آب شدن یخ‌ها در روابط استرالیا و چین

پایگاه اینترنتی گلوبال تایمز با اشاره به دیدارهای سطح بالا در روزهای اخیر بین رهبران چین و استرالیا نوشت: یخ‌ها در روابط دوجانبه پکن و کانبرا در حال آب شدن است؛ کانبرا باید در روابط خود با چین و آمریکا، از عقلانیت درستی پیروی کند. به گزارش روز دوشنبه ایرنا، پایگاه اینترنتی گلوبال تایمز در ... آب شدن یخ‌ها در روابط استرالیا و چین

ادامه

استرالیا, اقتصادی, اقیانوسیه, امریکا, اندونزی, تشنج زدایی, جنگ سرد, جهان, چین, شرق آسیا

وزیرخارجه اسبق آمریکا: روابط پکن-واشنگتن باید روی ریل صحیح بازگردد

«هنری کسینجر» وزیر امورخارجه اسبق آمریکا گفت روابط آمریکا و چین که در دولت قبلی آمریکا به ریاست ترامپ دچار تنش و اختلافات عمیق شده باید به مسیر درست بازگردد.

ادامه

امریکا, امریکای شمالی, تحلیل, تشنج زدایی, جنگ سرد, جهان, چین, شرق آسیا

رهبر اپوزیسیون ترکیه: اگر به قدرت برسیم با مصر و سوریه آشتی می‌کنیم

رهبر حزب جمهوری‌ خلق ترکیه اظهار کرد که در صورت روی کار آمدن مخالفان دولت، ترکیه با مصر و سوریه آشتی خواهد کرد و اولین قدمی که حزبش در خارج از کشور بر می‌دارد، ترمیم روابط با این کشور است.

ادامه

ترکیه, تشنج زدایی, جهان, خاورمیانه, سوریه, گزارش, مصر

رهبر حزب چپ فرانسه خواستار خروج این کشور از ناتو و تعامل با روسیه شد

رهبر حزب چپ “فرانسه رام نشدنی”، که اعلام کرده قصد دارد دوباره برای احراز سمت ریاست جمهوری فرانسه مبارزه کند، خواستار خروج این کشور از ناتو و تعامل با روسیه شده و اظهار کرد، این امر باید به کاهش تنش در حوزه روابط بین‌الملل کمک می‌کند.

ادامه

اتحاد شوروی, تحلیل, تشنج زدایی, جنگ سرد, جهان, روسیه, غرب اروپا, فرانسه, ناتو

دیدار غیرعلنی نماینده کنگره آمریکا با بشار اسد

تولسی گابارد نماینده حزب دمکرات در مجلس نمایندگان آمریکا، مخفیانه به سوریه رفت و با بشار اسد رئیس جمهوری دیدار کرد.

 

به گزارش روزنامه فرامنطقه ای القدس العربی چاپ لندن روز جمعه با انتشار این خبر نوشت: به گفته منابع دیپلماتیک، گابارد در سفری چند روزه وارد دمشق شد و با بشار اسد در باره پایان دادن به جنگ داخلی در این کشور گفت و گو کرد.

 
منابع دیپلماتیک می گویند دونالد ترامپ رئیس جمهوری جدید آمریکا گابارد را برای این منظور به سوریه فرستاده است.

 
برپایه این گزارش، گابارد قبل از نامزدی برای نمایندگی در کنگره آمریکا در عراق در ارتش آمریکا خدمت می کرد.

 
وی همواره با سیاست های باراک اوباما که خواستار برکناری اسد بود مخالفت می کرد و معتقد بود که سوریه تحت حاکمیت اسد ثبات خواهد داشت.

 
ترامپ و گابارد در نوامبر گذشته با یکدیگر دیدار داشتند و در آن زمان گفته شد که گابارد برای یک پست دیپلماتیک تعیین می شود.

 
تولسی گابارد نماینده کنگره آمریکا در ماه گذشته طرحی را مبنی بر توقف تجهیز سلاح تروریست ها از جمله جبهه احرار الشام، فتح الشام و القاعده که برای براندازی بشار اسد تلاش می کنند، به کنگره ارائه داد .

 
وی در این طرح از دولت آمریکا خواست حمایت از گروه هایی را که هدفشان براندازی اسد است متوقف کند و تمرکزش را بر از بین بردن داعش و القاعده در سوریه نماید.

 
این نماینده کنگره آمریکا در مصاحبه به سی ان ان گفت که نباید اجازه دهیم نظام سوریه با حاکمیت اسد از بین برود چرا که اگر بشار اسد از کار برکنار شود داعش و القاعده بر سوریه حاکم خواهند شد.

 
وی به سوال نشریه فارین پالیسی در باره دیدارش با بشار اسد به دلایل لجستیکی و امنیتی پاسخ نداد.

 
سخنگوی گابارد در گفت و گویش با نشریه فارین پالیسی گفت که وی از مدتها پیش معتقد به صلح بوده است.

 
گزارش فارین پالیسی از سفر گابارد به سوریه با نوشتار روزنامه الوطن نزدیک به نظام سوریه مطابقت دارد . الوطن نوشته بود هیاتی از آمریکا از شهر حلب و با تدابیر شدید امنیتی و به دور از چشم رسانه ها ، دیدن کرده است.

 
به نوشته الوطن اعضای این هیات، تولسی گابارد نماینده کنگره آمریکا، دنیس کوسینچ عضو سابق کنگره و دو دیپلمات دیگر بوده اند.
ایرنا

نگاه روسیه به انتخابات فرانسه / پوتین: «فیون» شریف، حرفه ای و سرسخت است

رئیس جمهوری روسیه از رویکرد آشتی جویانه نامزد برتر حزب راست میانه در انتخابات ریاست جمهوری فرانسه تقدیر و وی را سیاستمداری متفاوت توصیف کرد.   به گزارش مهر به نقل از راشاتودی، «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهوری روسیه از رویکرد آشتی جویانه ای که «آلن ژوپه» و «فرانسوا فیون» نامزدهای حزب راست میانه در انتخابات ریاست ... نگاه روسیه به انتخابات فرانسه / پوتین: «فیون» شریف، حرفه ای و سرسخت است

ادامه

تشنج زدایی, جهان, خبر, غرب اروپا, فرانسه

ایزوستیا: ترامپ پس از تحلیف با پوتین دیدار می‌کند

ایرنا نوشت: پس از اولین مذاکره تلفنی رئیس جمهوری روسیه با نامزد پیروز انتخابات ریاست جمهوری آمریکا که در برگیرنده توافق برای انجام یک دیدار بود، اعلام شد که چنین برنامه ای احتمالا پس از برگزاری مراسم تحلیف دونالد ترامپ انجام می شود. روزنامه ایزوستیا چاپ مسکو امروز (پنجشنبه) به نقل از منبع خبری خود ... ایزوستیا: ترامپ پس از تحلیف با پوتین دیدار می‌کند

ادامه

امریکا, جهان, خبر, روسیه