فرمانده آمریکایی: اوکراین در کوتاه‌مدت به اهدافش دست پیدا نخواهد کرد

رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا روز پنجشنبه به خبرنگاران در پنتاگون گفته جنگ در اوکراین بدون راه حل نظامی در آینده نزدیک ادامه خواهد یافت. به گزارش خبرگزاری فارس، «مارک میلی»، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا روز پنجشنبه به خبرنگاران در پنتاگون گفته جنگ در اوکراین بدون راه حل نظامی در آینده نزدیک ادامه خواهد ... فرمانده آمریکایی: اوکراین در کوتاه‌مدت به اهدافش دست پیدا نخواهد کرد

ادامه

آمریکا, اوکراین, جنگ سرد, جهان, خبر, روسیه, شرق اروپا, گزارش

وبگاه «دی کلسیفاید یوکه»: جنگ‌طلبی انگلیس در اوکراین، اروپا را به سمت فاجعه سوق می‌دهد

وبگاه «دی کلسیفاید یوکه» در گزارشی با اشاره به تحرکات ماجراجویانه انگلیس در جنگ اوکراین، از ارسال تسلیحات آلوده به اورانیوم ضعیف شده گرفته تا لابی برای انتقال جنگنده‌های اف‌-۱۶ به جبهه اوکراین، تصریح کرد که دولت لندن، اروپا را به سمت درگیری فاجعه‌بار با روسیه سوق می‌دهد. به گزارش ایرنا، در این نوشتار با ... وبگاه «دی کلسیفاید یوکه»: جنگ‌طلبی انگلیس در اوکراین، اروپا را به سمت فاجعه سوق می‌دهد

ادامه

آمریکا, اروپا, انگلستان, اوکراین, جنگ سرد, جهان, روسیه, سوریه, شرق اروپا, صلح, گروه ۷, ناتو

کشف اسناد و مدارکی که اثبات‌کننده تولید تسلیحات بیولوژیک در اوکراین توسط آمریکاست

وزارت دفاع روسیه ضمن اشاره به فعال بودن آزمایش‌های بیولوژیک نظامی آمریکا در اوکراین، گفت که واشنگتن اهداف بلندمدتی برای استفاده از اینگونه تسلیحات علیه رقبای راهبردی خود تعیین کرده است. به گزارش خبرگزاری فارس، بعد از هشدارهای مکرر روسیه درباره وجود آزمایشگاه‌های تحقیقاتی نظامی آمریکا در اوکراین برای تولید تسلیحات بیولوژیک، مسکو امروز (جمعه) ... کشف اسناد و مدارکی که اثبات‌کننده تولید تسلیحات بیولوژیک در اوکراین توسط آمریکاست

ادامه

امریکا, اوکراین, بیولوژیکی, جهان, حقوق بشر, روسیه, شرق آفریقا, گزارش, ناتو

رایزنی مقام‌های چین و روسیه در باره چشم‌انداز همکاری هسته‌ای دو کشور

آلکسی لیخاچف رئیس شرکت هسته‌ای روس‌اتم و ژانگ کجیان رئیس آژانس انرژی اتمی چین درباره پروژه‌های مشترک هسته‌ای و چشم‌انداز همکاری‌های دوجانبه در این زمینه رایزنی کردند. به گزارش ایرنا به نقل از اسپوتنیک، شرکت دولتی روس‌اتم چهارشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد: همکاری‌های فعلی و طولانی‌مدت دو کشور در حوزه انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای از محورهای ... رایزنی مقام‌های چین و روسیه در باره چشم‌انداز همکاری هسته‌ای دو کشور

ادامه

آسیای میانه, آمریکا, اقتصادی, اورآسیا, جهان, چین, خبر, روسیه, شرق آسیا, شرق اروپا, صلح

کیسینجر؛ بحران اوکراین بعد از دعوت از کی‌یف برای پیوستن به ناتو تشدید شد

هنری کیسینجر، وزیر خارجه سابق آمریکا گفت که به اعتقاد او دعوت از اوکراین برای پیوستن به ناتو دلیلی بود که مجموعه‌ای از وقایع را رقم زد و به عملیات نظامی روسیه در آن کشور ختم شد. به گزارش ایسنا، هنری کیسینجر در مصاحبه‌ با نشریه «دی‌ تسایت» که بخش‌هایی از آن چهارشنبه منتشر شد، ... کیسینجر؛ بحران اوکراین بعد از دعوت از کی‌یف برای پیوستن به ناتو تشدید شد

ادامه

آمریکا, آمریکای شمالی, اوکراین, تحلیل, جنگ سرد, جهان, روسیه, شرق اروپا, صلح, ناتو

روسیه: هدف ما در اوکراین کنترل کامل دونباس و اتصال آن به کریمه است

یک فرمانده روسی روز جمعه اعلام کرد مرحله دوم «عملیات ویژه روسیه» در اوکراین شروع شده و هدف آن کنترل کامل بر دونباس و اتصال آن به شبه‌جزیره کریمه است.

