دمشق: حمایت مالی و رسانه‌ای فرانسه از تروریست‌ها همچنان ادامه دارد

یک مقام مسئول در وزارت خارجه سوریه روز شنبه گفت که نظام فرانسه همچنان حمایت مالی و رسانه‌ای از تروریست‌ها و جدایی‌طلب‌ها در سوریه را ادامه می‌دهد.

ادامه

امریکا, تحریم, تحلیل, تروریسم, جهان, جهان غرب, حقوق بشر, خاورمیانه, سوریه

سران ناتو و اتحادیه اروپا اهمیتی برای آسانژ قائل نیستند

سخنگوی وزارت خارجه روسیه گفت که هیچ یک از رهبران اتحادیه اروپا یا ناتو نمی‌خواهند به وضعیت بنیانگذار وبسایت افشاگر ویکیلیکس اشاره کنند.  

ادامه

اتحادیه اروپا, امریکا, انگلستان, جهان, جهان غرب, روسیه, ویکی‌لیکس

دمشق: غرب دنبال کمک به تروریست‌ها است نه مردم سوریه

وزیر امور خارجه سوریه، کشورهای غربی را به تلاش برای انتقال کمک‌های بشردوستانه به “عناصر تروریستی” متهم و بر لزوم ورود این کمک‌ها تنها از طریق دمشق تأکید کرد.

ادامه

امریکا, تحریم, تحلیل, ترکیه, تروریسم, جهان, جهان غرب, حقوق بشر, خاورمیانه, روسیه, سازمان ملل, سوریه

مسکو: هدف تحریم‌های غرب براندازی نظام مشروع سوریه است

نماینده دائم روسیه در سازمان ملل اعلام کرد، تحریم‌های غرب علیه سوریه وضعیت انسانی کشور را بدتر می‌کند و به نظر می‌رسد هدف از این اقدام براندازی مقامات مشروع سوریه است.

ادامه

تحریم, جهان, جهان غرب, حقوق بشر, خاورمیانه, خبر, روسیه, سازمان ملل, سوریه, فقر

سرکرده تروریست‌های هیئت تحریر الشام اطلاعات شبه‌نظامیان خارجی را به غرب می‌فروشد

برخی فعالان در ادلب فاش کردند، هیئت تحریر الشام (جبهه النصره سابق) از چند هفته قبل به بهانه تدابیر امنیتی، بانک اطلاعاتی از تمامی شبه‌نظامیان خارجی حاضر در مناطق را جمع‌آوری کرده و قصد دارد آن را به دستگاه‌های اطلاعاتی غرب بفروشد.

ادامه

امریکا, تروریسم, جهان, جهان غرب, خاورمیانه, خبر, سوریه, قطر

رای قاطع مجلس سنای آمریکا به تحریم‌های ایران و روسیه

دو روز پس از تصویب طرح تحریم‌های سه کشور روسیه، ایران و کره شمالی در مجلس نمایندگان آمریکا، مجلس سنا نیز با اکثریت قاطع این طرح را تصویب کرد. این طرح برای اجرایی شدن باید به تایید کاخ سفید نیز برسد.

 

روز پنجشنبه ۲۷ ژوئیه (۵ مردادماه) مجلس سنای آمریکا نیز با اکثریت قاطع به طرح تشدید تحریم‌ها علیه سه کشور روسیه، ایران و کره شمالی رای داد. طرح تحریم‌ها پیش از آنکه اجرایی شود، باید به امضای دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا برسد.
پیش‌بینی‌‌های حقوقی راه را برای مخالفت احتمالی دونالد ترامپ با تشدید تحریم‌ها علیه روسیه دشوار ساخته است. این در حالی است که ترامپ با تشدید تحریم‌های دو کشور ایران و کره شمالی مخالفتی ندارد.

 

به‌رغم تحقیقات پیرامون نقش روسیه در انتخابات آمریکا، ترامپ بارها از مناسبات با این کشور دفاع کرده است. این موضوع که آیا ترامپ طرح تشدید تحریم‌ها علیه روسیه را تایید خواهد کرد یا نه، هنوز روشن نیست.

 

سارا سندرز، سخنگوی کاخ سفید روز پنجشنبه و پیش از انجام رای‌گیری در مجلس سنا به خبرنگاران گفته بود: «دولت از تشدید تحریم‌ها علیه روسیه، ایران و کره شمالی حمایت می‌کند. ما به حمایت خود از اعمال تحریم‌های موثر علیه این کشور ادامه خواهیم داد.»

 

سندرز در ادامه گفته بود: «و ما منتظر می‌مانیم تا ببینیم که طرح تحریم‌ها در نهایت چه مضامینی را شامل می‌شود و آنگاه به اتخاذ تصمیم اقدام خواهیم کرد.»

