رابرت اف کندی جونیور؛ همه نوع سلاح بیولوژیکی در آزمایشگاه‌های آمریکا در اوکراین تولید می‌شود

رابرت اف کندی جونیور، نامزد ریاست جمهوری ۲۰۲۴ از حزب دموکرات آمریکا به وجود آزمایشگاه‌های بیولوژیکی آمریکا در اوکراین اعتراف کرد. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری تاس، رابرت اف کندی جونیور، نامزد ریاست جمهوری حزب از دموکرات آمریکا و برادرزاده جان اف. کندی، رئیس جمهور ترور شده اسبق آمریکا، در گفتگو با ایلان ... رابرت اف کندی جونیور؛ همه نوع سلاح بیولوژیکی در آزمایشگاه‌های آمریکا در اوکراین تولید می‌شود

ادامه

آمریکا, آمریکای شمالی, اوکراین, بیولوژیکی, جهان, روسیه

کشف اسناد و مدارکی که اثبات‌کننده تولید تسلیحات بیولوژیک در اوکراین توسط آمریکاست

وزارت دفاع روسیه ضمن اشاره به فعال بودن آزمایش‌های بیولوژیک نظامی آمریکا در اوکراین، گفت که واشنگتن اهداف بلندمدتی برای استفاده از اینگونه تسلیحات علیه رقبای راهبردی خود تعیین کرده است. به گزارش خبرگزاری فارس، بعد از هشدارهای مکرر روسیه درباره وجود آزمایشگاه‌های تحقیقاتی نظامی آمریکا در اوکراین برای تولید تسلیحات بیولوژیک، مسکو امروز (جمعه) ... کشف اسناد و مدارکی که اثبات‌کننده تولید تسلیحات بیولوژیک در اوکراین توسط آمریکاست

ادامه

امریکا, اوکراین, بیولوژیکی, جهان, حقوق بشر, روسیه, شرق آفریقا, گزارش, ناتو

روسیه و تاجیکستان رزمایش مشترک نظامی در نزدیکی مرز افغانستان را آغاز کردند

روسیه و تاجیکستان رزمایش مشترک نظامی پنج روزه را در میدان آموزشی «خرب میدون» در نزدیکی مرز افغانستان آغاز کردند. به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از خبرگزاری صدای افغان(آوا)، روسیه و تاجیکستان رزمایش نظامی مشترک پنج روزه‌ای را در نزدیکی مرز افغانستان آغاز کردند. نیروهای روس و تاجیک، این رزمایش را در میدان آموزشی «خرب ... روسیه و تاجیکستان رزمایش مشترک نظامی در نزدیکی مرز افغانستان را آغاز کردند

ادامه

آسیای میانه, ارمنستان, افغانستان, بلاروس, بیولوژیکی, تاجیکستان, تروریسم, جهان, خبر, روسیه, سازمان پیمان امنیت جمعی, قرقیزستان, قزاقستان

«کوساچف» از تلاش آمریکا برای حمله نظامی احتمالی به روسیه خبر داد

رئیس کمیته امور بین‌الملل در دومای روسیه امروز با تأکید بر ابعاد نظامی برنامه بیولوژیکی آمریکا از تلاش واشنگتن برای حمله نظامی احتمالی به مسکو خبر داد. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، «کنستانتین کوساچف» رئیس کمیته امور بین‌الملل در دومای روسیه امروز چهارشنبه در سخنانی اعلام کرد: ایالات متحده قوانین منع ... «کوساچف» از تلاش آمریکا برای حمله نظامی احتمالی به روسیه خبر داد

ادامه

آمریکا, آمریکای شمالی, بیولوژیکی, جنگ سرد, جهان, خبر, روسیه, شرق اروپا

دسیسه آمریکا برای انجام عملیات «پرچم دروغین» در اوکراین

فرمانده دفاع هسته‌ای، بیولوژیکی و شیمیایی روسیه می‌گوید که آمریکا قصد دارد تا با استفاده از گازهای سمی، در اوکراین حمله‌ای را تدارک دیده و روسیه را مقصر جلوه دهد. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، ایگور کریلوف، فرمانده دفاع هسته‌ای، بیولوژیکی و شیمیایی روسیه با اشاره به جلسه یک سازمان غیردولتی آمریکایی، ... دسیسه آمریکا برای انجام عملیات «پرچم دروغین» در اوکراین

