مسکو: دبیرکل سازمان ملل از اختیاراتش فراتر رفته است

ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه گفت: اظهارات آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل مبنی بر اینکه نتایج همه پرسی مناطق جدید وجه قانونی نخواهد داشت، بیش از حد اختیارات است.   

ادامه

تحلیل, جنگ سرد, جهان, حقوق بشر, دونتسک, روسیه, سازمان ملل, شرق اروپا, غرب, لوگانسک

ولادیمیر پوتین، سند الحاق ۴ منطقه از اوکراین به روسیه را امضا کرد

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در مراسمی، اسناد الحاق لوهانسک، دونتسک، خرسون و زاپروژیا به فدراسیون روسیه را امضا کرد.

ادامه

اتحاد شوروی, استعمار, امریکا, اوکراین, تروریسم, جنگ سرد, جهان, خبر, روسیه, شرق اروپا, غرب

روسیه: غرب در منزوی کردن مسکو شکست خورد/ نیوزویک: هشتاد و هفت درصد جهانیان از آمریکا پیروی نکردند

نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی از شکست تلاش‌های کشور‌های غربی برای منزوی ساختن مسکو خبر داد.

 

به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از الجزیره “واسیلی نبنزیا” افزود: درخواست‌ها برای دیدار با سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه (در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل) از موارد مشابه در سال‌های گذشته کمتر نیست.

 

همچنین؛ ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه گفت، لاوروف تا کنون درخواست حدود ۳۰ دیدار با سران دیگر کشورها را دریافت کرده است.

 

در همین حال؛ هفته نامه معروف آمریکایی اعلام کرد، با وجود تلاش‌های گسترده آمریکا برای جریان سازی آمریکایی درباره موضوع اوکراین، حدود نود درصد جهانیان در این زمینه دیدگاهی متفاوت با نگرش آمریکا دارند و در دنیای همراه با تغییرات عظیم سیاسی و اقتصادی، معادلات اتحاد‌ها و همسویی‌ها در حال دور شدن از کانون آمریکاست.

 

به نوشته پایگاه اینترنتی نشریه نیوزویک، نظام آشنا در حوزه ائتلاف‌های سیاسی و اقتصادی جهانی در حال تغییر است. هیچ اتفاقی به اندازه واکنش‌های متنوع به حمله روسیه به اوکراین، این تغییر را تا این اندازه آشکار نشان نمی‌دهد. ایالات متحده و متحدان نزدیکش در اروپا و آسیا، تحریم‌های شدیدی علیه روسیه اعمال کرده اند، اما هشتاد و هفت درصد جهانیان حاضر نشدند در این زمینه دنباله روی آمریکا باشند. تحریم‌های اقتصادی سبب شده است دشمنان آمریکا در حوزه مقاومت مشترک خود، علیه آمریکا متحد شوند.

چین: از گفت‌وگو برای حل بحران اوکراین حمایت می‌کنیم

وزیر خارجه چین ضمن تاکید بر همکاری با روسیه برای افزایش عدالت در نظام بین‌الملل، بر گفت‌وگو برای حل بحران اوکراین تاکید کرد.

ادامه

امریکا, اوکراین, بریکس, تحلیل, جنگ سرد, جهان, چین, روسیه, سازمان ملل, شانگ‌های, شرق آسیا, شرق اروپا

لاوروف: آمریکا و متحدانش اوکراین را برای تحقق اهداف خود قربانی می‌کنند

وزیر خارجه روسیه با بیان اینکه آمریکا و متحدانش با ارسال تسلیحات به اوکراین در مسیر حل و فصل بحران این کشور مانع تراشی می کنند،گفت که آنها اوکراین را در راستای تحقق اهداف خود قربانی می‌کنند.

ادامه

اروپا, امریکا, انگلستان, اوکراین, جنگ سرد, جهان, حقوق بشر, روسیه, ژئوپلیتیک, شرق اروپا