عفو بین‌الملل؛ برخورد زن‌ستیزانه طالبان مصداق جنایت علیه بشریت است

عفو بین‌الملل در گزارش تازه‌ خود عملکرد طالبان در قبال زنان افغانستان را مصداق جنایت علیه بشریت و آزار جنسیتی مستقیم علیه زنان عنوان کرده است. به گزارش ایسنا، به نقل از ایندیپندنت، در گزارش تازه عفو بین‌الملل آمده است که از سال ۲۰۲۱ به این‌سو، برخلاف وعده‌های اولیه طالبان درمورد احترام به حقوق زنان، ... عفو بین‌الملل؛ برخورد زن‌ستیزانه طالبان مصداق جنایت علیه بشریت است

ادامه

آسیای میانه, افغانستان, تبعیض جنسیتی, جهان, حقوق بشر, خبر, زنان, سازمان ملل, گزارش

ماجرای حق آبه هیرمند چیست و چرا تا کنون محقق نشده است؟

مسئولان کشور افغانستان چه پیش از طالبان و چه بعد از به قدرت رسیدن طالبان، همواره با بهانه تراشی‌هایی از تحویل حق آبه ایران در هیرمند خودداری می کردند و کار به جایی رسید که با احداث سازه هایی، مسیر طبیعی روان آب ها به سمت ایران را نیز منحرف کردند. به گزارش طنین؛ بر ... ماجرای حق آبه هیرمند چیست و چرا تا کنون محقق نشده است؟

ادامه

آمریکا, افغانستان, انگلستان, ایران, جنوب آسیا, حقوق بشر, خاورمیانه, محیط زیست, مقاله

تشکیل «جوخه ویژه» برای بازداشت رهبران حزب عمران خان در پاکستان

رسانه‌های پاکستانی امروز (چهارشنبه) گزارش دادند، پلیس این کشور یک “جوخه ویژه” را برای دستگیر کردن مقام‌های ارشد حزب اپوزیسیون “تحریک انصاف” که به عمران خان تعلق دارد، تشکیل داده است. به گزارش ایسنا، شبکه تلویزیونی آری نیوز (ARY News) گزارش داد، این جوخه شامل “نیروهای ویژه” است اما جزئیات بیشتری در این زمینه ارائه ... تشکیل «جوخه ویژه» برای بازداشت رهبران حزب عمران خان در پاکستان

ادامه

پاکستان, جنوب آسیا, جهان, حقوق بشر, خبر

نشست اتحادیه اروپا و هند به دلیل اختلاف بر سر تحریم‌های انرژی روسیه، شکست خورد

نشست اتحادیه اروپا و هند که با موضوع فناوری‌های جدید در بروکسل در حال برگزاری بود، به دلیل اختلاف بر سر تحریم‌های انرژی روسیه، شکست خورد. به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از پولیتیکو، اجلاس سران اتحادیه اروپا و هند، روز سه شنبه قرار بود در مورد فناوری و تجارت باشد اما اولین نشست وزیران، تحت ... نشست اتحادیه اروپا و هند به دلیل اختلاف بر سر تحریم‌های انرژی روسیه، شکست خورد

ادامه

اتحادیه اروپا, اروپا, اقتصادی, اوکراین, بلژیک, تحریم, جنوب آسیا, جهان, خبر, روسیه, ژئوپلیتیک, گزارش, هندوستان

جناح مخالف پاکستان مردم را به کف خیابان ها فراخواند

تنها چند روز بعد از آزادی عمران خان رهبر حزب تحریک انصاف پاکستان به عنوان اصلی ترین جناج مخالف در این کشور از بازداشت نیروهای پلیس، این حزب ساعتی پیش از همه مردم خواست تا ساعت ۵ عصر امروز (یکشنبه) در تمام شهرها و روستاهای سراسر کشور به خیابان‌ها بیایند. به گزارش ایرنا حزب تحریک ... جناح مخالف پاکستان مردم را به کف خیابان ها فراخواند

ادامه

اعتراضات اجتماعی, پاکستان, جنوب آسیا, جهان, خبر, فساد

درخواست نخست وزیر پاکستان برای تشکیل کمیسیون قضایی/ وی مردم پاکستان را به مبارزه فراخواند

عمران خان خواستار تشکیل یک کمیسیون ویژه تحقیقاتی برای بررسی نامه تهدید آمیز آمریکا شد.