ادامه

آمریکا, اوکراین, بیولوژیکی, جنگ سرد, جهان, روسیه, غرب, گزارش

برنامه‌ریزی برای پاشیدن تسلیحات بیولوژیکی ایالات متحدۀ آمریکا بواسطۀ پهپادها

وزارت دفاع روسیه شواهد جدیدی از دخالت نهادهای دولتی و مقامات ایالات متحدۀ آمریکا در تحقیقات بیولوژیکی نظامی در آزمایشگاه‌های آمریکایی در خاک اوکراین ارائه داد.

 

دیروز ژنرال ایگور کریلوف، فرمانده نیروهای دفاع رادیوآکتیو، شیمیایی و بیولوژیکی نیروهای مسلح روسیه، مکاتبات هانتر بایدن، پسر رئیس جمهور آمریکا با کارمندان دفتر کاهش تهدیدات بیولوژیک وزارت دفاع آمریکا و پیمانکاران پنتاگون در اوکراین را افشا کرد.

 

محتوای این نامه‌ها حاکی از آن است که بایدن پسر نقش مهمی در ایجاد بنیان مالی برای کار بر روی عوامل بیماری‌زا در اوکراین بازی کرده است.

 

کریلوف اسامی مقامات آمریکایی را که در ساخت اجزای سلاح‌های بیولوژیکی در چنین آزمایشگاه‌هایی شرکت داشتند، برشمرد. یکی از چهره‌های کلیدی رابرت پوپ، کارمند وقت آژانس پشتیبانی از کاهش تهدیدات، مدیر برنامۀ کاهش تهدیدات بیولوژیک و مبتکر ایدۀ ایجاد یک انبار مرکزی میکروارگانیسم‌های بویژه خطرناک در کیف می‌باشد.

 

ژنرال کریلوف گفت: «پوپ در نامۀ خود به وزیر بهداشت اوکراین، اولیانا سوپرون (شهروند آمریکایی)، ضمن تأکید ویژه بر تأمین شرایط دسترسی متخصصان آمریکایی به تأسیسات بیولوژیکی اوکراین و شروع کار بر روی تشکیل انبار میکروارگانیسم‌ها در کی‌‌یف، از فعالیت‌های وزارت بهداشت اوکراین صمیمانه قدردانی می‌کند». وی با یادآوری چگونگی پایان یافتن چنین فعالیت‌هایی افزود: در اوایل فوریه ٢٠٢٢، تمام مواد بیولوژیکی بیماری‌زا از انبار با هواپیمای ترابری از طریق اودسا به ایالات متحدۀ آمریکا منتقل گردید.

 

وزارت دفاع روسیه با عطف توجه به واقعیت‌ توسعۀ تجهیزات پخش و استفاده از سلاح‌های بیولوژیک در ایالات متحدۀ آمریکا می‌گوید، که ادارۀ ثبت اختراع و علائم تجاری ایالات متحده مجوز پاشیدن حشرات آلوده در هوا بواسطۀ پهپاد را طبق سند شماره «ان ٨-٩۶٧- ٠٢٩» صادر کرده است. در متن توضیحات ثبت اختراع آمده است که با استفاده از این دستگاه می‌توان نیروهای دشمن را بدون خطر برای پرسنل ارتش آمریکا منهدم یا از کار انداخت.

 

کنستانتین کاساچوف، رئیس کمیتۀ امور بین‌الملل شورای فدراسیون روسیه: تحقیق و بررسی آزمایشگاه‌های بیولوژیکی اوکراین برای امنیت فدراسیون روسیه بسیار مهم است.

