همدستی آمریکا در کشتار مردم غزه با ارسال سنگرشکن‌های مهیب

مقامات آمریکایی در برگ دیگری از مداخلات‌شان که همدستی در جنایت و کشتار مردم غزه را روشن‌تر می‌کند، اذعان کردند که ایالات متحده برای کمک به عملیات نظامی اسرائیل علیه حماس در غزه، بمب‌های سنگرشکن و ده‌ها هزار نوع تسلیحات و مهمات توپخانه دیگر در اختیار این رژیم قرار داده است. به گزارش ایسنا، این ... همدستی آمریکا در کشتار مردم غزه با ارسال سنگرشکن‌های مهیب

ادامه

آمریکا, اسراییل, اشغالگری, افغانستان, اوکراین, جهان, خاورمیانه, سوریه, سومالی, عراق, فلسطین, گزارش, لیبی

پزشکان بدون مرز؛ جنگ کنونی «اسرائیل» علیه مردم غزه است و نه حماس

رئیس سازمان بین‌المللی پزشکان بدون مرز اعلام کرد که جنگ کنونی رژیم اسرائیل علیه اهالی مردم نوار غزه است و نه جنبش حماس به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری فلسطینی سما، رئیس سازمان پزشکان بدون مرز گفت: جنگ کنونی رژیم اسرائیل در نوار غزه در حقیقت جنگ علیه اهالی این بخش از خاک فلسطین ... پزشکان بدون مرز؛ جنگ کنونی «اسرائیل» علیه مردم غزه است و نه حماس

ادامه

اسراییل, تحلیل, جهان, حقوق بشر, خاورمیانه, فلسطین

نیویورک تایمز؛ نگرانی مقامات امنیتی آمریکا درباره اشتباه محاسباتی و گسترده‌تر شدن جنگ

روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز گزارش داد که مقامات امنیت ملی ایالات متحده آمریکا نگران اشتباه محاسباتی میان ایران و آمریکا و گسترده تر شدن جنگ میان اسرائیل و حماس در منطقه هستند. به گزارش ایرنا، روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز عصر چهارشنبه به وقت محلی در گزارشی نوشت: «مقامات امنیت ملی آمریکا نگران هستند که یک ... نیویورک تایمز؛ نگرانی مقامات امنیتی آمریکا درباره اشتباه محاسباتی و گسترده‌تر شدن جنگ

ادامه

آمریکا, اسراییل, ایران, جهان, حقوق بشر, خاورمیانه, فلسطین, گزارش

چرا غرب از آتش بس هراس دارد؟

“اندرو موری”، تحلیلگر و مبارز برجسته مارکسیست و از رهبران شناخته‌شدهٔ جنبش صلح، معتقد است برجسته کردن شعار “صلح فوری” چهرهٔ واقعی مخالفان صلح، سیاستمداران مدافع امپریالیست که جنگ را ضربان قلب سرمایه‌داری غرب می‌دانند، را آشکار می‌کند. “آتش‌بس”. این واژه‌ای است که امپریالیسم امروز از آن متنفر است. دولت‌های ایالات متحده و بریتانیا آتش ... چرا غرب از آتش بس هراس دارد؟

ادامه

آمریکا, اسراییل, امارات, امپریالیسم, انگلیس, ایران, بحرین, جهان, چین, خاورمیانه, دیدگاه, سودان, صلح, عربستان سعودی, عمان, فلسطین, مقاله, ناتو

دومین کشتی جنگی انگلیسی عازم خلیج‌فارس می‌شود

انگلیس در پاسخ به آنچه افزایش تنش در «خاورمیانه» خوانده، دومین کشتی جنگی سلطنتی نیروی دریایی این کشور را به خلیج‌فارس می‌فرستد تا به ناوچه لنکستر ملحق شود. به گزارش ایسنا، گرنت شپس، وزیر دفاع انگلیس گفت: کشتی جنگی دایاموند (HMS Diamond) یک ناوشکن نوع ۴۵، در مسیر تقویت بازدارندگی در این منطقه در یک ... دومین کشتی جنگی انگلیسی عازم خلیج‌فارس می‌شود

ادامه

آمریکا, اسپانیا, انگلستان, ایران, بالتیک, تشنج‌ زایی, جهان, خاورمیانه, خبر, فلسطین

درگیری تروریست‌های مورد حمایت ترکیه با یکدیگر بر سر تقسیم غنایم

درگیری تروریست‌های مورد حمایت ترکیه با یکدیگر برای تقسیم اموالی که از ساکنان محلی به سرقت برده‌اند و از دیروز (جمعه) آغاز شده، همچنان ادامه دارد.

