در آتش‌سوزی کارخانه «اسفنج‌سازی» پردیس ۶ کارگر کشته و ۸ نفر دیگر مصدوم شدند

آتش‌سوزی در کارخانه «اسفنج‌سازی» روستای کرشت واقع در شهرستان پردیس تهران موجب مرگ ۶ کارگر و مصدومیت ۸ نفرشد.

 

به گزارش ایلنا، حوالی ساعت ۱۱ صبح امروز دوشنبه، حادثه‌ای در شرکت «اسفنج‌سازی» در روستای کرشت شهرستان پردیس تهران به وقوع پیوست. از قرار معلوم، این آتش‌سوزی به مرگ ۶ کارگر زن و مرد و مصدومیت هشت نفر دیگر انجامید.

 

از تعداد مجروحان حادثه سه نفر کارگرند که دچار سوختگی سطحی شده و ۵ نفر بعدی خارج از کارخانه دچار سوختگی شده‌اند که ظاهراً از این تعداد سه نفر سرپایی مداوا شده‌اند و حال دو نفر از مصدومان وخیم گزارش شده که یکی از آن‌ها با اورژانس هوایی و نفر بعدی با آمبولانس به بیمارستانهای شهر تهران منتقل شده‌اند.

 

گفته می‌شود جانباختگان این حادثه هولناک، افرادی محبوس در سوله بودند که بر اثر سوختگی زیاد با رده سنی ۲۰ تا ۴۵ سال قابل شناسایی نیستند.

 

«مجتبی خالدی» سخنگوی اورژانس کشور نیز در حاشیه حادثه حریق به خبرنگاران گفت: این حادثه به دلیل بی احتیاطی در استفاده همزمان از چسب و بنزین روی داد و فوم های موجود در کارگاه مشتعل شد.

 

وی با اشاره به جزئیات فوت شش کارگر کارخانه، اظهار داشت: تعدادی از کارگران نزدیک حریق بودند و برخی فاصله داشتند، ۶ نفر از آنها برای فرار از حریق به داخل سوله رفتند و پس از مدت کوتاهی در میان شعله های آتش گرفتار شدند.

 

سخنگوی اورژانس کشور با اشاره به گرفتار شدن ۳ زن و ۳ مرد بر اساس شواهد در سوله شعله ور، اظهار داشت: افراد محبوس در سوله به دلیل شدت سوختگی قابل شناسایی نیستند و تشخیص نهایی بر عهده همکاران پزشک قانونی برای شناسایی ۶ نفر فوت شده است.

 

خالدی گفت: در این حادثه ۵ نفر هم مصدوم شدند، سه نفر از آنها به دلیل جراحات کم توسط همکاران اورژانس در محل حادثه درمان شدند و یک نفر به دلیل شدت جراحات در سوختگی با اورژانس هوایی به تهران اعزام شد و نفر دوم هم با ۲۰ درصد سوختگی به بیمارستان تهران اعزام شد.

کارگران شهرداری «ویس» اهواز در اعتراض به ۵ ماه دستمزد پرداخت‌نشده، مقابل شهرداری تجمع کردند

کارگران مجموعه شهرداری ویس در شمال شهر اهواز در استان خوزستان گفتند که حدود ۵ ماه دستمزد پرداخت نشده، دارند و بیمه آن‌ها نیز چندین ماه پرداخت نشده است.

ادامه »

اختلاف طبقاتی, ایران, حقوق بشر, خبر, کارگری

حزب کمونیست کوبا خود را برای کنگرهٔ هشتم مهیا می‌سازد

همان‌طور که در دی‌ماه گذشته اعلام شد، کنگره هشتم حزب کمونیست کوبا از تاریخ ۲۷ تا ۳۰ فروردین‌ماه ۱۴۰۰ برگزار خواهد شد. در این کنگره موضوع‌های عمده و سرنوشت‌ساز در عرصه‌های سیاسی، اقتصادی، و اجتماعی کشور بررسی خواهند شد.

ادامه »

اقتصادی, امریکا, امریکای لاتین, تحریم, جهان, دهقانی, سوسیالیسم, کارگری, کوبا, مقاله, همبستگی