اعتصاب گسترده کارگران و لوکوموتیورانان راه آهن انگلیس در اعتراض به دستمزدها

حمل و نقل ریلی در انگلیس بار دیگر تحت تاثیر اعتصاب کارکنان و لوکوموتیورانان راه آهن در اعتراض به دستمزدها در بسیاری مناطق فلج شد.

ادامه

اختلاف طبقاتی, اقتصادی, انگلستان, جهان, حقوق بشر, عدالت اجتماعی, غرب اروپا, کارگری, گزارش

موج اعتصابات کارگری در شرکت آمریکایی آمازون به انگلستان رسید

صدها کارگر آمازون در رسانه‌های اجتماعی و گروه‌های پیام‌رسان خصوصی در واتس‌اپ و تلگرام خواستار اعتراضات بیشتر و توقف کار در این هفته و افزایش دستمزد ساعتی خود به ۱۵ پوند هستند.

ادامه

اختلاف طبقاتی, امریکا, انگلستان, جهان, حقوق بشر, خبر, عدالت اجتماعی, کارگری

در کمپینی؛ کارگران پیمانکاری سکوهای پارس جنوبی خواستار اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل شدند

کارگران پیمانکاری سکوهای پارس جنوبی می‌گویند اجرای طبقه بندی مشاغلِ عادلانه و صحیح، حق همه‌ی کارگران مشمول قانون کار است

 

به گزارش خبرنگار ایلنا، اجرای طرح طبقه بندی مشاغل موضوع مواد ۴۸ تا ۵۰ قانون کار، هیچ منافاتی با تصویب طرح ساماندهی و تبدیل وضعیت ندارد؛ این را یکی از کارگران پیمانکاری پارس جنوبی به نمایندگی از جانب همکارانش می‌گوید؛ او اضافه می‌کند هزاران کارگران فازهای مختلف پارس جنوبی در انتظار خاتمه‌ی بررسی جزئیات طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت و تصویب نهایی این طرح در صحن علنی مجلس هستند منتها در این بین، این کارگران کمپینی تشکیل داده و خواستار اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل شده‌اند.

 

کارگران پیمانکاری پارس جنوبی، مدتهاست که اجرای طرح طبقه‌بندی را به عنوان یک مطالبه‌ی اصلی مطرح می‌کنند؛ مطالبه‌ای که بیش از دو سال است به سطح آمده ولی هنوز تحقق نیافته است.

 

««««« این کارگران در کمپینی خطاب به رسانه‌ها و مسئولان نوشته‌اند: «ما جمعی از پرسنل پیمانکاری شرکت نفت و گاز پارس جنوبی خواهان اجرای صحیح طرح طبقه بندی مشاغل هستیم؛ پس از گذشت دو سال از اعلام موضوع طرح طبقه بندی هنوز هیچ وعده‌ای برای اصلاح آن عملی نشده؛ انگیزه کاری ما تضعیف و پیش خانواده‌ها با این حقوق ناکافی شرمنده هستیم…کار زیاد و گرمای شدید در محروم‌ترین نقطه،‌ حقوق کم و عدم اجرای صحیح طرح طبقه بندی باعث بروز مشکلات معیشتی بسیار برای ما شده است….» »»»»»

 

یکی از فعالان این کمپین می‌گوید: در طول این سال‌ها حاضر نشده‌اند با اجرای صحیح طرح طبقه‌بندی مشاغل، قدری از تبعیض میان ما و رسمی‌ها را کم کنند؛ پیمانکاران به پرداخت مزایای مزدی رضا نمی‌دهند؛ در این شرایط انتظار داریم نمایندگان مجلس با درک واقعی مشکلات و شرایط سخت ما، هرچه زودتر بررسی جزئیات طرح ساماندهی را به پایان برسانند و موجباتِ تبدیل وضعیت ما و رفع تبعیض در صنعت نفت و گاز را فراهم آورند.

 

طبق گفته‌های رئیس مجلس، طرح ساماندهی حداکثر تا پایان مردادماه در صحن علنی مجلس به قانون تبدیل خواهد شد اما کارگران پیمانکاری پارس جنوبی می‌گویند اجرای طبقه بندی مشاغلِ عادلانه و صحیح، حق همه‌ی کارگران مشمول قانون کار است؛ امیدواریم طبقه‌بندی مشاغل در وزارت نفت و زیرمجموعه‌های آن جدی گرفته شود.

معلمان حق‌التدریسی وغیررسمی خواستار همسان‌سازی حقوق ومزایای مزدی شدند

با توجه به ابلاغ شرایط و ضوابط رتبه‌بندی معلمان، نیروهای حق‌التدریس و آزاد، خواستار همسان‌سازی حقوق و مزایای مزدی شدند.

ادامه

اختلاف طبقاتی, ایران, حقوق بشر, خبر, عدالت اجتماعی, کارگری, معلمان

مجلس نئونازیستی اوکراین علیه کارگران جنگزده کشور به‌لغو قرارداد ثابتِ کارگران رای داد

سازمان جهانی کار اعلام کرد امضای لوایح ضد کارگری در مجلس اوکراین به منزله تهدید عضویت اوکراین در اتحادیه اروپا محسوب می‌شود.

ادامه

اتحادیه اروپا, اختلاف طبقاتی, اوکراین, جهان, حقوق بشر, خبر, روسیه, سازمان بین‌المللی کار, شرق اروپا

مبارزه بازنشستگان و مستمری‌بگیران در کف خیابان ادامه دارد

هم‌زمان با غارت اندوخته‌های کارگران در سازمان تامین اجتماعی در سه دهه اخیر، رژیم ولایی می‌کوشد پرداخت بدهی کلان بیش از “یک تریلیون و ۷۰۰ هزار” تومانی خود به تامین اجتماعی را به‌‌دست فراموشی بسپارد.

ادامه

اختلاف طبقاتی, اعتراضات اجتماعی, ایران, حقوق بشر, عدالت اجتماعی, کارگری

رژیم ولایی و نتایج اجرای سیاست‌های صندوق بین‌المللی پول؛ ۴۰ میلیون زیر خط فقر و۲۰ میلیون زیر خط فقر مطلق

یک کارشناس مسائل اقتصادی گفت: تعاونی‌ها کمک می‌کنند تا شرکتهای خُرد و تولیدکنندگان روستایی در برابر شرکتهای بزرگ توان مقاومت داشته باشند. بنابراین تعاونی‌ها ایجاد می‌شوند تا از حداقل سود دفاع کنند و اجازه ندهند شرکتهای کوچک و تولیدکنندگان خُرد ورشکست شوند.

ادامه

اجتماعی, اختلاف طبقاتی, اقتصادی, ایران, تحلیل, حقوق بشر, سرمایه‌داری, صندوق بین‌المللی پول, عدالت اجتماعی, نئولیبرالیسم