رئیس پارلمان سوریه: ترکیه آب را به روی سوری‌ها قطع کرده است

رئیس پارلمان سوریه به نمایندگی از اعضای این پارلمان در ۴۸ نامه به طرف‌های منطقه‌ای و بین‌المللی اعلام کرد که ترکیه در اقدامی ضد حقوق بشری، آب آشامیدنی را به روی ساکنان حسکه قطع کرده است.

 

به گزارش مهر به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، «حموده صباغ» رئیس پارلمان سوریه ۴۸ نامه را از سوی نمایندگان پارلمان این کشور در اعتراض به قطع آب آشامیدنی استان حس که، به طرف‌های مختلف بین‌المللی ارسال کرده است.

 

بر اساس این گزارش، نامه‌های صباغ به نمایندگی از اعضای پارلمان سوریه به دبیرکل سازمان ملل متحد، رؤسای پارلمان‌های بین‌المللی، انجمن‌های پارلمانی منطقه‌ای، کمیساریای حقوق بشر سازمان ملل متحد و… ارسال شده است.

 

رئیس پارلمان سوریه در جریان نامه‌های ارسالی به طرف‌های مختلف منطقه‌ای و بین‌المللی از قطع آب استان حسکه و مناطق اطراف آن توسط ترکیه به عنوان یک جنایت ضد حقوق بشری یاد کرده‌اند.

 

رئیس پارلمان سوریه در نامه‌های مذکور همچنین از نیروهای نظامی ترکیه در خاک کشور خود به عنوان یک اشغالگری یاد کرده است. صباغ در این نامه‌ها خواستار اعمال فشار جامعه بین‌المللی بر ترکیه برای توقف جنایت‌های آن علیه غیرنظامیان سوری شده است.

 

در بخشی از نامه‌های رئیس پارلمان سوریه آمده است: ما خواستار توقف هرچه سریع‌تر جنایت‌های ترکیه در سوریه هستیم. ترکیه آب آشامیدنی را به روی بیش از یک میلیون شهروند سوری ساکن حسکه و اطراف آن، قطع کرده است.

فیگارو : ایران و عربستان گفتگوهای سّری خود را با حمایت آمریکا و چین پی می‌گیرند

پس از روی کار آمدن جو بایدن در آمریکا محمد بن سلمان فهمیده که جهت باد تغییر کرده است. او نگران است، زیرا، جو بایدن می‌خواهد او را تضعیف کند و احتمالاً نگذارد که پس از مرگ پدرش پادشاه عربستان شود. به نوشتۀ فیگارو ملاقات‌های سّری عربستان و ایران در بغداد با حمایت آمریکا و

ادامه »

امارات, امریکا, ایران, ترکیه, جهان, چین, خبر, عراق, عربستان سعودی, عمان, فرانسه, قطر, لبنان, یمن

ژنرال اسرائیلی: روزانه در جنگ آتی ۲۰۰۰ تا ۴۰۰۰ موشک به سوی ما شلیک خواهد شد

ژنرال اسرائیلی گفت: در جنگ آتی ۲۰۰۰ تا ۴۰۰۰ موشک به جبهه داخلی ما در روز شلیک خواهد شد. هزاران موشک برای هفته های متوالی به سوی ما شلیک خواهد شد و سامانه های رهگیر ارتش را فلج خواهد کرد.   به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رای الیوم، اسحاق بریک از ژنرال‌های اسرائیل

ادامه »

اسراییل, تحلیل, جهان, خاورمیانه, خبر, سوریه, فلسطین