درخواست نیم میلیون چینی برای تحقیق درباره یک آزمایشگاه آمریکایی

بیش از نیم میلیون چینی در نامه‌ای اینترنتی به سازمان جهانی بهداشت خواستار تحقیق این سازمان درباره آزمایشگاه آمریکایی «فورت دتریک» شدند.

 

به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از پایگاه اینترنتی گلوبال تایمز، بیش از نیم میلیون چینی در نامه‌ای اینترنتی به سازمان جهانی بهداشت خواستار تحقیق این سازمان درباره آزمایشگاه «فورت دتریک» شدند، مکانی که تعطیلی ناگهانی آن همچنان در هاله‌ای از ابهام قرار دارد.

 

این افراد که این نامه را تهیه کرده‌اند بر این باورند که تحقیق کامل درباره این آزمایشگاه آمریکایی می‌تواند از همه گیری‌ها در آینده جلوگیری کند.

 

این در حالی است که برخی سیاستمداران و رسانه‌های غربی دور تازه‌ای از تبلیغات را مبنی بر اینکه چین منشاء ویروس کروناست، آغاز کرده‌اند.

 

در این نامه، کاربران چینی از سازمان جهانی بهداشت خواسته‌اند که درباره موسسه تحقیقات پزشکی بیماری‌های عفونی ارتش آمریکا در فورت دتریک در مریلند تحقیق کند.

 

این نامه می‌افزاید: به منظور جلوگیری از همه گیری بعدی، سازمان جهانی بهداشت باید به آزمایشگاه‌هایی که درباره ویروس‌های خطرناک یا حتی تسلیحات بیوشیمیایی تحقیق می‌کنند توجه ویژه‌ای داشته باشد.

 

این نامه به طور ویژه به آزمایشگاه فورت دتریک که اغلب بیماری‌های مرگبار و ویروس‌های عفونی در جهان مانند ابولا، اسمالپاکس، سارس، مرس و کرونا در آن نگهداری می‌شود، پرداخته است.

 

انتشار هر یک از این ویروس ها منجر به بروز خطری جدی برای جهان خواهد شد.

دانشمند استرالیایی آزمایشگاه «ووهان» ادعاهای آمریکا را رد کرد

«دنیل اندرسون» دانشمند استرالیایی که هنگام آغاز شیوع کرونا در جهان در آزمایشگاه موسسه ویروس‌شناسی ووهان چین کار می‌کرده، فضاسازی غرب در خصوص منشأ کرونا و علیه این آزمایشگاه را رد کرد.

ادامه

استرالیا, امریکا, تحلیل, جنگ سرد, جنوب شرق آسیا, جهان, چین, سازمان بهداشت جهانی, سنگاپور, شرق آسیا

چین، آمریکا را به اخاذی متهم کرد

سخنگوی وزارت خارجه چین امروز دوشنبه تهدید واشنگتن را مبنی بر رویارویی پکن با انزوای بین‌المللی در صورت عدم موافقت با یک تحقیق دیگر درباره منشاء کرونا اخاذی و تهدید محض خواند.

ادامه

امریکا, امریکای شمالی, تحلیل, جنگ سرد, جهان, چین, سازمان بهداشت جهانی, شرق آسیا

چین بیانیه گروه ۷ را محکوم کرد؛ “از تهمت زدن دست بردارید” به “حقایق احترام بگذارید”

دولت چین امروز دوشنبه بیانیه مشترک گروه هفت که از پکن بر سر طیفی از موضوعات انتقاد کرده، محکوم کرد و این حرکت را مداخله آشکار در امور داخلی خود خوانده و تاکید کرد که این گروه از تهمت زدن دست بردارد.

ادامه

امریکا, تحلیل, جهان, چین, سازمان بهداشت جهانی, شرق آسیا

تاکید ژاپن بر به رسمیت شناختن حاکمیت چین بر تایوان

یک مقام ارشد ژاپن در پی اعتراض پکن به این کشور درخصوص ارجاع به تایوان به عنوان یک “کشور”، تاکید کرد، روابط توکیو با تایوان غیردولتی و عملی بوده و مبنایش بر به رسمیت شناختن چین به عنوان تنها دولت مشروع است.

ادامه

استرالیا, جهان, چین, ژاپن, سازمان بهداشت جهانی, شرق آسیا, گزارش, نیوزلند