عفو بین‌الملل؛ برخورد زن‌ستیزانه طالبان مصداق جنایت علیه بشریت است

عفو بین‌الملل در گزارش تازه‌ خود عملکرد طالبان در قبال زنان افغانستان را مصداق جنایت علیه بشریت و آزار جنسیتی مستقیم علیه زنان عنوان کرده است. به گزارش ایسنا، به نقل از ایندیپندنت، در گزارش تازه عفو بین‌الملل آمده است که از سال ۲۰۲۱ به این‌سو، برخلاف وعده‌های اولیه طالبان درمورد احترام به حقوق زنان، ... عفو بین‌الملل؛ برخورد زن‌ستیزانه طالبان مصداق جنایت علیه بشریت است

ادامه

آسیای میانه, افغانستان, تبعیض جنسیتی, جهان, حقوق بشر, خبر, زنان, سازمان ملل, گزارش

ماجرای حق آبه هیرمند چیست و چرا تا کنون محقق نشده است؟

مسئولان کشور افغانستان چه پیش از طالبان و چه بعد از به قدرت رسیدن طالبان، همواره با بهانه تراشی‌هایی از تحویل حق آبه ایران در هیرمند خودداری می کردند و کار به جایی رسید که با احداث سازه هایی، مسیر طبیعی روان آب ها به سمت ایران را نیز منحرف کردند. به گزارش طنین؛ بر ... ماجرای حق آبه هیرمند چیست و چرا تا کنون محقق نشده است؟

ادامه

آمریکا, افغانستان, انگلستان, ایران, جنوب آسیا, حقوق بشر, خاورمیانه, محیط زیست, مقاله

تشکیل «جوخه ویژه» برای بازداشت رهبران حزب عمران خان در پاکستان

رسانه‌های پاکستانی امروز (چهارشنبه) گزارش دادند، پلیس این کشور یک “جوخه ویژه” را برای دستگیر کردن مقام‌های ارشد حزب اپوزیسیون “تحریک انصاف” که به عمران خان تعلق دارد، تشکیل داده است. به گزارش ایسنا، شبکه تلویزیونی آری نیوز (ARY News) گزارش داد، این جوخه شامل “نیروهای ویژه” است اما جزئیات بیشتری در این زمینه ارائه ... تشکیل «جوخه ویژه» برای بازداشت رهبران حزب عمران خان در پاکستان

ادامه

پاکستان, جنوب آسیا, جهان, حقوق بشر, خبر

نشست اتحادیه اروپا و هند به دلیل اختلاف بر سر تحریم‌های انرژی روسیه، شکست خورد

نشست اتحادیه اروپا و هند که با موضوع فناوری‌های جدید در بروکسل در حال برگزاری بود، به دلیل اختلاف بر سر تحریم‌های انرژی روسیه، شکست خورد. به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از پولیتیکو، اجلاس سران اتحادیه اروپا و هند، روز سه شنبه قرار بود در مورد فناوری و تجارت باشد اما اولین نشست وزیران، تحت ... نشست اتحادیه اروپا و هند به دلیل اختلاف بر سر تحریم‌های انرژی روسیه، شکست خورد

ادامه

اتحادیه اروپا, اروپا, اقتصادی, اوکراین, بلژیک, تحریم, جنوب آسیا, جهان, خبر, روسیه, ژئوپلیتیک, گزارش, هندوستان

جناح مخالف پاکستان مردم را به کف خیابان ها فراخواند

تنها چند روز بعد از آزادی عمران خان رهبر حزب تحریک انصاف پاکستان به عنوان اصلی ترین جناج مخالف در این کشور از بازداشت نیروهای پلیس، این حزب ساعتی پیش از همه مردم خواست تا ساعت ۵ عصر امروز (یکشنبه) در تمام شهرها و روستاهای سراسر کشور به خیابان‌ها بیایند. به گزارش ایرنا حزب تحریک ... جناح مخالف پاکستان مردم را به کف خیابان ها فراخواند

ادامه

اعتراضات اجتماعی, پاکستان, جنوب آسیا, جهان, خبر, فساد

در اعتراض به دخالت‌های واشنگتن؛ پاکستان کاردار سفارت آمریکا را احضار کرد

وزارت خارجه پاکستان با احضار کاردار سفارت آمریکا، به وی کتباً مراتب اعتراض اسلام آباد را بابت مداخله جویی هایی واشنگتن ابلاغ کرد.