 

به گزارش خبرگزاری فارس، به نوشته نشریه «فایننشال تایمز» به نقل از رسانه‌های روسی، «روستم مینکایف» فرمانده حوزه مرکزی ارتش روسیه گفت، مرحله دوم عملیات در اوکراین از دو روز قبل شروع شده است.

 

این فرمانده روسی توضیح داد: «یکی از وظایف ارتش روسیه این است که دونباس و جنوب اوکراین را تحت کنترل کامل درآورد».

 

این مقام روس گفت: «این کار به ما اجازه خواهد داد گذرگاهی به سمت کریمه ایجاد کنیم و بر بخشی حیاتی از اقتصاد اوکراین اثر بگذاریم».

 

مینکایف افزود، کنترل بر جنوب اوکراین مسیر دیگری را به سمت «ترانس‌نیستریا» (منطقه خودمختار طرفدار روسیه که بین شرق مولداوی و غرب اوکراین قرار دارد) باز خواهد کرد.

 

هم زمان با پیشرفت روسیه در اوکراین، «دیمیتری پسکوف» سخنگوی کرملین روز گذشته (پنجشنبه) به خبرنگاران گفت: «یک بار دیگر تکرار می‌کنم، همانطور که دیروز گفتم، فرمول‌بندی‌های ما، در واقع آخرین نسخه به دست مخالفان ما به هیأت مذاکره‌کننده اوکراینی داده شد».

 

مذاکره‌کننده ارشد اوکراینی هم روز سه‌شنبه گفت به دلیل محاصره ماریوپل توسط روسیه و آنچه به گفته او تمایل مسکو برای تقویت موقعیت خود از طریق یک حمله نظامی جدید است، پیش‌بینی اینکه چه زمانی ممکن است مذاکرات صلح روسیه و اوکراین از سر گرفته شود، دشوار است. در نهایت روز پنجشنبه کنترل ماریوپل به‌دست روسیه افتاد.

 

اروپایی‌ها مخفیانه از روسیه نفت می‌خرند

یک پایگاه غربی نوشته کشورهای اروپایی علی‌رغم تهدید روسیه به تحریم همچنان در حال خرید نفت از این کشور به صورت مخفیانه هستند.  

ادامه

اتحادیه اروپا, اروپا, استرالیا, اقتصادی, امریکا, انگلستان, تحریم, جهان, روسیه, شرق اروپا, کانادا, گزارش

اولتیماتوم عمران‌خان به دولت پاکستان؛ یا انتخابات یا خروش میلیونی مردم

«عمران‌خان» نخست وزیر برکنار شده پاکستان بار دیگر مخالفت خود با دولت جدید کشور را اعلام کرد و هشدار داد: دولت فعلی ناشی از تبانی با توطئه خارجی است؛ لذا اگر انتخابات زودهنگام برگزار نشود، تظاهرات گسترده و خروش مردم معترض، سرنوشت پاکستان را مشخص خواهد کرد.

ادامه

امریکا, امریکای شمالی, پاکستان, جنوب آسیا, جهان, چین, حقوق بشر, روسیه, شرق آسیا, شرق اروپا, گزارش

مسکو، مقام‌های بلندپایه کاخ سفید و پنتاگون را ممنوع الورود کرد

مسکو روز پنجشنبه در واکنش به فشارها و تحریم های تازه واشنگتن، ورود کامالا هریس معاون جو بایدن رئیس حمهوری آمریکا و ۲۸ مقام دیگر را به همراه شماری از صاحبان کسب و کار و روزنامه نگاران این کشور، به خاک روسیه ممنوع اعلام کرد.

ادامه

امریکا, امریکای شمالی, اوکراین, تحریم, جنگ سرد, جهان, خبر, روسیه, سازمان ملل, شرق اروپا