 

خبرگزاری سوریه (سانا) روز شنبه به نقل از یک منبع محلی گزارش داد که شهر «جرابلس» در حومه شمال شرق حلب شاهد درگیری گروههای تروریستی مورد حمایت نیروهای اشغالگر ترکیه بوده که بر اثر آن یک تروریست به هلاکت رسیده و سه تن دیگر از آن‌ها زخمی شده‌اند.

 

این منبع محلی افزود: این درگیری بین گروه‌های تروریستی ” احرار الشرقیه ” و ” الشرطه العکسریه ”  که در شهر جرابلس در حومه شمال شرقی حلب تحت فرمان نیروهای اشغالگر ترکیه فعالیت می‌کنند، روی داد که در پی آن یک تروریست کشته و سه نفر از آن‌ها زخمی شدند.

 

سه شنبه هفته گذشته نیز بر اثر درگیری بین نیروهای تروریستی احرار الشرقیه و ” الفرقه ۲۰ ” مورد حمایت نیروهای اشغالگر ترکیه در روستای “حروبی” در نزدیکی شهر “راس العین” در حومه “الحسکه” ۶ تروریست کشته و شماری از آن‌ها زخمی شدند.

 

دوم اردیبهشت نیز تلویزیون سوریه به نقل از منابع محلی گزارش داد که گروهی از تروریست‌های مورد حمایت ترکیه که از آن‌ها با عنوان ” معتصم”، ” احرار الشرقیه ”  و ” حمزه ” نام برده می‌شود بر سر تقسیم اموال دزدیده شده از مردم با سلاح‌های مختلف به جان یکدیگر افتادند که بر اثر این درگیری شماری از آن‌ها کشته و تعداد دیگری زخمی شدند.

 

در روزهای گذشته ترکیه کاروان نظامی را به شهر رأس العین در حسکه شمالی وارد کرده تا از بروز درگیری بین نیروهای وفادار به خود که به دلیل اختلاف نظر برای توزیع اموال غارت شده از خانه‌های مردم پس از اجبار آن‌ها به رفتن از شهر بوجود آمده، جلوگیری کند.

 

بر اساس گزارش‌های یکسان رسانه‌های عربی، تنش بین ترکیه و گروه‌های سوری وفادار به آن‌ها به دلیل توزیع ناعادلانه و تأخیر در پرداخت حقوق اعضای این گروه‌ها و همچنین تبعیض در تقسیم اموال غارت شده از سوی نیروهای ترک، رو به افزایش است.

 

سوری‌های مسلح طرفدار ترکیه ۱۸ فروردین امسال در اقدامی بی‌سابقه با شلیک تیر هوایی اعتراض و عصبانیت خود را به سیاست‌هایی که آنکارا نسبت به آن‌ها اعمال می‌کند، نشان دادند.

 

ترکیه و مزدوران سوری وفادار به آن‌ها در اکتبر گذشته در چارچوب عملیات نظامی که «بهار صلح» نامیده و از غرب فرات آغاز شد، در دو عملیات به نام‌های «سپر فرات» و  »زیتون خرد شده» از شهر رأس العین تا «تل ابیض» در شرق فرات را اشغال کردند.

 

بسیاری از رسانه‌ها از جمله شبکه «سی ان ان» آمریکا گزارش دادند که خانه‌های صدها غیرنظامی در شهر رأس العین توسط گروه‌های مسلح تحت حمایت ترکیه مورد سرقت و غارت قرار گرفته است.

انتقاد تند پامپئو از دادستان کل دیوان کیفری بین‌الملل به دلیل حمایت از حقوق فلسطینی‌ها

وزیر خارجه آمریکا دادستان کل دیوان کیفری بین‌الملل را به دلیل حمایت از حق فلسطین در طرح شکایت از جرائم جنگی اسرائیل به این دادگاه، به شدت مورد انتقاد قرار داد.

ادامه

اسراییل, امریکا, امریکای شمالی, جهان, حقوق بشر, خاورمیانه, خبر, فلسطین, قضایی, هلند

تروریست‌های داعش به هماهنگی با آمریکا برای حملات خود در سوریه اعتراف کردند

چند تروریست داعشی که توسط ارتش سوریه در منطقه صحرای سوریه دستگیر شدند اعتراف کردند که حملات تروریستی خود در سوریه را با هماهنگی نظامیان آمریکایی انجام می‌دادند.

ادامه

امریکا, تروریسم, جهان, خاورمیانه, خبر, سوریه