 

 
رای قاطع سنا

 

 
در رای‌گیری مجلس سنای آمریکا درباره طرح تشدید تحریم‌ها علیه سه کشور یاد شده، از یکصد سناتور شرکت کننده، ۹۸ سناتور به این طرح رای مثبت دادند و تنها ۲ نفر با این طرح مخالفت نمودند.
در رای‌گیری روز سه‌شنبه در مجلس نمایندگان آمریکا نیز ۴۱۹ نماینده به تصویب این طرح رای مثبت داده ‌بودند و ۳ نفر رای مخالف. به این ترتیب، طرح تشدید تحریم‌ها علیه سه کشور روسیه، ایران و کره ‌شمالی در هر دو مجلس آمریکا با اکثریت قاطع به تصویب رسیده است.
در صورتی که دونالد ترامپ حاضر به امضای این طرح نشود و آن را وتو کند، رای دو سوم نمایندگان این دو مجلس برای اجرایی شدن آن به‌رغم مخالفت رئیس جمهور کفایت می‌کند.
تشدید تحریم‌های روسیه به علت نقش این کشور در بحران اوکراین و همچنین دخالت احتمالی آن در انتخابات سال گذشته ریاست جمهوری در آمریکا اعلام شده است.

 

مبنای قانونی طرح تشدید تحریم‌ها علیه کره شمالی نیز به فعالیت‌های اتمی و برنامه موشکی این کشور مربوط می‌شود. در ارتباط با تشدید تحریم‌ها علیه ایران، به فعالیت‌های موشکی این کشور، نقض حقوق بشر و همچنین فعالیت‌های تروریستی جمهوری اسلامی اشاره شده است.

 
اعتراض ایران

 
شماری از مقامات ایران، و به‌ویژه حسن روحانی، رئیس جمهور این کشور پس از تصویب طرح تشدید تحریم‌ها در مجلس نمایندگان آمریکا، نسبت به آن اعتراض کرده و تشدید تحریم‌ها را امری “غیرقانونی”، “توهین‌آمیز” و نقض برجام دانستند.

 

روز پنجشنبه ۵ مرداد ماه، مجتبی ذوالنور، رئیس کمیسیون هسته‌ای مجلس طرح تشدید تحریم‌ها علیه ایران را نقض برجام ارزیابی کرد و از مسئولان ایران خواست که در صورت اجرا شدن این طرح، متقابلا اقدام به نقض برجام کنند.

رادیو آلمان

هشدار آلمان درباره جنگ تجاری با آمریکا به دلیل تحریم‌های روسیه

وزیر اقتصاد آلمان شرکت‌های آلمانی را در سایه تحریم های جدید آمریکا علیه روسیه در معرض تهدید دانسته و درباره وقوع یک جنگ تجاری با آمریکا هشدار داد. به نقل از روزنامه “هندلزبلات” آلمان، تصمیمات آمریکا برای تحریم های جدید علیه روسیه ترس و نگرانی ها درباره تاثیرات این تحریم ها بر روند کار شرکت ... هشدار آلمان درباره جنگ تجاری با آمریکا به دلیل تحریم‌های روسیه

ادامه

اقتصادی, المان, امریکا, تحریم, جهان, حقوق بشر, خبر, روسیه

رویارویی جدید آلمان با واشنگتن؛ از روسیه گاز می‌خریم نه آمریکا

وزیر خارجه آلمان اعلام کرد: کسی نمی تواند ما را مجبور کند تا از خرید گاز روسیه صرفنظر کنیم و به جای آن از آمریکا گاز بخریم.   به گزارش راشاتودی، آلمان اعلام کرده است با هر گونه طرح یا لایحه آمریکایی که هدف آن تحریم شرکت های اروپایی فعال در بخش انرژی روسیه است ... رویارویی جدید آلمان با واشنگتن؛ از روسیه گاز می‌خریم نه آمریکا

ادامه

اقتصادی, المان, امریکا, جهان, خبر, روسیه

صدراعظم آلمان: تحریم‌های آمریکا علیه روسیه را تلافی می‌کنیم

دولت آلمان روز جمعه تهدید کرد که چنانچه طبق تحریمهای جدید مجلس سنای آمریکا علیه روسیه، شرکتهای آلمانی مشمول جریمه شوند، به اقدام تلافی جویانه علیه آمریکا دست خواهد زد.   به گزارش رویترز، دولت آلمان روز جمعه تهدید کرد که چنانچه لایحه تحریمهای جدید مجلس سنای آمریکا علیه روسیه، شرکتهای آلمانی را مشمول جریمه ... صدراعظم آلمان: تحریم‌های آمریکا علیه روسیه را تلافی می‌کنیم

ادامه

المان, امریکا, تحریم, جهان, خبر

هشدار مرکل به آمریکا درباره نقض قوانین بین‌المللی

صدر اعظم آلمان نیز به تحریم‌های سنای آمریکا علیه روسیه انتقاد وارد کرده و درباره نقض قوانین بین المللی به ایالات متحده هشدار داد.   به نقل از روزنامه آلمانی “دی ولت”، نمایندگان مجلس سنای آمریکا روز پنجشنبه با ۹۸ رأی موافق و دو رأی موافق یک بسته تحریمی که خواستار اعمال تحریم‌های جدید علیه ... هشدار مرکل به آمریکا درباره نقض قوانین بین‌المللی

ادامه

المان, امریکا, تحریم, جهان, خبر, روسیه