تجمع بازنشستگان هما مقابل صندوق بازنشستگی/ همسان‌سازی را اجرایی کنید

بازنشستگان هواپیمایی هما با برگزاری تجمع، خواستار توجه به مطالبات خود شدند.

 

به گزارش ایلنا، امروز (ششم تیرماه)، بازنشستگان هواپیمایی هما با تجمع مقابل صندوق بازنشستگی کارکنان هما و ورودی اصلی ایران ایر، خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

 

یک بازنشسته در تشریح این مطالبات گفت: امروز ششم برج است اما هنوز حقوق خرداد پرداخت نشده؛ دیرکرد حقوق، یکی از انتقادات است؛ علاوه بر این، همسان‌سازی برای بازنشستگان هما اجرا نشده؛ همسان‌سازی مصوب برج  ۷ سال ۹۹ است اما هنوز به اجرا درنیامده و اضافات آن را به بازنشستگان نپرداخته‌اند؛ یک انتقاد دیگر، مربوط به عدم مشارکت بازنشستگان و نمایندگان آن‌ها در اداره امور صندوق است؛ ما برای آینده این صندوق با ۱۲ هزار بازنشسته نگرانیم!

 

این بازنشسته با بیان اینکه به نظر می‌رسد صندوق در آستانه‌ی ورشکستگی باشد، ادامه می‌دهد: هر ماه با هزار سختی برای پرداخت حقوق بازنشستگان، تامین نقدینگی می‌کنند؛ اگر تغییری در سیاست‌های مدیریتی خود ندهند، دیری نخواهد بود که مجبور می‌شوند املاک بازنشستگان را بفروشند تا حقوق آن‌ها را بپردازند!

 

بازنشستگان هما می‌گویند: نگرانی‌های بسیار داریم و امیدواریم به گونه‌ای رفتار کنند که آینده ۱۲ هزار بازنشسته و چند هزار شاغل به مخاطره نیفتد.

موج اعتصابات کارگران صنعت نفت / کارگران رسمی صنعت نفت نیز به معترضین می‌پیوندند

اعتصاب کارگران صنعت نفت ایران در هفت استان و ۴۰ شرکت، مورد پشتیبانی معلمان، بازنشستگان، دانشجویان و سندیکاها قرار دارد. کمیسیون انرژی مجلس ترتیب نشستی با وزیر نفت و نمایندگان سپاه و دستگاه‌های امنیتی را داده است.

ادامه

اختلاف طبقاتی, ایران, بازنشستگان, حقوق بشر, دانشجویی, کارگری, گزارش, معلمان

اعلامیۀ مشترک جمعی از هواداران سازمان فدائیان خلق ایران(اکثریت)، حزب چپ ایران(فدائیان خلق) و حزب توده ایران- داخل کشور

درودهای آتشین به مردم قهرمان و مبارز ایران! در ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ روز درخشان دیگری در تاریخ سراسر مبارزه کشورمان به ثبت رسید.

ادامه

ایران, بازنشستگان, پرستاری, حقوق بشر, دیدگاه, سیاسی, کارگری, معلمان

خواب آشفته سرمایه‌داری تجاری و رانت‌خواران برای کارگران و بازنشستگان

از ابتدای شتاب گرفتن سیاست‌های خانمان برانداز تعدیلی بانک جهانی و سازمان بین‌المللی پول  در ایران در دهه‌ی ۸۰ شمسی، سازمان تامین اجتماعی همیشه در خطر بوده است؛ ابتدا با دولتی‌سازیِ مدیریت آن و حذف مشارکت ذینفعان، این سازمان را به حیاط خلوت دولت تبدیل کردند و دولت‌های متوالی هر زمان که پول کم داشتند،

ادامه

اختلاف طبقاتی, ایران, بازنشستگان, حقوق بشر, کارگری, گزارش

سندرز: بایدن به جای توجیه کردن نتانیاهو به جان فلسطینیان اهمیت دهد

سناتور ایالت ورمونت طی یادداشتی در روزنامه نیویورک‌تایمز تأکید کرد که دولت بایدن به جای آن‌ که اقدامات اسرائیل را توجیه کند، یک رویکرد منصفانه اتخاذ کند و بداند که جان فلسطینیان اهمیت دارد.   به گزارش خبرگزاری فارس، «برنی سندرز» سناتور دموکرات ایالت «ورمونت» و نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ طی یادداشتی در روزنامه آمریکایی

ادامه

اسراییل, امریکا, امریکای شمالی, تبعیض‌نژادی, جهان, حقوق بشر, خاورمیانه, خبر, صهیونیسم, فلسطین, مقاله