 

در اسلایدهایی که کریلوف ارائه کرد، انواع مختلف مهمات برای پخش مواد شیمیایی و بیولوژیکی نشان داده می‌شود. امکان تجهیز کپسول آن‌ها با مواد سمی، رادیوآکتیو یا تخدیری و همچنین، با عوامل محرک بیماری‌های عفونی وجود دارد. کریلوف افزود: «درخواست شرکت اوکراینی «موتور سیچ» از شرکت ترکیه‌ای سازندۀ هواپیماهای بدون سرنشین «بایراکتار» بسیار جالب توجه است. ماهیت آن عبارت از این است که آیا می‌توان این پهپادها را به تجهیزات‌ها و مکانیسم‌هایی برای پاشیدن ذرات معلق در هوا با ظرفیت بیش از ٢٠ لیتر مجهز کرد؟ به لطف برد پروازی این نوع پهپادها تا ٣٠٠ کیلومتر و تجهیزات کانتینرهای آن‌ها با مواد بیولوژیکی، خطر واقعی استفادۀ گسترده از سلاح‌های بیولوژیکی در قلمرو فدراسیون روسیه وجود دارد. در واقع، ما اکنون در مورد توسعۀ تجهیزات فنی توسط رژیم کی‌یف بمنظور توزیع و کاربست سلاح‌های بیولوژیکی و امکان استفاده از آن‌ها علیه روسیه صحبت می‌کنیم».

 

باضافۀ این‌ها، لازم به ذکر است که داوطلبان به ویروس تب کریمه کنگو، هانتا ویروس و عامل موجد لپتوسپیروز آلوده شده بودند. نگرش تحقیرآمیز نسبت به اوکراینی‌ها مشخصۀ آشکار ایالات متحده است. در آنجا به کشورهای در حال توسعه بمثابه محل آزمایش اجزای سلاح‌های بیولوژیکی و مواد دارویی نگاه می‌کنند.

https://rg.ru/2022/04/01/biologicheskoe-oruzhie-ssha-namechali-raspyliat-s-bespilotnikov.html
ترجمه؛ ا. م. شیری

مسکو: سازمان تروریستی کلاه سفیدها مشارکت فعالی در اقدامات تحریک‌آمیز در اوکراین دارد

سخنگوی وزارت خارجه روسیه اعلام کرد که مشارکت فعال اعضای سازمان کلاه سفیدها در اقدامات تحریک آمیز در اوکراین امری علنی و آشکار شده است.

ادامه

امریکا, اوکراین, تحلیل, تروریسم, روسیه, سوئد, سوریه, فنلاند

چرا آمریکا برای ایجاد سازوکار راستی‌آزمایی تسلیحات بیولوژیک مانع‌تراشی می‌کند؟

ایالات متحده شماری از میکروب‌ها از جمله باکتری عامل بیماری حصبه را در شمال کره و شمال شرقی چین پخش کرد و باعث شد در این نواحی حصبه شیوع یابد به گونه‌ای که تاکنون چنین چیزی مشاهده نشده بود. آمریکا در این مناطق طاعون، وبا و آنسفالیت را شیوع داد.

ادامه

امریکا, امریکای شمالی, انگلستان, اوکراین, بیولوژیکی, جنگ سرد, جهان, چین, حقوق بشر, روسیه, سازمان ملل, شرق آسیا, شرق اروپا, مقاله

آزمایشگاه‌ شیمیایی آمریکا در اوکراین باعث نگرانی جهانی شده است

دیپلمات ارشد چین در سازمان ملل اعلام کرد که اطلاعات درباره آزمایشگاه‌های شیمیایی آمریکا در اوکراین باعث نگرانی بزرگ جهانی شده است.

ادامه

امریکا, اوکراین, بیولوژیکی, جهان, سازمان ملل, صلح, گرجستان, گزارش

افشاگری مسکو درباره نقش پسر بایدن در پروژه‌های ساخت سلاح زیستی در اوکراین

وزارت دفاع روسیه اعلام کرد اسناد به‌دست آمده از ایمیل‌های پسر رئیس جمهور آمریکا نشان می‌دهد او نقشی کلیدی در ساخت سلاح‌های زیستی در اوکراین داشته است.

ادامه

اتحاد شوروی, امریکا, اوکراین, بیولوژیکی, ترکیه, جهان, چین, حقوق بشر, روسیه, شرق اروپا