تظاهرات ضد صهیونیستی در مکزیک در اعتراض به نقض حقوق بشر

خانواده‌ها و بستگان ۴۳ دانشجوی مکزیکی ناپدید شده در تظاهرات ضدصهیونیستی سال ۲۰۱۴ در مکزیکوسیتی با تجمع در برابر سفارتخانه اسراییل در این کشور خواستار بازگردانده شدن مظنون اصلی در این جنایت که به فلسطین اشغالی پناهنده شده است، شدند.

 

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا از خبرگزاری فرانس پرس، توماس زرون رئیس سابق سازمان تحقیقات جنایی مکزیک متهم به دستکاری در یکی از غمبارترین موارد نقض حقوق بشر در این کشور به فلسطین اشغالی پناهنده شده است

 

نماینده خانواده‌های دانشجویان ناپدیدشده به فرانس پرس گفت که اسرائیل از توماس زرون ناقض حقوق بشر حمایت می‌کند که بازداشت شدگان را شکنجه می‌کرده است.

 

برخی از حاضران در این تجمع، تصاویر دانشجویان ناپدیدشده را در دست داشتند و برخی دیگر روی دیوار سفارتخانه اسرائیل رنگ می‌پاشیدند و شعار می‌نوشتند.

 

دولت مکزیک بارها از اسرائیل خواهان بازگردانده شدن و تحویل دادن زرون به اتهام‌های آدم ربایی، شکنجه مظنونان و دستکاری و تغییر دادن شواهد و مدارک شده است.

 

در این حادثه که هنوز جزئیات آن کاملا روشن نشده است، ۴۳ دانشجوی رشته آموزگاری که قصد داشتند با اتوبوس از ایالت گوئرو در جنوب مکزیک برای شرکت در تظاهرات ضد صهیونیستی در برابر ساختمان سفارتخانه اسرائیل در مکزیکوسیتی حضور یابند، ناپدید شده‌اند.

 

بازرسان می‌گویند که آنها پس از بازداشت شدن توسط ماموران فاسد پلیس، به یک گروه تبهکاری مواد مخدر تحویل داده شده‌اند که آنها را با اعضای گروه رقیب اشتباه گرفته‌اند اما هنوز درباره سرنوشت دقیق آنها اختلاف نظر وجود دارد و تاکنون تنها پیکر سه تن از آنان پیدا شده است.

۱ شهید و ۷ زخمی درپی یورش صهیونیست‌ها به شهر جنین/ نبرد سنگین مبارزان فلسطینی + فیلم

منابع خبری بامداد سه‌شنبه گزارش دادند، در پی حمله نظامیان اسرائیلی به شهر جنین واقع در شمال کرانه باختری، ۱ فلسطینی به شهادت رسیده و ۷ تن دیگر زخمی شدند و در مقابل، مبارزان فلسطینی به شدت با این نظامیان درگیر شدند.

ادامه

اسراییل, تجاوز نظامی, جهان, حقوق بشر, خاورمیانه, خبر, صهیونیسم, فلسطین, فیلم

وزیر خارجه آفریقای جنوبی: اسرائیل باید یک «رژیم آپارتاید» اعلام شود

وزیر خارجه آفریقای جنوبی با اشاره به رفتارهای خشونت‌بار صهیونیست‌ها علیه فلسطینیان تأکید کرد که تل‌آویو باید به عنوان یک رژیم آپارتاید شناخته شود و کمیته‌ای در این زمینه باید در سازمان ملل تشکیل شود.

ادامه

اپارتایت, اسراییل, افریقای جنوبی, تحلیل, جهان, خاورمیانه, سازمان ملل, صهیونیسم, فلسطین