نتیجه درگیری نظامی آمریکا و چین، انهدام تمدن بشری است

وزیر خارجه اسبق آمریکا نسبت به افزایش تنش‌ها بین این کشور و چین و احتمال درگیری نظامی بین دو کشور هشدار داد. به گزارش مهر، هنری کیسینجر، استراتژیست برجسته و وزیر خارجه اسبق آمریکا در گفت‌وگو با نشریه وال‌استریت ژورنال هشدار داد که با روند کنونی افزایش تنش‌ها بین آمریکا و چین منجر به درگیری ... نتیجه درگیری نظامی آمریکا و چین، انهدام تمدن بشری است

ادامه

آمریکا, آمریکای شمالی, تحلیل, جنگ سرد, جهان, چین, حقوق بشر, خبر, شرق آسیا

فرمانده آمریکایی: اوکراین در کوتاه‌مدت به اهدافش دست پیدا نخواهد کرد

رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا روز پنجشنبه به خبرنگاران در پنتاگون گفته جنگ در اوکراین بدون راه حل نظامی در آینده نزدیک ادامه خواهد یافت. به گزارش خبرگزاری فارس، «مارک میلی»، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا روز پنجشنبه به خبرنگاران در پنتاگون گفته جنگ در اوکراین بدون راه حل نظامی در آینده نزدیک ادامه خواهد ... فرمانده آمریکایی: اوکراین در کوتاه‌مدت به اهدافش دست پیدا نخواهد کرد

ادامه

آمریکا, اوکراین, جنگ سرد, جهان, خبر, روسیه, شرق اروپا, گزارش

وبگاه «دی کلسیفاید یوکه»: جنگ‌طلبی انگلیس در اوکراین، اروپا را به سمت فاجعه سوق می‌دهد

وبگاه «دی کلسیفاید یوکه» در گزارشی با اشاره به تحرکات ماجراجویانه انگلیس در جنگ اوکراین، از ارسال تسلیحات آلوده به اورانیوم ضعیف شده گرفته تا لابی برای انتقال جنگنده‌های اف‌-۱۶ به جبهه اوکراین، تصریح کرد که دولت لندن، اروپا را به سمت درگیری فاجعه‌بار با روسیه سوق می‌دهد. به گزارش ایرنا، در این نوشتار با ... وبگاه «دی کلسیفاید یوکه»: جنگ‌طلبی انگلیس در اوکراین، اروپا را به سمت فاجعه سوق می‌دهد

ادامه

آمریکا, اروپا, انگلستان, اوکراین, جنگ سرد, جهان, روسیه, سوریه, شرق اروپا, صلح, گروه ۷, ناتو

حمله هکری گسترده به زیرساخت‌های نیروی دریایی آمریکا

نیروی دریایی آمریکا از حمله سایبری به زیرساخت‌های حیاتی این سازمان خبر داده است. به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «کارلوس دل تور» معاون فرماندهی نیروی دریایی آمریکا از هک زیرساختهای نیروی دریایی این کشور توسط هکرهای مورد حمایت دولت چین خبر داده است.  براساس گزارش شبکه سی ان بی سی، این فرمانده نیروی ... حمله هکری گسترده به زیرساخت‌های نیروی دریایی آمریکا

ادامه

آمریکا, آمریکای شمالی, جنگ سرد, چین, خبر, شرق آسیا

اسپوتنیک؛ فرمانده کل نیروهای مسلح اوکراین از ناحیه سر زخمی شده است

منابع آگاه اعلام کردند که فرمانده کل نیروهای مسلح اوکراین بر اثر حمله موشکی روسیه از ناحیه سر زخمی شده است. به گزارش باشگاه خبرنگاران: امروز چهارشنبه، یک منبع آگاه به اسپوتنیک اعلام کرد که والری زالوژنی، فرمانده کل نیرو‌های مسلح اوکراین در اوایل ماه می‌ در نتیجه حمله موشکی روسیه به مرکز فرماندهی اوکراین ... اسپوتنیک؛ فرمانده کل نیروهای مسلح اوکراین از ناحیه سر زخمی شده است

ادامه

اوکراین, جهان, خبر, روسیه, شرق اروپا

درادامه برنامه تقویت جناح شرقی ناتو، انگلیس نیروهایش را دو برابر خواهد کرد

بر اساس گزارش روزنامه دیلی تلگراف، در پی توافق رهبران ناتو بر سر تقویت جناح شرقی این ائتلاف، انگلیس نیروهای خود را در شرق اروپا دو برابر خواهد کرد و نیروهای جدیدی را به بلغارستان خواهد فرستاد.

 

به گزارش ایسنا، به نقل از روزنامه دیلی تلگراف، این ائتلاف اخیرا در یک نشست اضطراری در بروکسل با موضوع جنگ اوکراین، تشکیل چهار گروه رزمی جدید متشکل از ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ سرباز و تا سقف ۶۰۰۰ سرباز را تصویب کرد.

 

آنها قرار است به ۴۰۰۰۰ سرباز تحت فرماندهی مستقیم آن در اروپا که اکنون تعدادش در مقایسه با چند ماه قبل از حمله ولادیمیر پوتین به اوکراین ۱۰ برابر شده بپیوندند.

