اعتصاب گسترده کارگران و لوکوموتیورانان راه آهن انگلیس در اعتراض به دستمزدها

حمل و نقل ریلی در انگلیس بار دیگر تحت تاثیر اعتصاب کارکنان و لوکوموتیورانان راه آهن در اعتراض به دستمزدها در بسیاری مناطق فلج شد.

ادامه

اختلاف طبقاتی, اقتصادی, انگلستان, جهان, حقوق بشر, عدالت اجتماعی, غرب اروپا, کارگری, گزارش

موج اعتصابات کارگری در شرکت آمریکایی آمازون به انگلستان رسید

صدها کارگر آمازون در رسانه‌های اجتماعی و گروه‌های پیام‌رسان خصوصی در واتس‌اپ و تلگرام خواستار اعتراضات بیشتر و توقف کار در این هفته و افزایش دستمزد ساعتی خود به ۱۵ پوند هستند.

ادامه

اختلاف طبقاتی, امریکا, انگلستان, جهان, حقوق بشر, خبر, عدالت اجتماعی, کارگری

تجمع اعتراضی کارگران پتروشیمی تبریز به عدم اجرای کامل طرح طبقه بندی مشاغل

جمعی از کارگران پتروشیمی تبریز به‌ عدم اجرای طرح طبقه‌بندی و همسان‌سازی کامل حقوق‌ها اعتراض کردند.

 

یکی از کارگران مجموعه پتروشیمی تبریز در تماس با ایلنا، با بیان اینکه رئیس انجمن صنفی کارگران این شرکت در روزهای اخیر به خاطر مطالبات کارگران مورد برخورد نامناسب حراست قرار گرفتند، گفت: ما نمی‌توانیم اسامی را مطرح کنیم زیرا در روزهای اخیر از سوی مجموعه شرکت تهدیداتی مطرح شده و برخی همکاران ما از محل کار خود به پست‌های نامرتبط بیرون مجموعه انتقال داده شدند که خود این مسئله از نکات مورد اعتراض کارگران معترض به سیاست‌های مدیریت بوده است.

 

این عضو انجمن صنفی کارگران پتروشیمی تبریز با اشاره به نامه اخیر وزارت کار مبنی بر اینکه پتروشیمی تبریز نیز پس از خصوصی‌سازی مانند پالایشگاه تبریز مشمول طرح طبقه‌بندی معرفی شده است، اظهار کرد: در پالایشگاه تبریز نیز دو سال قبل شاهد اجرای طرح طبقه‌بندی بودیم. این طبقه‌بندی باعث شده تا نیروی متخصص در پالایشگاه تبریز چیزی بین ۱۵ تا ۲۰ میلیون تومان حقوق دریافت کند در صورتی که دستمزد نیروی کار متخصص با ۲۰ سال سابقه در مجموعه پتروشیمی تبریز چیزی کمتر از ۸میلیون تومان است و این درحالی است که هردو این مجموعه‌ها زیر نظر یک هولدینگ (پارسیان) است.

 

وی با اشاره به جلسه اداره کار استان آذربایجان شرقی در روز گذشته با حضور کارگران و کارفرما و نمایندگان این اداره گفت: در صورتجلسه تنظیمی به مواردی اشاره شده که به هیچ وجه منصفانه و در نظر گیرنده منافع کارگران بوده است. در این صورتجلسه تنها موارد توافقی مطرح شده که پیش از این نیز در عرف کارگاه بوده است. مانند ماده ۵۷ قانون کار درباره بهره‌وری و پاداش بهره وری به نیروی کار است و دیگری بحث مرخصی‌ها است که در مزد لحاظ می‌شود. این موارد در عرف قانون کار است اما در صورتجلسه گنجانده شد تا گفته شود به کارگران نیز امتیازاتی داده شده و کارگران از مطالبه اصلی خود عدول کنند.

 

این کارگر با اشاره به عدم تبدیل وضعیت کارگران پیمانی و تبعیض میان کارگران رسمی و پیمانی باوجود وعده‌های سوی مدیران، اظهار کرد: این درست نیست که نیروی رسمی اداری در فضای بسته بین ۳۰تا ۴۰میلیون تومان حقوق می‌گیرد اما کارگران فنی و کارآموخته ما در زیر گرما و سرما یک چهارم این رقم را بگیرند. این درحالی است که رفع تبعیض‌های پرداختی بعد از خصوصی‌سازی صراحتا به عنوان بخشی از سیاست‌های اصل ۴۴قانون اساسی مطرح شده است.

 

وی با رد این ادعا که کارگران مطالب خود را با رسانه‌های معاند مطرح می‌کنند، گفت: ما اساسا با رسانه‌های قانونی و داخلی مطالبات خود را مطرح می‌کنیم و کارگران نیز دارای تشکلی رسمی و قانونی هستند. و اینکه نمایندگان انجمن صنفی به دلیل مطالبات خود توسط مدیریت برای استعفا تحت فشار قرار گیرند و تنها با استعفا بتوانند به محل قبلی کار خود بازگردند نیز مسئله‌ای است که از نظر ما کارگران مجموعه پتروشیمی تبریز اقدامی مردود و نادرست است.

کودکان کار در دامِ متجاوزان، در شرایط نامطلوب حاکمیت رژیم ولایی

اگر از موضوعات حقوقی و قوانین موجود در حوزه کودک آزاری بگذریم، نکته‌ی مهم در این زمینه آسیب روحی و روانی است که کودکان بعد از کودک آزاری و تجاوز به خود می‌بینند. موضوع «کودک‌آزاری» می‌تواند از لحاظ روحی و روانی چنان صدماتی به کودک وارد کند که آثارش تا سالیان سال نیز پابرجا خواهد

ادامه

اختلاف طبقاتی, ایران, حقوق کودک, عدالت اجتماعی, فقر, کارگری, گزارش

رژیم کارگرستیز ولایی ۶۰ شرکت پیمانکاری را به جان کارگران مجتمع مس سونگون انداخته است

مدیر مجتمع مس سونگون پیشتر از وجود حدود ۶۰ شرکت پیمانکاری در این مجتمع خبر داده بود. این یعنی در معدن مس سونگون به ازای هر ۸۰ نفر یک شرکت پیمانکاری وجود دارد و این یعنی رشد عجیب پیمانکاری‌ها در این معدن هرچه هست، به نفع کارگران نبوده است زیرا در حقیقت بار اصلی بر

ادامه

اختلاف طبقاتی, ایران, حقوق بشر, عدالت اجتماعی, کارگری, گزارش