 

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دیلی تایمز، وزارت خارجه پاکستان کاردار سفارت آمریکا را احضار کرد تا مراتب نارضایتی اسلام آباد را بابت مداخله در امور داخلی خود، به واشنگتن ابلاغ کند.

 

در روز ۱۱ فرودین، عمران خان نخست وزیر پاکستان اعلام کرد که اوایل ماه مارس ۲۰۲۲، نامه‌ای از سوی سفیر پاکستان در یکی از کشورهای غربی دریافت کرده که در متن آن برنامه ائتلاف اپوزیسیون برای رأی عدم اعتماد به وی مطرح شده بود.

 

وی می‌گوید علت این تهدید عدم موافقت وی با ایجاد پایگاه نظامی خارجی در خاک پاکستان بوده است.

 

اگرچه نخست وزیر پاکستان نام کشور غربی مبدا این نامه را اعلام نکرد، اما منابع خبری می‌گویند این نامه توسط سفیر پاکستان در آمریکا پس از دیدار وی با برخی از مقامات رسمی کشور محل مأموریش نوشته شده است.

لاوروف: خواهان نظم جهانی متوازن هستیم

وزیر خارجه روسیه در سفر به هند، ضمن قدردانی از موضع دهلی نو در قبال مسئله اوکراین، از اهمیت رابطه راهبردی دو کشور و علاقمندی به برخورداری از نظم جهانی متوازن سخن گفت.

ادامه

استرالیا, امریکا, انگلستان, اوکراین, جنگ سرد, جنوب آسیا, جهان, روسیه, شرق اروپا, گزارش, هندوستان

وقتی پای آمریکا به توطئه علیه دولت منتخب در پاکستان باز می‌شود

نخست وزیر پاکستان پنجشنبه شب در گفت وگوی زنده تلویزیونی خطاب به مردم کشورش از پیامدهای خطرناک مداخله خارجی و تهدید علیه یک دولت منتخب در پاکستان سخن گفت و البته ناخواسته در لابه‌لای اظهاراتش به نام آمریکا اشاره کرد و از نقش مستقیم آن علیه اسلام‌آباد پرده برداشت.

ادامه

امریکا, پاکستان, جنوب آسیا, جهان, حقوق بشر, گزارش

نخست‌وزیر پاکستان از خارج تهدید به مرگ شد / اختصاص بودجه برای براندازی دولت او

«عمران‌خان» نخست وزیر پاکستان که این روزها با فشار مضاعف از سوی جبهه مشترک اپوزیسیون قرار گرفته و شاهد جدایی مسیر احزاب هم‌پیمان از دولت است، اکنون گفته می‌شود که تهدید به مرگ شده است.

ادامه

پاکستان, جنوب آسیا, جهان, حقوق بشر, خبر

دومین روز اعتصاب سراسری کارگران در هند

صدها کارگر امروز (سه‌شنبه) به عنوان بخشی از اعتصاب سراسری دو روزه که از روز دوشنبه آغاز شده است، با پرچم‌های سرخ اتحادیه‌های کارگری که در دست داشتند، در خیابان‌های پایتخت راهپیمایی کردند و شعارهای ضد دولتی سر دادند.

ادامه

اختلاف طبقاتی, جنوب آسیا, جهان, حقوق بشر, خبر, عدالت اجتماعی, کارگری, هندوستان