 

بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس اظهار کرد: ما مشغول تقویت حمایتهایمان از کشورهای ناتوی قرار گرفته در خط مقدم با اعزام  نیروهای جدید بریتانیایی به بلغارستان، علاوه بر دوبرابر کردن تعداد نیروهایمان در لهستان و استونی هستیم.

 

وی افزود: این تازه شروع کار است.

 

بر اساس این گزارش، این نیروهای جدید در مجارستان، اسلواکی، رومانی و بلغارستان مستقر خواهند شد.

 

کریل پتکوف، نخست وزیر بلغارستان با تحسین از این نمایش قدرت عنوان کرد، بیش از ۱۵۰ سرباز انگلیسی به یک واحد رزمی جدید ناتو در بلغارستان خواهند پیوست و مذاکراتی با ایتالیا در دست انجام است.

 

آمریکا قبول کرده یک گروهان پیاده نظام مکانیزه مجهز به خودروهای رزمی استرایکر را به واحد مستقر در بلغارستان که قرار است تا میزان ۱۰۰۰ سرباز را داشته باشد اختصاص دهد.

 

ارتش انگلیس حدود ۸۵۰ سرباز را تحت پرچم عملیات کابریت در استونی مستقر دارد.

 

انگلیس در چارچوب برنامه تقویت حضور خط مقدمی ناتو یک گروه رزمی چند ملیتی را در آنجا رهبری می‌کند.

 

تعداد ۱۵۰ سرباز انگلیسی دیگر هم طی یک برنامه استقرار نیروی ائتلاف ناتو با سرپرستی آمریکا در لهستان مستقر هستند.

 

امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه اعلام کرد، کشورش تعداد ۴۰۵۰ سرباز دیگر را در کشورهای خط مقدمی ائتلاف ناتو مستقر کرده و کمکهای بیشتری را به کسان دیگر از جمله با تقویت ادوات دفاع هوایی ارائه خواهد کرد.

 

رئیس‌جمهور فرانسه از طرح استقرار ۳۲۰۰ سرباز در نروژ شامل تانک و خودروهای زرهی رونمایی کرد. استونی نیز شاهد تقویت نیروهای دفاعی خود با اضافه شدن ۳۵۰ نیرو و جت های جنگنده اضافی خواهد بود.

 

همچنین ۵۰۰ سرباز دیگر برای تقویت گروه رزمی ناتو در رومانی که توسط فرانسه رهبری می‌شود، اعزام خواهند شد. همین طور پس از سقوط و منفجر شدن یک پهپاد روسی در کرواسی قرار است در آنجا از هواپیماهای جاسوسی استفاده شود.

 

نیروهای هوایی فرانسه از جمله هواپیماهای جنگی آن نیز در لهستان، بلغارستان و بوسنی و هرزگوین تقویت می‌شوند، در حالی که قرار است نیروهای دریایی در مدیترانه با اضافه شدن ۳۰۰۰ تفنگدار دریایی دیگر تقویت شوند.

 

ناتو اعلام کرده در نشست ماه ژوئن این ائتلاف در مادرید، مواضع دفاعی خود در برابر روسیه را بازبینی خواهد کرد.

 

ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو، گفت که این نیروها “تا زمانی که لازم باشد” مستقر خواهند ماند و منجر به “تقویت قابل توجه نیروها با استفاده از نیروهای هوایی، دریایی و زمینی” می شوند.

 

اما رهبران ناتو به درخواست ولودیمیر زلنسکی برای دریافت تانک‌ها و جنگنده‌ها برای رفع محاصره از شهرهای اوکراین مانند ماریوپل استقبال سردی کردند.

جانسون: پوتین باید شکست داده شود

نخست وزیر انگلیس با تاکید بر اینکه رئیس جمهور روسیه باید شکست داده شود، اعلام کرد، در حال بررسی درخواست رئیس جمهور اوکراین برای ارسال خودروهای زرهی جهت کمک به رفع محاصره شهر بندری ماریوپل هستیم.

ادامه

انگلستان, اوکراین, بلژیک, تحلیل, جنگ سرد, جهان, روسیه, شرق اروپا, غرب, ناتو

نماینده چین: کشورها نباید دیگران را مجبور به انتخاب یک طرف در درگیری کنند

ژانگ جون، سفیر چین در سازمان ملل متحد به کشورهای عضو مجمع عمومی سازمان ملل گفت که وضعیت انسانی در اوکراین به طور فزاینده‌ای جدی می‌شود، اما کشورها نباید دیگران را مجبور به “انتخاب طرف” در درگیری کنند.

ادامه

امریکا, انگلستان, اوکراین, جنگ سرد, جهان, چین, روسیه, ژئوپلیتیک, سازمان ملل, شرق آسیا, شرق اروپا

چین اولین پایگاه خود را در اقیانوس آرام ایجاد می‌کند

بر اساس پیمان امنیتی پیشنهادی با جزایر سلیمان، نیرو‌های چینی می‌توانند برای محافظت از ایمنی پرسنل و پروژه‌های خود در جزایر سلیمان مستقر شوند.

ادامه

استرالیا, اقیانوسیه, امریکا, جزایر سلیمان, جنگ سرد, جهان, چین, خبر, ژئوپلیتیک, شرق آسیا