمالی درصورت عدم توافق با سرنوشت لیبی مواجه می‌شود

به گزارش سی ان ان، مایک پنس، معاون دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا هشدار داد درصورتی که کره شمالی موفق به دستیابی به یک توافق با آمریکا نشود سرنوشتی شبیه به لیبی در انتظارش خواهد بود.

ادامه

امریکا, جهان, خبر, شرق آسیا, کره شمالی

چین و ایالات متحده آمریکا، به جنگ تجاری خاتمه می‌دهند

چین و ایالات متحده آمریکا، تصمیم گرفتند که به هر گونه جنگ تجاری و نیز به افزایش تعرفه های گمرکی بر واردات محصول، خاتمه دهند.   بنا به گزارش رسانه های رسمی چین، امروز یکشنبه ٢٠ مِه، ایالات متحدۀ آمریکا و چین تصمیم گرفتند با محکوم کردن هرگونه جنگ تجاری، به افزایش عوارض مالیاتی بر ... چین و ایالات متحده آمریکا، به جنگ تجاری خاتمه می‌دهند

ادامه

اقتصادی, امریکا, جهان, چین, خبر

وقتی که اون با “زیرکی” خود شگفتی‌ساز می‌شود

پایگاه خبری هیل در این باره نوشت: مانورهای چند ماه اخیر کیم جونگ اون،‌ رهبر کره‌شمالی در عرصه بین‌المللی موجب شگفتی برخی بابت “زیرکی و دانایی” آنها شده است.

ادامه

امریکا, جهان, چین, خبر, شرق آسیا, کره جنوبی, کره شمالی, لیبی

اعزام بمب‌افکن‌های پکن به جزایر دریای چین جنوبی

به گزارش رویترز، نیروی هوایی چین بمب‌افکن‌های خود را روی جزایر دریای چین جنوبی مستقر کرد. نیروی هوایی چین در بیانیه‌ای این اقدام را بخشی از رزمایش تمرینی خود در مناطق مورد مناقشه اعلام کرد.

ادامه

امریکا, جهان, چین, خبر, شرق آسیا