 

به گزارش باشگاه خبرنگاران؛ نخست‌وزیر پاکستان دیروز (سه‌شنبه) با یک گروه حقوقی در خصوص ابلاغیه دیوان عالی کشور مشورت کرد و قرار است وکلای او امروز (چهارشنبه) برای تشکیل کمیسیون به دادگاه عالی مراجعه کنند.

 

به گزارش شبکه تلویزیونی جئونیوز اسلام آباد، به گفته برخی منابع، عمران خان معتقد است که توطئه بین‌المللی در نشست امنیت ملی به رسمیت شناخته شده و او خواستار بررسی در این خصوص و نیز درباره افراد منحرف و گفتگو‌های غیررسمی شده است.

 

هفته گذشته، عمران خان، پیش از جلسه رای اعتماد پارلمان گفت نامه‌ای تهدیدآمیز از جانب آمریکا دریافت کرده که واشنگتن دولتش را به دلیل اینکه او نپذیرفته در خاکش پایگاهی نظامی داشته باشد، برکنار خواهد کرد. پیش از این کاخ سفید تلاش برای برکناری «عمران خان» از قدرت را تکذیب کرد. با این وجود وزارت خارجه پاکستان کاردار سفارت آمریکا در اسلام‌آباد را احضار کرد.

 

عمران خان که از زمان نخست وزیری در پاکستان سیاست خارجی مستقلی را از خواسته‌های غرب اتخاذ کرد، دو ماه پیش به دعوت رئیس جمهور روسیه به مسکو سفر کرد. در پی تنش‌های اوکراین، جامعه بین المللی پاکستان را تحت فشار قرار داد تا آشکارا حمله روسیه را محکوم کند، اما دولت عمران خان سیاست واکنش متوازن را در پیش گرفت.

 

عمران ‌خان مردم پاکستان را به مبارزه فراخواند

 

عمران خان با انتشار توییتی مردم پاکستان را به وحدت و مبارزه فراخواند.

 

به گزارش ایسنا، به نقل از افق نیوز، عمران خان، نخست وزیر پاکستان نوشت: مردم همیشه قوی‌ترین مدافعان حاکمیت و دموکراسی یک کشور هستند.

 

وی افزود: این مردم هستند که باید بیرون بیایند و در برابر این آخرین و بزرگ‌ترین حمله به حاکمیت و دموکراسی پاکستان توسط یک قدرت خارجی از طریق همدستان محلی – میرجعفرها و میرصادق‌های ما دفاع کنند.

 

عمران خان، آمریکا را به توطئه برای برکناری‌اش متهم کرده‌ و گفته‌ است که او به دلیل سیاست خارجی مستقل، استقلال و عدم موافقت با ایجاد پایگاه خارجی در خاک کشورش، هدف توطئه برای برکناری قرار گرفته‌است. روسیه نیز گفته که عمران خان به دلیل سفر به روسیه، همزمان با آغاز حمله به اوکراین، با حمایت آمریکا برکنار شده‌ است.

 

عطوان: عمران خان به علت همراه نشدن با سیاست‌های آمریکا هدف توطئه قرار گرفت

تحلیلگر سرشناس عرب در گزارشی علل توطئه آمریکا علیه نخست وزیر پاکستان را همراهی نکردن او با سیاست‌ها و خواسته‌های واشنگتن عنوان کرد.

ادامه

اسراییل, افغانستان, امارات, امریکا, امنیتی, انگلستان, ایران, پاکستان, تروریسم, جنوب آسیا, جهان, چین, روسیه, صهیونیسم, عربستان سعودی, فلسطین, کره شمالی, مقاله